Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 1
  • Переглядів: 1

Будуть сидіти! - кримінальна відповідальність за контрабанду

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Уряд вніс до Ради законопроект щодо запровадження кримінальної відповідальності за контрабанду. Якщо прямі збитки дійсно близько 100 мільярдів на рік повз бюджет - з цим потрібно щось робити. І якщо перспектива реального терміну цей потік перекриє хоча б частково - чудово.

Але є ще ряд важливих моментів крім прямих збитків. Так, якщо ти займаєшся легальним імпортом або виробництвом, то конкуренція з дешевим контрабасом твій бізнес знищить. Чи не витримаєш конкуренції. А це мінус податки, мінус робочі місця і плюс до безробіття.

Що ми отримуємо від кримінальної відповідальності? В першу чергу шанс ловити не тільки експедитора-виконавця, а організатора. Тому що зараз конфіскували, оштрафували і вільний - продовжуй у тому ж дусі, відбивай витрачений і не забувай ділитися.

А коли приймуть закон - це реальна кримінальна справа, розслідування і можливий розтин всього ланцюжка з важливою людиною на вершині. Ну і у правоохоронців зовсім інші можливості при розслідуванні, ніж як за адміністративкою. Це ж не приватники працюють, а реальні ОЗУ. І боротися з ними потрібно на іншому рівні.

По-друге, ми фіксуємо в рамках кримінального провадження учасників процесу, тобто в разі повторного потрапляння - це рецидив. З іншим рівнем відповідальності і потраплянням в потрібні бази даних.

Реальні терміни (а за особливо великі розміри там до 15 років) відлякають любителів, а професіоналами займуться правоохоронці.

Тільки так їх і можна задавити. І дуже важливо, що питання з виключної компетенції митниці передають ще й МВС. Навіть противники Авакова визнають, що він людина рішуча і жорстка. А в цій справі у нього повна підтримка прем'єра.

Хороша позиція для наступу. І за МВС буде доглядати СБУ. Погодьтеся, коли працює одночасно митниця, поліція і СБУ, всі один за одним доглядають, «вирішити питання» набагато складніше. Так що доведеться працювати чесно і по-білому. Або сидіти в тюрмі.

Тому що держава повинна захищати легальний бізнес. У тому числі створюючи максимум проблем нелегалам. За що легальний бізнес, власне і платить податки.

Наші інтереси: 

Держава повинна захищати легальний бізнес.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стартувала міжнародна слідча комісія Нюрнберг 2.0 щодо коронавірусної афери (відео)

Польський депутат Гжегож Браун разом з іншими польськими державними діячами та німецькими адвокатами дав пресконференцію щодо створення парламентської комісії з розслідування зловживань та порушень...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Олег Михайлишин.

Сучасна держава - це машина для покарання чужих. Потрібно розібратися, хто свій, а хто чужий. Ми вдячні за підтримку держави, коли легальний бізнес може напряму конкурувати. А коли всі наглядають за всіма, хто буде працювати: просто схеми стануть дорожчі і все. Але головне, що покупці за все заплатять - так є і буде. Дякуємо Державі

Я є бо ми є! Ми є бо Я є!

Зображення користувача Володимир Федько.

Роками спостерігаю одну й ту саму реакцію частини нашого соціуму: нігілізм і зневіра!

Шановні, злодії не прилетіли з Марсу чи з Альфа Центавра, і не телепортувалися з Чікаго 1920-х. Контрабандисти вчилися разом з нами в школі, працювали поруч з нами в державних і бізнес-структурах, живуть з нами поруч. І багато хто з нас знає цих контрабандистів і ділків. Тому наводити порядок в Державі треба спільними зусиллями!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!