Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Британія створила особливий відділ для протидії дезінформації з Росії щодо коронавірусу

Спецтема:

Все це стало наслідком звинувачень, які пролунали у США на адресу Москви після того, як Кремль почав поширювати теорії змови про те, що вірус було створено як різновид біологічної зброї. Представники Британського уряду заявили, що захист країни від спрямованої кампанії дезінформації, кібернетичного втручання і роздмухування паніки постають нині одним із першочергових завдань для керівництва Сполученого Королівства​.

20031601.jpg

Ілюстрація REUTERS

Уряд прем’єр-міністра Великої Британії Боріса Джонсона створив особливий відділ боротьби з дезінформацією на тлі підозр і побоювань, що Росія навмисно розповсюджує фейкові новини щодо коронавірусу для того, аби посіяти паніку поміж населення Сполученого Королівства, пише Радіо Свобода.

У британському керівництві висловлюють дедалі більше занепокоєння намаганнями Кремля та асоційованих із ним угруповань використати глобальну кризу, пов’язану з розповсюдженням вірусу, наповнюючи медіапростір та соціальні мережі чутками та плітками, які мають на меті гранично загострити ситуацію.

Британський оглядач із питань безпеки Тім Гарлі зазначає, що головною метою намагань Кремля використати на свою користь доволі складну ситуацію з поширенням коронавірусу у світі, зокрема, у країнах західного альянсу, є створення паніки й підживлення непевності та страхів поміж населення.

«Намагання посіяти паніку та загальний острах поміж населення країн Заходу, використовуючи чутки щодо нестачі продуктів харчування, ліків і всього суміжного, постає просто хрестоматійним набором із «кремлівського арсеналу». Саме тому Сполучене Королівство має у доволі організований спосіб протидіяти цим ворожим проявам, не залишаючи дезінформації жодного шансу на успіх», – сказав Тім Гарлі.

Загалом до новоутвореного відділу Британського уряду увійшли фахівці з різних міністерств, які мають досвід роботи із засобами масової інформації, соціальними мережами і кібернетичною безпекою.

Головним завданням цієї структури постає захист Великої Британії від переважно російських брехливих, фейкових чи ж зманіпульованих новин, пов’язаних із розповсюдженням коронавірусу.

Варто зазначити, що компанії соціальних мереж у Великій Британії вже здійснювали зусилля у напрямку приборкання розповсюдження фейкової медичної інформації у провідних мережах «Фейсбук» і «Твітер». Зокрема, у пошукових системах цих мереж було забезпечено, аби першою у результатах пошуку значилась офіційна інформація британської Національної системи охорони здоров’я NHS.

Заснування нової урядової структури було схвалено на спеціальному засіданні Британського керівництва, так званого комітеті КОБРА, яке було скликане для вироблення чіткого плану дій у ситуації, що склалася. Міністр культури Великої Британії Олівер Давден наголосив, що захист країни від брехливої інформації та кібернетичного втручання у світлі поширення коронавірусу є на даний момент одним із головних пріоритетів британського керівництва.

Створення британського урядового відділу боротьби з дезінформацією щодо поширення коронавірусу стало наслідком заяви представниці держдепартаменту США Лії Ґабріель, яка, виступаючи в Конгресі США, безпосередньо звинуватила Росію у «викиданні на поверхню» цілого мотлоху фейкових і панічних новин щодо захворювання на COVID-19. Все це, на думку Ґабріель, знову продемонструвало цілу «екосистему» російської дезінформації у дії.

Принагідно варто вказати, що останній потік дезінформації щодо коронавірусу, який йде з Росії, нагадує кампанію радянського КДБ з 80-х років минулого сторіччя, відому як «Операція Інфекція». Тоді радянські спецслужби намагалися поширити думку, що ЦРУ або американські військові лабораторії стоять за поширенням епідемії СНІД у світі. Цього разу російська кампанія фейкових новин має ту саму мету – посіяти паніку і завдати шкоди західним інтересам та єдності союзників.

Твіт: «США звинуватили Росію у поширенні теорій змови, у плані того, що коронавірус, буцімто, є біологічною зброєю, виробленою ЦРУ. Тому зараз Сполучене Королівство заснувало відділ боротьби з цим всім».

Москва діє за усталеною схемою

Вперше зусилля найостаннішої російської кампанії дезінформації було помічено у середині січня поточного року, коли тисячі акаунтів, багато з яких попередньо вже виявляли проросійську активність, раптом почали розміщувати майже ідентичні послання щодо поширення коронавірусу. У лютому кількість подібних, пов’язаних із Росією, акаунтів у соціальних мережах зросла у драматичних масштабах.

Вже на самому початку розповсюдження коронавірусу представники британського керівництва почали висловлювати побоювання, що Росія може здійснити додаткові зусилля з тим, аби використати кризу у своїх цілях шляхом наповнення медіапростору та соціальних мереж фейковими новинами і навмисними хибними судженнями. Все мало б відбуватися за усталеною російською схемою, виробленою у час розвитку ситуації, пов’язаної з нападом російських агентів в англійському місті Солсбері.

Зрештою, використання глобальної кризи, пов’язаної з коронавірусом, цілком відповідає тому, в який спосіб поводиться Росія у подібних випадках. Британські урядовці, заснувавши спеціальний відділ боротьби з дезінформацією, добре усвідомлюють, що дискредитація Заходу у плані того, в який спосіб діє у тих країнах система охорони здоров’я, що, у свою чергу, має породити страх і незадоволення в суспільстві, є частиною глобальних спроб Кремля підірвати довіру населення до урядів країн західного альянсу. Тому й активний спосіб роботи новозаснованого відділу британського уряду має забезпечити реальне протистояння подібним зусиллям Москви.

Наші інтереси: 

Вміти розрізняти справжні новини від фейкових. Розуміти, що зараз війна інформаційна.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Україна набирає швидкість для стрибка!

Американський трамплін: структура переходу України до реалізованої нації третього рівня

Запропонований підхід дозволяє нам перебувати в центрі націотворення, не перетворюючись з погляду масової свідомості на якусь «екзотику», «альтернативу» чи «андеграунд». Ми перебуваємо в головному...

Останні записи