Важливість: 
2
Брекзіт дозволить підвищити продуктивність автомобільної промисловості Великої Британії

Прибуток промислових підприємств в середньому може вирости на 16%, а підприємств автомобілебудування - приблизно на 14%. Значна частина робочих місць, які припадають на сферу промислового виробництва, стали високотехнологічними і конкурентоспроможними на світових ринках.

Запланована купівля Vauxhall компанією Peugeot стала причиною побоювань, що автомобілебудування і промисловість Великобританії в цілому зазнають на собі потужний удар в результаті реалізації планів Терези Мей (Theresa May) по виходу країни з Євросоюзу. Однак насправді ситуація буде розвиватися інакше.

Членство в Євросоюзі, безсумнівно, приносить користь обробній промисловості. За деякими оцінками, рівень захисту від дії тарифних і нетарифних бар'єрів становить приблизно 20%. Якщо від нього позбутися, то ціни на промислову продукцію на внутрішньому ринку Сполученого Королівства знизяться приблизно на ті ж 20%.

Це позитивно позначиться на споживачах і підвищить рівень конкуренції на ринку. І, в свою чергу, приведе до зростання продуктивності в усіх секторах економіки. Якщо додати до цього подібні наслідки скасування єдиної сільськогосподарської політики і пов'язаних з нею тарифів, результатом, який вийде внаслідок роботи стандартної моделі міжнародної торгівлі, стане довгострокова вигода для споживачів, зростання ВВП до 4%, а також зниження споживчих цін на 8% і збільшення доходів скарбниці на 7%.

Але які наслідки це матиме для автомобілебудування та промисловості в цілому? У минулому британське автомобілебудування і обробна промисловість пережили періоди стрімкого зростання, коли їм вдалося відмовитися від застарілих технологій і піднятися по ланцюжку створення доданої вартості до високотехнологічного виробництва.

Подібна наукомістка діяльність - як і в сфері фінансів, освіти і охорони здоров'я - є відносною перевагою Великобританії. Сьогодні, згідно з даними Національного статистичного управління Великобританії, значна частина з тих 8% робочих місць, які припадають на сферу промислового виробництва, стали високотехнологічними і конкурентоспроможними на світових ринках. Ми часто забуваємо про те, що половина нашого експорту промислових товарів і 60% наших автомобілів продаються за межами ринків Євросоюзу.

Одним з факторів є обмінний курс: з моменту проведення референдуму з питання про членство Великобританії в Євросоюзі курс фунта стерлінга до долара і євро знизився приблизно на 15%. Але ще одним фактором стане здатність британського автомобілебудування отримати доступ до світових каналів поставок, не озираючись на вартість тарифів.

Якщо скласти всі ці фактори разом, стає ясно, що промислове виробництво і автомобілебудування будуть приносити набагато більше прибутку, ніж раніше, в короткостроковій і середньостроковій перспективі. За оцінками Патріка Мінфорда - голови організації «Економісти за вільну торгівлю» (Economists for Free Trade) та професора прикладної економіки в університеті Кардіффа і оцінками Едгара Міллера (Edgar Miller) зі Школи бізнесу імені Джона Каса (Cass Business School), прибуток промислових підприємств в середньому може вирости на 16%, а підприємств автомобілебудування - приблизно на 14%, що в основному пояснюється падінням курсу фунта стерлінга.

Для промисловості це є потужним поштовхом для підвищення прибутковості, оскільки в довгостроковій перспективі це дозволить їм збільшити продуктивність. Це також пояснює, чому обробна промисловість Сполученого Королівства, яка ще не оговталася від невизначеності, що виникла в зв'язку з Брекзітом, зараз працює на повну потужність - недавно було зафіксовано зростання індексу купівельної спроможності в цьому секторі.

Який би маршрут до зони вільної торгівлі не обрала прем'єр-міністр Тереза Мей, автомобілебудування і промисловість Сполученого Королівства в цілому цілком можуть розраховувати на успішний перехід до більш високопродуктивного майбутнього.

Джерело: Brexit will make UK manufacturing more profitable

Наші інтереси: 

Велика Британія  обрала правильний шлях.

Гравець: 
Оксана Колосовська
68

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка