Важливість: 
2
Black Hornet: новий рівень безпеки піхотинця

Як показує практика, найбільш консервативними елементом поля бою залишається піхота. Авіація вже стоїть на порозі першого польоту прототипу літака шостого покоління. Бронетехніка скоро стане безпілотною, а її озброєння може позбутися звичних снарядів. Те ж саме можна сказати і про флот. Піхотинець отримав більш досконалі засоби індивідуального захисту і зв'язок. Що стосується його озброєння, то воно зазнало лише невеликих змін.

 

Хоча безпілотні машини готуються замінити людину в самих різних сегментах сучасного бою, але зовсім обійтися без піхотинця не вийде ще дуже довго. І чим далі, тим зрозуміліше стає функція піхотинця. Він повинен оперувати в зоні, вільній від важких засобів ураження противника, з якими повинні впоратися авіація, бронетехніка або щось подібне.

Тобто мова йде або про якісь розвідувальні дії, або про місця, де застосування важкої зброї небажано або неможливо. Він повинен виявити загрозу і за допомогою бойової мережі передати виявлені цілі системі, яка підбере найбільш ефективне озброєння, що знаходиться в операційному районі, і і воно відпрацює без участі піхотинців.

В такому випадку власна вогнева міць піхотного підрозділу не грає вирішального значення і швидше є елементом оборони, необхідної при непередбачених ситуаціях. Тим більше, що озброєння, яке носить піхотинець, і так має свою природну межу військової потужності, а значить і ефективності. І навпаки, гостро стає питання безпеки піхотного підрозділу, яку можна забезпечити засобами самого підрозділу.

Індивідуальні засоби захисту - справа хороша, але це вже остання лінія захисту. Якщо кулю зупиняє бронежилет або шолом, то це означає, що підрозділ вже потрапив в небезпечну ситуацію, яку треба б уникнути. Таким чином, сам собою виникає питання про те, щоб такий підрозділ мав вичерпну інформацію про можливі небезпеки в радіусі дії стрілецької зброї. Піхотинець повинен бути впевнений, що на відстані 2-2,5 км від нього, немає озброєного супротивника або у крайньому випадку треба виявити його раніше, ніж той зможе завдати шкоди.

Армія США з початку поточного року, стала отримувати засіб, покликаний вирішити саме це питання. Йдеться про надмалий літаючий Дрон «Black Hornet 3», випуск якого забезпечує компанія «FLIR Systems». 9 січня стало відомо про те, що вказаним підрозділам вже поставлені 60 комплектів дронів, а трохи пізніше, виробник повідомив про те, що отримав $ 39,6 млн. для серійного виробництва і обслуговування пристроїв.

Дрон настільки малий, що його можна покласти в кишеню і носити з собою. Його вага не перевищує 40 грамів. Комплект складається з двох дронів і док-станції, в якій вони можуть безпечно транспортуватися, в неї входить і система управління з рідкокристалічним дисплеєм. Як повідомляється, док-станція легко поміщається в стандартному рюкзаку піхотинця і не представляє проблем для пішого транспортування. Більш просунута модель док-станції розрахована на вісім дронів і може встановлюватися в будь-який бронетехніці або на автомобілях.

В армії цю систему назвали власним ім'ям «Soldier Borne Sensor (SBS)» і дуже вражені її можливостями. Кожен мініатюрний літальний апарат забезпечений двома денними відеокамерами і одним тепловізором. Канал зв'язку дозволяє передавати як відеокартинку, так і статичні знімки окремих об'єктів. Алгоритм роботи сенсорів дозволяють пристрою об'єднувати дані, отримаані з усіх електронно-оптичних пристроїв, дозволяючи формувати найбільш чітку картинку, що дає можливість ефективно працювати в нічний час.

Дрон може працювати протягом 25 хвилин і віддалятися від бази на відстань трохи більше двох кілометрів. Особливу увагу приділено режимам роботи і можливостям каналів зв'язку. Дрон може управлятися оператором вручну, а може рухатися по заздалегідь визначеним маршрутом. Він спеціально пристосований для роботи в приміщеннях і в умовах роботи засобів радіоелектронної боротьби.

У разі несправності або активної радіо-електронної протидії, дрон самостійно повертається у вихідну точку. При цьому він може використовувати кілька варіантів повернення, крім гео-позиціонування дрон може повертатися просто по тому маршруту, який він тільки що пройшов і запам'ятав, а може рухатися, орієнтуючись по тій картинці, яку йому надають бортові камери.

Відома приблизна ціна дрона. Залежно від обсягу замовлення, вона становить від $ 15 до 20 тис., що в десять разів менше нинішнього самого маленького дрона, який стоїть на озброєнні американської армії, RQ-11 Ravens.

З урахуванням обсягу першого серійного замовлення «Black Hornet» стане повсюдно використовуваним армією США в найближчі 2-3 роки, що напевно змінить тактику бою піхотних підрозділів.

Тепер американського піхотинця буде майже неможливо дістати, оскільки він помітить супротивника раніше, ніж той зможе скористатися своєю стрілецькою зброєю. А все тому, що в США не було полководця, який сказав би про своїх солдатів: «Не шкода, баби ще народять».

Переклад з російської Black Hornet или новый уровень безопасности пехотинца

Наші інтереси: 

Сучасне оснащення Армії = запорука перемоги над ворогом.

Гравець: 
Олена Каганець

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка