Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Біоорганічні добрива — біологічному землеробству

Сучасна технологія відновлення гумусу орного шару українських чорноземів
Кожного року на сільськогосподарських, лісогосподарських підприємствах, підприємствах переробних галузей утворюються мільйони тонн органічної сировини (гній, курячий послід, солома, гичка, тирса, листя тощо ), які тільки частково, після відповідної обробки використовуються в якості добрив сільськогосподарських угідь. Велика частина відходів роками накопичується на прилеглих територіях біля сільськогосподарських та лісогосподарських підприємств, відгодівельних тваринницьких та птахівничих комплексів, підприємств переробних галузей, що призводить до погіршення якісного складу цих відходів і загострення проблеми охорони довкілля.

Використання свіжого гною та посліду як добрива пов’язане з внесенням у ґрунт великої кількості життєздатного насіння бур’янів та патогенних мікроорганізмів. Існуючі на даний час системи видалення, обробки, підготовки та використання гною є складні, енергомісткі, вимагають великих затрат часу, праці та коштів, спричиняють до втрати половини поживних речовин і не забезпечують екологічну безпеку при його використанні.

Серед методів ферментації органічної сировини (анаеробне та аеробне компостування, вермикомпостування, анаеробне збродження та інше) найперспективнішим є метод керованої аеробної ферментації гною, курячого посліду та рідких фракцій з вуглецевмісними матеріалами рослинного походження (солома, тирса, торф, сапропель тощо).

Біологічна сировина сільськогосподарських, деревообробних, цукрових та інших виробництв містить в собі цінні поживні речовини з високим вмістом біогенних складників: азоту, фосфору, калію, вуглецю тощо, які методом керованої аеробної ферментації можна перетворити у високоякісні біоорганічні добрива.

Вирішення проблеми ферментації органічної сировини у високоефективні добрива має велике соціально-економічне та екологічне значення: відкриє по-суті нескінченне джерело забезпечення сільськогосподарських підприємств технічно та економічно доступною продукцією для збереження та підвищення родючості ґрунтів, зміцнить кормову базу тваринництва та птахівництва, а також, створить прийнятну екологічну ситуацію навколо тваринницьких, птахівничих та переробних підприємств.

Різна біологічна сировина, змішана в певних пропорціях, обробляється у біоферменторі, в ретельно створених аеробних умовах, протягом 5 – 7 днів. В процесі обробки підтримується температура понад 65 град. Цельсія, що забезпечує екологічно чисту, надійно пастеризовану продукцію (“БіоГанік”). Добриво має полегшену масу (0,7), при внесенні у ґрунт повільно виділяє поживні речовини, не містить патогенні мікроорганізми, нематоди (глисти ), паразитарні зародки і вітальне насіння бур’янів. В процесі керованої аеробної ферментації також знезаражуються токсичні хімікалії біологічного походження і залишки лікарських препаратів. “БіоГанік”, отриманий таким методом, має специфічний запах, характерний для сировини, що використовується та обробляється, він легко складується і протягом тривалого часу зберігає поживні речовини.

“БіоГанік” — органічне добриво, допущене в органічному землеробстві.

Біологічне (органічне ) землеробство — це система ведення сільського господарства, яка передбачає удобрення рослин та підтримання родючості ґрунту переважно органічними добривами (гній, солома, стебла грубостебельних рослин, огуд, гичка, сидерати тощо), дозволяється також використовувати несинтетичні сиромелені добрива та меліоранти (фосфорне борошно, калій, гіпс, долоніт). Синтетичні мінеральні добрива та хімічні засоби захисту рослин використовувати заборонено.

Інститутом «УкрНДІм’ясомолпром» за дорученням департаменту Мінагрополітики проведено хімічний аналіз зразка біоорганічного добрива “БіоГанік”, отриманого методом керованої аеробної ферментації . Отримані результати показують, що воно являє собою базову основу для підвищення родючості ґрунтів.

Технологія керованої аеробної ферментації технічно і економічно абсолютно доступна для широкого впровадження в сільських господарствах усіх форм власності. Отримані за даною технологією продукти переробки дешевої місцевої сировини у високоефективні біоорганічні добрива є альтернативою мінеральним добривам для більшості господарств. Застосування продуктів біоферментації дозволяє успішніше, ніж іншими засобами, вирішити одну з сучасних найболючіших проблем сільського господарства — відновлення гумусу орного шару українських чорноземів.


Юрій Васильович Возняк,
керівник метапроекту «Село Третього Гетьманату»,
президент “Компанії “Віта Натура”,
член-кореспондент Української Академії Наук
vitanatura[at]lviv.net

--------------------------------------
В тему:

БЕЗПЕЧНО. ЧИСТО. ВЕСЕЛО

Генерал де Голль визнаний кращим президентом сучасної Франції

Від газової кризи до Третього Гетьманату

2006: Рік Сонячного Переходу

Сонячна Революція

Третій Гетьманат

Українська модель менеджменту

Сашко Положинський за Третій Гетьманат

Конституційна криза вирішується легітимним переходом до Третього Гетьманату

Олег Бахтіяров: Патріотична ідея починається там, де люди знають, за що вони можуть вмерти.


В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Гра в пазли

Гра в пазли: вільний софт «Добра Новина» та його самоактивація в кінці світу

Після знайомства з проектом «Галілея-IV» та його несподіваним «зникненням з радарів» виникають запитання: Чому Галілейська церква не виступила засновником нових місцевих церков? Чому її вплив на...

Останні записи