Зображення користувача Богдан ДуБ.
Богдан ДуБ

Атлант розправив плечі / Atlas Shrugged (2011, 2012, 2014)

Моя оцінка корисності цієї статті: 
1 - Може колись знадобиться.

Фільм трилогія по сюжету незвичайного роману, що не був оцінений після виходу, але піднявся на вершини продажів через пів століття.

Фільм наштовхує на розмірковування про державний устрій, приватну власність, обіг майна в суспільстві і роль окремої людини в бюрократичній машині ).

Про фільм

Цікавим є й той факт, що події відбуваються в анахронічному часі, тобто, не мають його.) Аналогічно з реальністю - зображений світ далекий від наших реалій, але  водночас це й не фантастика... Критики називають фільм фантазією на тему ідеального капіталізму.

З вікіпедії:

В «Атлант розправив плечі» підтримується ідея того, що для суспільства найкраще підходить система повністю вільних ринків. Уявлення Ренд про ідеальний уряд висловлено Джоном Ґалтом: "Створена нами політична система ґрунтуватиметься на єдиному правилі: «жодна людина не може отримувати будь-які цінності від інших застосуванням сили,» та «жодні інші права не можуть існувати без права мислити, працювати та зберігати результати: тобто, права власності.» Сам Ґалт живе відповідно до своїх переконань, згідно з правилами laissez-faire капіталізму.

У світі роману суспільство потрапляє в стан стагнації коли починає демонізувати та, навіть, карати самостійних винахідників та піонерів виробництва за їхні досягнення.

Ренд описує дії чиновників відповідно до політичної економіки, демонструючи, як гасла про альтруїзм використовуються для ухвалення законів номінально на користь суспільного блага (наприклад, «Закон проти звіриної конкуренції», «закон про рівні можливості») але насправді служатьлобістам та державним агенствам за рахунок суспільства та виробників.

 

Про книгу

Атла́нт розпра́вив пле́чі (англ. Atlas Shrugged) — роман Айн Ренд (англ. Ayn Rand), уперше надрукований в 1957 році в Сполучених Штатах Америки. Це четвертий, найдовший, та останній роман Айн Ренд, який вона вважала своїм magnum opus в художній літературі.[1]

Як свідчить робоча назва Страйк, у книзі описано Сполучені Штати, коли провідні промисловці та бізнесмени відмовляються від спроб уряду використовувати їх працю задля «суспільного блага.» Головна героїня, Дагні Таґарт, спостерігає занепад суспільства в той час як уряд поширює свою владу на всю промисловість, та найпродуктивніші представники суспільства під керівництвом невідомого Джона Ґалта поступово зникають. Ґалт описує страйк як спробу «зупинити мотор світу» вилученням «мізків», котрі рухають прогрес та продуктивність суспільства вгору; через цей страйк творчі «мізки» намагаються показати, що економіка та суспільство зруйнуються без мотиву отримання прибутку та зусиль раціональних і продуктивних представників.

Назва роману походить від імені міфічного титана Атланта, котрий в романі тримає вагу небес на своїх плечах.[2] Роман містить елементи містики та  наукової фантастики,[3] і містить найповніше описання об'єктивізму серед всіх художніх праць Айн Ренд — монолог лідера страйку, Джона Ґалта.[4]

Роман отримав переважно негативні відгуки критиків після першого видання 1957 року,[5] але отримав сталу популярність та високий рівень продаж в наступні десятиліття. На початку рецесії кінця першого десятиліття 2000-их років продажі роману почали стрімко зростати згідно з даними журналу The Economist та газети New York Times. В The Economist повідомлялось, що роман піднявся у списку бестселерів на 33-у сходинку 13 січня 2009 року[6].

Згідно з даними опитування 1991 року, проведеного Бібліотекою Конгресу США та Клубом книжки місяця, Атлант розправив плечі був другою після Біблії книжкою, яка призвела до найбільших змін в житті американських читачів.[12] У результаті тримісячного он-лайн опитування «100 кращих книг 20 століття» видавництвом Сучасна Бібліотека в 1998 році[13][14] роман опинився на першому місці, хоча не був обраний до переліку кандидатів радою авторів та дослідників видавництва.

 

Трейлери (рос.):
- фільму "Атлант розправив плечі: Частина 1 (2011)"
- фільму "Атлант розправив плечі: Частина 2 (2012)"

Аудіопостановка книги (МР3, рос.): 
"Айн Рэнд "Атлант расправил плечи"

Дивитись фільм он-лайн (рос.):
Частина 1
Частина 2

Наші інтереси: 

фільми

Підписуюсь на новини

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Зір Чіткий.

А в словнику написано, що shrug - знизувати плечима.

Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)

 

Зображення користувача Арсен Дубовик.

Сюжет книги - як люди праці очистили прогнилий мурашник споживацької Америки.
!Маємо ще один із способів ""очистити мурашник"!

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)