Важливість: 
2
Абсолютне божевілля: нобелівський лауреат розкритикував ідею колонізації планет

Астрофізик Майкл Мейор (Michel Mayor), який разом зі своїм колегою Дідьє Келом 8 жовтня 2019 року був нагороджений Нобелівською премією з фізики, вважає, що план людства щодо колонізації інших планет зазнає краху. Будь-які планети за межами Сонячної системи розташовані занадто далеко від Землі, щоб людина долетіла туди.

19101102.jpg

Мішель Майор (фр. Michel Mayor нар. 12 січня 1942 Лозанна) — швейцарський астроном, професор кафедри астрономії в Женевському університеті. Лауреат Нобелівської премії з фізики 2019 року. Фото: eso.org
Мішель Майор (фр. Michel Mayor нар. 12 січня 1942 Лозанна) — швейцарський астроном, професор кафедри астрономії в Женевському університеті. Лауреат Нобелівської премії з фізики 2019 року. Фото: eso.org

Він вважає такі плани "абсолютним божевіллям". Як передає phys.org, Мейор говорив про екзопланети, які є об'єктом його дослідження. Він вважає, що людство не зможе туди мігрувати.

Вчений пояснив, що будь-які планети за межами Сонячної системи розташовані занадто далеко від Землі, щоб людина долетіла туди.

"Ми говоримо про сотні мільйонів днів, використовуючи ті засоби, які у нас є сьогодні. Ми повинні дбати про нашу планету, вона дуже красива і як і раніше абсолютно придатна для життя", – наголошує вчений.

Він був першим вченим, який виявив планету поза Сонячною системою у 1995.

Після цього вчені виявили понад 4000 екзопланет. Цього року його разом із вченими Джеймсом Піблсом та Дідьє Келом нагородили .

Екзопланета це планета, що розміщена за межами Сонячної системи. Вона дрейфує космічним простором, або обертається навколо якоїсь зірки, подібної на Сонце. Станом на 2019 рік було зареєстровано та підтверджено 4107 екзопланети в 3057 системах, у 667 з яких є більше однієї планети.

Такі планети особливо цікавлять наших вчених, адже потенційно на них може існувати життя, або ж вони можуть бути придатними для життя людини.

Наші інтереси: 

Жити на Землі і досліджувати Землю і космос.

Гравець: 
Олена Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка