Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
107

83% українців вважають себе патріотами. Серед старших і бідніших більше тих, хто не підтримав би сьогодні Незалежність

Світ:

Важливість: 
3

Загальна кількість патріотично налаштованих громадян перевищує 75% у всіх регіонах країни. На Заході їх 86%, у Центрі — 85%, на Сході — 79% і на Півдні — 78%. Найбільше тих, хто підтримав би проголошення Незалежності України, на Заході — 92%, у Центрі таких респондентів 85%, на Півдні — 75%, на Сході — 69%. 

Про це свідчать результати соціологічного опитування групи «Рейтинг».

За період досліджень зафіксовано найбільшу кількість тих, хто підтримав би проголошення Незалежності України, якби сьогодні перед ними постав такий вибір – їх 82%. У 2012 році таких було 62%). Лише12% висловили протилежні міркування, ще 6% вагалися з відповіддю.

•    Найбільше тих, хто підтримав би проголошення Незалежності України, на Заході (92%). У Центрі таких респондентів 85%, на Півдні – 75%, на Сході – 69%. Тих, хто має протилежну думку, найбільше у південно-східних областях (від 20 до 23%). Також відносно більше тих, хто не підтримав би сьогодні Незалежність нашої держави серед старшого покоління й бідніших верств населення. Підтримка Незалежності чітко корелюється із почуттям патріотизму: чим вищий рівень патріотичних почуттів, тим більше вони підтримують проголошення Незалежності України.

•    Майже 60% населення відвідують масові заходи, які проводяться на День Незалежності: 25% - відвідують кожен рік, 34% - відвідують, але не щороку. Взагалі не відвідують такі заходи 36%. Лише 5% зазначили, що не святкують День Незалежності. Відносно менше популярними є такі заходи серед бідніших верств населення, серед старшого покоління та на Сході.

•    Зберігається значний відсоток тих, хто ідентифікує себе в першу чергу громадянином України: у 2010 році тих, хто міг себе так назвати було 57%, а у цьому році – 65%. Цьогоріч зафіксовано найменшу за час досліджень кількість тих, хто ідентифікував себе як жителя свого регіону, міста, села (15%), також зменшилась кількості тих, хто обрав би альтернативу «просто людина» (18% цьогоріч, 29% - минулого року). Трохи зріс відносно минулого року відсоток тих, хто б назвав би свою національність (16%). Ще 10% відсотків ідентифікують себе в першу чергу за родинною роллю, 8% - як радянську людину, 7% - як європейця, ще 6% - громадянин світу, близько по 3-4% назвали б свої релігійні переконання або професію.

•    «Громадянин України», як ідентифікатор, є домінуючим у всіх регіонах України, водночас на Заході таких респондентів найбільше – 72%, у Центрі обрали цю альтернативу - 66%, на Півдні – 62%, на Сході – 51%. Також вона більш характерна для молодших респондентів і чоловіків. А для жінок за результатами опитування відносно важливіша ідентифікація з родинною роллю. Ідентифікація «Просто людина» більш популярна серед жителів Центру і Півдня, а «житель свого регіону», «родинна роль» - для жителів Сходу. Також асоціація із «радянською людиною» притаманна більше жителям південного та східного макрорегіонів, людям старшого віку і біднішому населенню. Більше ототожнюють себе із «європейцями» більш заможні особи, а із «громадянином світу» - наймолодші респонденти.  

Опитування проводилося 7-12 серпня 2019 року серед громадян України віком від 18 років і старше. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Під час опитування використовували метод особистого формалізованого інтерв’ю. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%.

 

Наші інтереси: 

Патріотами України мають бути всі громадяни України. Хто не є патріотом, не може мати громадянства. Саме слово патріот означає "громадянин".

Поширити цю сторінку: 

Коментарі

Зображення користувача Олена Каганець.

Що таке патріотизм? Напишіть хто як трактує це поняття. Дякую.

Зображення користувача Ігор Каганець.

Патріотизм - це природна емоційна прихильність до свого, рідного, батьківського-материнського.

Англійський історик Ілія Кедорі писав, що патріотизм належать загалом до сфери почуттів, тоді як націоналізм – це суто ідеологічний феномен. «Патріотизм, – зауважує вчений, – відданість певній країні, групі чи інститутам, готовність захищати їх, – це почуття відоме всім людям; те ж саме можна сказати й про ксенофобію, тобто відразу до іноземця, чужинця, небажання приймати його до своєї групи». Ані ксенофобія, ані патріотизм не потребують теоретичного підґрунтя і відповідної політики. Націоналізм, на відміну від них, – це цілісна доктрина, яка веде до певного типу політики, – пише історик.

Через власну аморфність і емоційність, патріотизм може бути всяким – правильним і збоченим, правим і лівим, поміркованим і екстремальним, гнучким і фанатичним. Натомість націоналізм – це завжди правий рух: він збалансований, раціональний і продуктивний як сама природа.

Джерело: 5 обов’язкових ознак націоналізму і три закони життя

Все, що робиться з власної волі, - добро!