Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

8 та 9 травня в Україні відзначаються Дні пам’яті та примирення

Світ:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

7 травня 1945 року був підписаний Акт воєнної капітуляції Німеччини, який набув чинності 8 травня о 23:01. Однак, на вимогу Кремля, 8 травня 1945 року, о 22:43 за середньоєвропейським часом (о 00:43 9 травня за московським), у передмісті німецької столиці Карлсхорсті був підписаний ще один «Акт про беззастережну капітуляцію Німеччини».

19050803.jpeg

Фото: Укрінформ

По своїй суті він підтвердив аналогічний документ, підписаний днем раніше у Реймсі, і підтвердив час припинення вогню (8 травня в 23:01 за середньоєвропейським часом, 9 травня в 1:01 за московським), нагадує Укрінформ.

Дні пам’яті та примирення були проголошені рішенням 59-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 24 листопада 2004 року. В резолюції ООН пропонується державам-членам ООН, неурядовим організаціям і приватним особам відзначати один чи обидва ці дні - 8 і 9 травня як День пам’яті усіх жертв Другої світової війни.

Асамблея також підкреслила, що ця історична подія підготувала умови для створення Організації Об’єднаних Націй, покликаної позбавити майбутні покоління від лихоліття війни і закликала держави – члени ООН об’єднати зусилля у боротьбі з новими викликами і загрозами та зробити все можливе, задля урегулювання всіх суперечок мирними засобами згідно зі Статутом ООН і таким чином, аби не піддавати подальшій загрозі міжнародний мир і безпеку.

В Україні День пам’яті та примирення встановлено згідно з Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років». Таким чином, Україна розпочала нову традицію відзначення 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.

Цей день встановлений задля «вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих».

Офіційне гасло пам’ятних заходів – «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо».

Символом Дня пам’яті та примирення з 2014 року є квітка маку. ЇЇ графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.

В Україні до Днів пам’яті та примирення приурочені меморіальні й урочисті акції, які мають відбутися 8 та 9 травня.

9 травня в Україні відзначається і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Наші інтереси: 

Думати і аналізувати, вичати уроки історії, а не тупо повторювати завчені шаблонні фрази 30-річної давності, які штампували в СРСР. 

Підписуюсь на новини

Коментарі

Зображення користувача Арсен Дубовик.

"А що таке "день пам’яті"? (2:37 хв.))
9 травня - "день перемоги Колими над Бухенвальдом" Концтабір Бухенвальд функціонував до 1950 року у майже тому ж режимі! (3:11 хв.))
"Жодного 8, жодного "9 травня" не повинно святкуватися! (10:21 хв.)
"Ми повинні згадувати своїх загиблих ... коли всі християни - на перший тиждень після Паски ... але ніколи в межах більшовицького атракціону"
(Корчинский про парад перемоги в Москві, 9 травня 2019)

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Хосе Рамірес.

Українці дуже пишаються своєю участю у Другій світовій. Тим, як вони перемогли нацистів, які звільнили їх від колгоспного рабства, і як вони захистили свій найбільший у світі концтабір на чолі з москалями, що знущались і вбивали членів чи не кожної української родини.

А ще наші співвітчизники дуже хочуть вважати себе європейцями, тому намагаються вписатися в сучасний західний наратив, в якому суто український погляд повністю відсутній. Тому і чіпляють на себе символ, про який нічого не знають і до якого не мають жодного відношення.

Червоний мак — символ фландрійських макових полів, на яких ішли найбільш кровопролитні бої Першої світової.

Все, що не має формальної логіки, є маразмом.