Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

74 роки тому в Європі завершилася найбільша і найкривавіша війна в історії людства

Світ:

Вона тривала 6 років, і у ній взяли участь 72 держави. Тоді загинуло понад 50 мільйонів людей. Голова Управління у справах ветеранів та репресованих осіб Польщі Ян Юзеф Каспшик нагадав, що 8 травня, день капітуляції Третього Рейху, не є Днем перемоги для Польщі.

Про це у своєму матеріалі пише Польське радіо.

У Варшаві 8 травня опівдні зачитували Переклик загиблих і поклали вінки до Могили Невідомого солдата на площі імені Юзефа Пілсудського. Цей урочистий захід – данина загиблим, і 8 травня не є нагодою для святкування.

«Цей день є для нас гірким днем, бо рішенням держав ми вступили після 1945 року у період комуністичного панування», – підкреслив Каспшик і додав, що для Польщі боротьба не завершилася у травні 1945 року. Вона тривала протягом десятиліть до 1989 року.

Каспшик нагадав, що приблизно 6 мільйонів поляків загинуло, перестала існувати Варшава, перестало існувати багато міст, містечок та сіл, а німці спільно з совєтами вбили велику частину польської еліти.

Голова Управління у справах ветеранів і репресованих осіб також нагадав, що хоча Польща на 6 років була стерта з мапи світу, польські солдати боролися з німцями на усіх фронтах Другої світової війни.

«Поляки, маючи у собі ген свободи, розуміли, що мусять боротися не тільки за свободу власної держави, але мусять боротися також за цінності, що були розтоптані загарбниками, і які призвели до втрати незалежності багатьох країн», – наголосив він.

Ян Юзеф Каспшик зазначив, що поляки боролися від першого дня війни до 8 травня 1945 року на суші, морі та у повітрі, по цілому світу і в окупованій Польщі, а Польща не підписувала жодного акту про капітуляцію.

Польща втратила понад 6 мільйонів своїх громадян, зокрема приблизно 644 тисячі – унаслідок безпосередніх військових дій. Під тиском наддержав Польща змушена була також передати Радянському Союзу приблизно 48 відсотків своєї території на сході.

Наші інтереси: 

Пам'ятати, що історія - це така книга, яку пишуть переможці. Розуміти, що об'єктивної історії немає і бути не може. Кожний народ пише власну історію. Тож українці-інтелектуали, аналітики та історики так само, як і поляки, розуміють, що Україна після Другої світової війни не була "визволена". СРСР міцно закріпився на її теренах, політика асиміляції, зросійщення зробила свої справи, а комуністична/соціалістична ідеологія й досі сидить в головах багатьох людей і водить вже незалежну Україну по колу вже 27 років.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Френк Герберт: Ну як вам друге дно Вулика Геллстрома?

«Вулик Геллстрома», «Дюна» і 10 принципів Джигаду – політичний проект Френка Герберта

«Життя у вулику передбачає не регламентовану монотонність, а МЕТАМОРФОЗУ. Коли комаха досягає межі своїх можливостей, вона чудесним чином перетворюється на абсолютно нову істоту. У цій метаморфозі я...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Сергій Білецький.
0
Ще не підтримано

Я вірю, що зі знищенням кожного більшовика
людство йде вперед по шляху прогресу

Коментарі

Зображення користувача Сергій Білецький.
0
Ще не підтримано

Я вірю, що зі знищенням кожного більшовика
людство йде вперед по шляху прогресу