Важливість: 
4
5 тез про нації

Історія людства знає чимало міждержавних (міжнаціональних) конфліктів. Деякі з них завершувались кривавими побоїщами воєн. Відомо чимало і міжетнічних конфліктів у народів, що мешкають на сусідніх чи навіть спільних теренях. Щоб розібратися в їх причинах, варто повернутися до першооснов.

54285836.jpg

Ми нація Єдина
Ми нація Єдина
5 тез "Про нації"

Історія людства знає чимало міждержавних (міжнаціональних) конфліктів. Деякі з них завершувались кривавими побоїщамами воєн. Відомо чимало і міжетнічних конфліктів у народів, що мешкають на сусідніх чи навіть спільних  теренях.  Щоб розібратися в їх причинах, варто повернутися до першооснов.
1. У кожної людини є  Рід — група родичів, пов'язаних кровно.
2. У кожного Роду є  НаРід (народи) — група Родів, що пов'язані мовою, культурою, релігією, традиціями, Називають інакше  ще — етнос.
3. У кожного НаРоду є Нація — група Народів, що спільно мешкають на визначених теренах, мають спільну історію і, як правило, обмежені кордонами однієї держави.
4. На теренах Нації (держави) повинні панувати мова, культура, традиції панівного Народу, котрий,  на відміну від представників інших етнічних груп, не може переселитися на на інші простори, де панує його мова, релігія, культура,  
5. Не можуть на теренах Держави інші нації трактувати історію, давати оцінку історичним особам, нав'язувати свої норми співжиття (традиції). То є виключне право автохтонів.

Порушення цих правил притаманне лише окупанту.

Будь-які спроби зазіхнути на землю, майно, культурні цінності, традиції, що притаманні Нації, НаРоду, або навіть Роду приводять до багаторічного  конфлікту.
Жоден із нас не обирав ні Рід, ні НаРід, ні Націю, тому може пишатися їх здобутками, але не може відповідати за вчинки. Людина повинна відповідати лише за свої дії чи бездіяльність. А ось наволоч всіх родів, народів, націй пахне однаково.

Достойна особистість мусить  шанувати своїх батьків, свій рід, свій нарід, свою націю.
В гостях у домі Роду мусимо шанувати родичів  (роззутися, скинути головний убір (для чоловіків-християн) ,  виконувати вимоги господаря або залишити той дім. В колі етнічному слід шанувати  релігійні традиції, по можливості послуговуватись їх мовою, Не забувати привітати із святом... На національних теренах слід не порушувати Закони Нації (держави), Не забувати, що в гостях. Повага породжує взаємоповагу.

Якось мій друг, п. Олег Лихоліт, директор Центру дитячого туризму Скадовська подорожував по горах Криму (до революції). Діточки були, переважно, з  російськомовних родин південного сходу України.
Почули діти спів муедзина і попросилися подивитись у мечеть.
Не зміг керівник відговорити, тому проінструктував:"Дівчаткам всередину не можна. Хлопчики повинні зняти взуття. Не вільно шуміти і розмовляти під час молитви у приміщенні мечеті."  Діти сходили. екскурсія сподобалась.
Смеркалось. Ночувати вирішили в палатці біля струмка. Край татарський. Чули  колись історії, що татари руським голови відрізають. А автомобілі залишити ніде. Нема парковок  в аулі. 

Стукають у велику браму. Сивий татарин пояснює: "У моєму дворі може поміститися обидва автомобіля, Але там стоїть мій. То почекайте, я свій виведу на вулицю, а ви свої два  загоните на подвір'я. А де ночувати будете?" . 
— Біля струмка в палатці.

— Навіщо? В моєму будинку є вільні приміщення для шанованих гостей. Дужина чай принесе, лепешки,

Зайшли. Господар проінструктував:

— Кімната для хлопчиків тут, Кімната для дівчаток — там. Туалет. умивальник і рушник для хлопчиків — тут,  умивальник і рушник для дівчаток — ось. Плутати не можна. Гріх.
Ввечері дружина чай, лепешки принесла. Вночі варту виставили. Ранком дружина чай лепешки принесла. Керівник запитує у господаря:

— Вельми вдячні за гостинність. Скільки ми заборгували?
— Не ображайте, — відповів господар, — для мене велика честь послужитися таким почесним гостям.

— Не зрозумів. Я чув що татари руським голови відрізають

— Відрізають, — простодушно відповів господар.

Керівник екскурсії ледь не сів:
— Як? А нам чому не відрізали?
— Якби ти назвав татарина "чурка ї....ний", то його обов'язок перед родом, перед предками, перед Аллахом і  усіма єдиновірцями, і навіть  перед сусідами відрізати тобі голову.

— Так убивцю  ж посадять!!!

— Посадять, Але весь аул зобов'язаний забезпечити всім необхідним його дружину і діточок, щоб родині  героя нічого не бракувало, щоб діти героя отримали належну освіту, посаду. 

— Ну а нам за що така пошана, — не може вгомонитися п. Олег.

—  Ми бачили як ваші діти заходили в мечеть. З якою повагою вони ставляться до мого народу і наших вірувань. Тому для мене велика честь перед сусідами, перед родиною, перед Аллахом і  усіма єдиновірцями послужитися людям, що шанують наш народ.

Взаємна пошана — породжує тільки пошану.  А будь-які непорозуміння можуть бути  вигідні лише третій стороні, що отримає зиск від сварки сусідів та їх взаємних збитків.

Наші інтереси: 

Ми всі різні. Але ми повинні твердо знати в чому ми єдині

Гравець: 
Анатолій Творець

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка