Категорія:

30 серпня. День УВО

"У вогні перетворюється залізо на сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю" - полковник Є. Коновалець, засновник та керівник Української Військової Організації.

30 липня 1920 року на Західній Україні було засновано Українську Військову Організацію (УВО). Керівником УВО став Євген Коновалець - палкий та самовідданий патріот України, полковник корпусу Українських Січових Стрільців, один з провідних діячів Української Національної Революції 1917-1920 років, а згодом - Провідник легендарної Організації Українських Націоналістів.

Головним завданням новострвореної УВО була активна протидія польській шовіністичній владі та відновлення Самостійної України.

Українська Військова Організація мала в своєму арсеналі широкий спектр дій: просвітницька робота серед населення, фізичне інтелектуальне та моральне виховання української молоді, підготовка та організація збройного опору польським окупантам тощо. В рядах УВО в період з 1920 по 1929 рік побувало багато, в майбутньому видатних, українських військових та політичних діячів: полковник А. Мельник, Р. Сушко, С. Бандера та інші.

У лютому 1929 року у Відні було створено Організацію Українських Націоналістів. Провідником ОУН став Євген Коновалець. УВО припинила своє існування і влилася в ОУН, ставши її основною частиною.

Діяльність УВО - це зразок народної звитяги, мужності самовідданості і патріотизму. Історія Української Військової Організації - це еталон минулої і дороговказ майбутньої боротьби за волю України.

 

Гравець: 
Народний Оглядач

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка