Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

18 травня в Україні відзначають День пам'яті жертв кримсько-татарського народу

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

18 травня 1944 року радянська влада почала операцію з депортації понад 200 тисяч кримських татар із Кримського півострова. В Україні депортацію кримсько-татарського народу визнали геноцидом.

21051801.jpeg

Фото: eurosolidarity

77 років тому на світанку 18 травня до домівок кримських татар у Криму прийшли радянські військові, загнали людей у товарні вагони та вивезли до Сибіру та Середньої Азії. Протягом трьох днів радянська влада депортувала з півострова майже 200 тисяч кримських татар, а потім намагалася знищити історичну пам’ять про цю велику трагедію. Лише на початку 1990-х років кримські татари вибороли собі право повернутися на свою батьківщину, написала Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денiсова на своєму Телеграм-каналі.

Верховна рада України визнала депортацію з Криму кримських татар у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу. МЗС України закликало міжнародних партнерів  визнати депортацію кримських татар геноцидом.

У 2014-му в результаті окупації півострова Росією, багато кримських татар змушені були знову залишати свою землю. 93 кримських татар переслідуються РФ за політичними мотивами. 78 з них відбувають незаконне покарання на території РФ, а 15 - позбавлені права на свободу пересування, адже перебувають у тимчасово окупованому Криму під адміністративним наглядом.

Вже восьмий рік кримськотатарський народ змушений боротися за правду і справедливість, за право жити на рідній землі, розмовляти власною мовою, зберігати традиції та культуру, зазначила Людмила Денiсова.

Наші інтереси: 

Розуміти, що то був геноцид цілого народу. Говорити правду про злочини СРСР та Комуністичної партії Радянського Союзу.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Як придбати книгу «Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «Піраміда», 2017)

Насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну вартість, надіслати переказ на картку Приватбанку і повідомити ел. поштою своє...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Сергій Білецький.

ніж лаяти темряву, краще запаліть вогник