Важливість: 
1
17 мешканців польського Перемишля володіють 12,5 тисячами українських авто на "єврономерах"

Поляки, які живуть біля кордону з Україною, реєструють на себе сотні автомобілів. Так сімнадцять мешканців Перемишля і околиць є фактичними власниками 12,5 тис. автомобілів із 14,5 тис. зареєстрованих у регіоні.

Про це пишуть польські nowiny24.

Поляки продовжують реєструвати на себе десятки і сотні автомобілів, співвласниками яких пізніше стають українці. За такі послуги спритні підприємці отримують від українців, які хочуть стати співвласниками автомобілів «на польських бляхах», від 100 до 500 злотих.

Представник відділу комунікації, транспорту і доріг у Перемишлі, Вєслав Юркевич заявив, що польські правила дозволяють таку масову реєстрацію автомобілів однією особою.

«Якщо до нас звертається особа з проханням зареєструвати транспортний засіб і має всі потрібні для цього документи, то ми не можемо їй просто так відмовити. Такими є правила чинного законодавства, то ж ми реєструємо», - пояснив чиновник.

Використовуючи автомобілі на іноземній реєстрації українці уникають сплати високих митних зборів, які в окремих випадках сягають навіть $2 тис.

Найкраще таке нове польсько-українське автомобільне партнерство видно біля пункту пропуску у Корчові.

«За годину через пункт пропуску проходить 80 автомобілів, з них 60 - зареєстровані на польсько-українських співвласників», - пояснила представниця відділу Прикордонної служби Польщі у Бєщадах Ельжбєта Пікор.

Законодавством України визначено, що автомобіль на іноземній реєстрації може перебувати на території країни, пише Zaxid.net.

Ним можна користуватися у режимі транзиту - зазвичай від 5-ти до 10-ти днів.

Ввезення транспортного засобу на «бляхах» можливе на один рік за правилами Стамбульської конвенції. Тобто громадянин України може спокійно їздити на цьому автомобілі, якщо за документами він – співвласник машини і вписаний до техпаспорту, виданого за кордоном.

Українець, який підписав контракт з іноземною компанією, на яку зареєстрований автомобіль, може користуватись автомобілем на єврономерах на території України не більше року в режимі «тимчасового ввезення».

Загалом водій повинен мати посвідчення, паспорт на машину – «бріф», техпаспорт та страховий поліс. Залежно від того, як автомобіль ввезли в Україну та чи зареєстрований він на іноземну фірму, необхідно мати контракт з іноземною компанією, шляховий лист, довіреність на управління службовим автомобілем та інші супровідні документи від фірми. Цього достатньо, щоби легально їздити на автівках з іноземною реєстрацією.

Наші інтереси: 

Цікавий гендель. І це означає, що українці винахідливі і вміють "обходити" державу. Отже держава повинна брати такі митні збори, щоб їх було вигідніше платити, ніж не платити і вигадувати щось. 

Гравець: 
Олена Каганець
99

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка