Важливість: 
3
16 липня набув чинності Закон про мову

Закон посилює позиції державної мови у сфері публічного використання і зобов'язує використовувати українську мову у державному управлінні, сфері послуг, освіті й медіа. При цьому закон не обмежує приватного спілкування всіма мовами та вільного вживання мов національних меншин.

Закон зобов’язує володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків президента, спікера парламенту та його заступників, голову та усіх членів уряду, керівників державних установ, підприємств і відомств, державних службовців та посадовців всіх рангів, керівників та особовий склад Нацполіції, суддів, адвокатів та нотаріусів, керівників закладів освіти, педагогів та медичних працівників державних і комунальних закладів охорони здоров’я.

Нагадаємо, Верховна Рада України 25 квітня 278 голосами ухвалила закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

14 травня закон підписав голова Верховної Ради Андрій Парубій, а 15 травня закон підписав Президент України. Наступного дня він був опублікований в газеті «Голос України».

Датою набрання чинності закону, за винятком окремих положень, є 16 липня 2019 року.

 

Наші інтереси: 

Українська мова є одним із символів державності разом із гербом, гімном України і прапором, тож має вживатися в державі Україна на всіх рівнях. 

Гравець: 
Олена Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка