Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська

Арматура для фундаменту

Моя оцінка корисності цієї статті: 
2 - Точно колись знадобиться.

Сталева арматура — перевірений часом інструмент для армування бетонних конструкцій. Ж / б конструкції спроєктовані за принципом, згідно з яким, сталь і бетон діють разом, щоб витримувати навантаження.

При роботі з бетоном не обійтися без армування, незалежно від того чи буде це стяжка підлоги, або бордюр під паркан. Якщо вибір арматури важливий при виготовленні базових елементів будівництва, то тим більше це важливо якщо мова йде про складні конструкції.

Ви починаєте будівництво, щоб втілити свої ідеї на будмайданчику? Тоді необхідно ознайомитися з деякими характеристиками й сферою застосування сталевих прутків класу Alll. Цей клас охоплює два види арматури. Вони дійсно дуже схожі, за обсягом і структурі, напевно тільки арматурник з легкістю відрізнить два цих види. Купити арматуру будь-якого розміру ви можете на спеціалізованих металобазах.

На що вказує маркування арматури?

Спочатку розберемося з цифрами. Вони вказують на характеристики матеріалу. Тобто 400 або 500 - це межа плинності, максимальна сила розтягування, яку витримує пруток без суттєвої деформації. Значить цифра безпосередньо впливає на властивості металу, чим вона вища, тим кращими є характеристики. Буква А — вказує на спосіб виготовлення і це гарячекатаний арматурний прокат.

Крім цього, якщо придивитися, то на поверхні прутка ми побачимо, як поздовжній нерозривні смуги, так і поперечні насічки. Як ми розуміємо, насічки зроблені не для краси й не випадково. Вони необхідні для того, щоб була хороша адгезія з бетоном (жорстка зчіпка). Це необхідно для того, щоб конструкція або каркас працювали як єдине ціле, а не кожен матеріал окремо.

03lFqdTGvpkEwVP5e6vYadQpD9hd4TBDJ7OksC7eFTl7np9xV6qhGetWeK3jRDT8-4nYM_6a1kp3KILPkT8PejDm5d3S78rx1sfKbxz5Sp8kbTcsmkcDd_GthrWhn09E4S71H7hZ

Арматура застосовується для:

  • колон і перекриттів;
  • збирання плоских риштувань;
  • об'ємних каркасів для стрічкових фундаментів;
  • Армопоясу, або невеликих балок.

Даний продукт металопрокату випускається діаметром від 6-мм до 40-мм, але найбільш ходовий це 10-12 мм. У всіх залізобетонних конструкціях, арматура А400 є робочою. Це означає, що всі розтягувальні моменти та стискувальні напруги лягають на даний клас арматури. У приватному будівництві, більшу частину використовуваної арматури, покриває саме періодичний профіль А-3.

WeI5qPGxtcytHlu-j0qXVFgU5-OR9BcfoE1kls2_-H9CMbEMh1JRRsZMUn5ELRauR7USLyvplHHRkLYMjM03bHfdoOnLINLUcc2r675rsbjHHryIQ0KV9yctNg_pXJsU4N-GN5O7

Чому саме сталева арматура

Арматурні стрижні зазвичай мають таку форму і розмір, що їх можна легко зігнути та помістити в бетон так, щоб утворилася монолітна конструкція. Властивості теплового розширення для сталі й бетону приблизно однакові. Це робить сталь найкращим матеріалом для армування бетонних конструкцій.

Ще одна причина того, що арматура ефективно працює в залізобетоні, полягає в тому, що вона добре зчіплюється з бетоном.Тому її можна розглядати як активну арматуру. Ці стрижні, обов'язково повинні бути міцними при розтягуванні та одночасно досить пластичними, щоб їх можна було згинати. Сталева арматура найчастіше використовується для армування бетону, щоб допомогти утримувати його в стислому стані. Бетон — це матеріал, який дуже міцний на стиск, але практично не має міцності на розтягнення. Щоб компенсувати цей недолік в поведінці бетонної плити, в неї закладають арматурний стрижень.

 

Наші інтереси: 

Будівництво.

Підписуюсь на новини

Останні записи