Важливість: 
4
Чим забезпечується родючість ґрунтів

Українські ґрунти достатньо родючі, однак запаси поживних речовин не безмежні, і кожні 3-4 роки їх потрібно оновлювати.

Якщо ж їх буде мало, то вегетативний період розвитку рослини буде неповноцінний, і вона виросте слабкою. А це в свою чергу негативно відобразиться на урожайності. Для відновлення родючості ґрунту користуються різними видами добрив: мінеральними, бактеріальними і органічними. Останні є самими популярними, бо вони складаються із натуральних мікроелементів.

Вплив органічних добрив на ґрунт

Слід відзначити, що ні органічні, ні мінеральні добрива самі по собі не засвоюються землею. Цю функцію виконують мікроорганізми, що знаходяться в ґрунті. Саме тому більшість фермерів вже відмовилась від широкого застосування різного виду хімікатів. Бо вони негативно впливають на мікрофлору землі, знищуючи ці самі мікроорганізми.

Після внесення органіки ґрунт стає більш рихлим, в нього краще потрапляє волога та довше там затримується. Але слід пам’ятати, що органічні добрива діють не відразу, їм потрібен деякий час щоб повністю розкластися. Тому той же навоз переважно вносять восени, у такому випадку у нього буде 3-4 місяці щоб наситити ґрунт і зробити його рихлим. Робиться це або вручну (на невеликих ділянках), а бо ж за допомогою спеціальних причепів-розкидачів. Придбати таку техніку в Україні можна тут: www.alfagro.com.ua/uk/.

Чим може нашкодити ґрунту глибока відвальна оранка восени?

Даний метод оранки завжди був популярним, однак зараз від нього починаються відмовлятися. Справа у тому, що розпушення землі таким чином сильно руйнує структуру ґрунту. А це в свою чергу призводить до зменшення кількості необхідних мікроорганізмів.

Щоб цього не допустити краще робити оранку на зяб (восени), ніж навесні. За той час поки ґрунт буде відпочивати, його структура відновиться в повній мірі.

Баланс азоту і вуглецю у ґрунті

Дуже важливий момент. Співвідношення азоту (N) до вуглецю (C) повинно бути на рівні 1:25. Забезпечити його можна просто не шкодячи ґрунту неправильною обробкою. Нормальну циркуляцію повітря, і формування необхідного запасу вуглецю забезпечують мікроорганізми, бактерії та черв’яки.

Достатня кількість ґрунтової вологи

І мова у даному випадку йде не лише про атмосферні опади. Основним джерелом є роса, яка формується в землі при нормальному потраплянню до неї теплого повітря. Для цього структура ґрунту повинна бути непошкодженою, так як по внутрішнім канальцям волога потрапляє до рослин. Також немалу кількість вологи земля бере шляхом атмосферної іригації. Потрапляє вона туди з повітряних парів. Щоб цей процес відбувався безперебійно ґрунт повинен бути достатньо рихлим.

Гравець: 
Богдан Лакомський

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка