І
- А
- Б
- В
- Г
- Д
- Е
- К
- Л
- Н
- О
- П
- Р
- С
- Т
- У
- Х
- Ц
- Ч
- Я
Зображення користувача Леонід Українець.
Леонід Українець

лев

Світ:

Лев — король звірів

Лев — вид класу ссавців, ряду хижих, родини котових.

Лев — король звірів

Лев — вид класу ссавців, ряду хижих, родини котових.

Леви є хижими ссавцями і живуть сімейними групами, так званими прайдами. Прайд складається з одного-трьох самців, кількох статевозрілих самок і левенят. Самки займаються полюванням для прайда, а самці — охороною території. Постарілих і хворих левів прайд захищає. Наприклад, якщо лев не може полювати через пошкодження, отриманих на полюванні, то він допускається до трапези. Максимального свого розповсюдження леви досягли в кінці плейстоцену: приблизно 100 000-10 000 років тому у них був найбільший серед ссавців сухопутний ареал. Різні географічні раси або підвиди левів стрічалися від Аляски до Перу в Америці, по всій Європі, в Азії аж до Сибіру і на більшій частині Африки. Вважається, що останній лев в українських степах був убитий Ярославом Кривим в 11-му столітті. Можливо, це метафора.

Образ лева в геральдиці

Лева називають «королем звірів». Він — традиційний символ хоробрості і потужності, що утілює силу Солця і вогню. У геральдиці лев символізує королівську гідність і благородство. Лев — є логічним символом міста Львова і усієї Галичини. У минулому лев був присутнім на гербі Руського королівства (12-14 століття), Руського воєводства (15-18 століття), ЗУНР (1918 рік) та на проєкті великого герба України (1999). В сімнадцятому столітті на Поділлі існував орден "левенців", котрий певною мірою наслідував звичаї запорозьких козаків.

Лев у кінематографі

З подиву затаївши подих арійіці переглядають кіна мітологічно-героїчної тематики, що у новому позитивному світлі дозволяють поглянути на своє культурне коріння. Хроніки Нарнії, зняті за книгою Клайва “Лев, Біла відьма та Шафа” стали одним із найуспішніших фільмів 2005 року.

Лев у літературі

Образ лева, як правителя, часто присутній в народних і авторських казках.

Лев у мітології

У скіфській мітології присутній грифон, тобто лев з крилами. У єгипетській він — символ божественної влади і царської гідності. Ім'я Лева носить одне зодіакальне сузір'я. В цьому сузір'ї також розташований радіант метеорного потоку Леоніди, котрий можна спостерігати 17-18 листопада і загадувати божання. У ранньому хрестиянському мистецтві лев символізував євангеліста Марка, святого Ієроніма і навіть самого Ісуса Хреста.

Прислів'я про лева

 • Краще бути мертвим левом, ніж псом живим.

Імена, пов'язані з левом

 1. Галілео
 2. Лев, Левко
 3. Левкон
 4. Левон (Левен)
 5. Леонід
 6. Леонідас
 7. Леоніла
 8. Леонтій
 9. Леопольд

Прізвища, пов'язані з левом

 1. Левенець
 2. Левенко
 3. Левицький
 4. Левковець
 5. Левський
 6. Левченко
 7. Левчин
 8. Левчук
 9. Левус
 10. Леоненко
 11. Леонтович

ДЖерела

Тваринні символи: лев

Лев - цар звірів