Аватар пользователя Оксана Колосовська
Оксана Колосовська

Генасамблея ООН ухвалила резолюцію проти мілітаризації Росією Криму

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Генеральна Асамблея ООН прийняла запропоновану Україною резолюцію про проблему мілітаризації Росією Криму та акваторій Азовського і Чорного морів. За документ проголосували 66 країн, проти – 19, 72 утрималися. Про це повідомляє Постійне представництво України при ООН у Twitter. 

У тексті документа йдеться про те, що "присутність російських військових у Криму суперечить національному суверенітету, політичній незалежності та територіальній цілісності України". У п'ятому пункті міститься засудження Росії через будівництво мосту через Керченську протоку.

Вперше резолюція ООН зазначає, що окупувавши Крим, Росія порушила Будапештський меморандум 1994 року.

Генеральна асамблея нагадує, що тимчасова окупація Криму, як і погроза чи застосування сили Російською Федерацією проти територіальної цілісності або політичної незалежності України, є порушенням зобов’язань за Меморандумом про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештським меморандумом) від 5 грудня 1994 року, в якому, серед іншого, було підтверджено відданість повазі до незалежності, суверенітету та наявних кордонів України, – йдеться у тексті резолюції.

Також резолюція закликає Росію, як державу-окупанта, вивести свої війська з Криму і невідкладно завершити тимчасову окупацію української території. 

19 держав, які в ООН голосували проти української резолюції по Криму (перелік)

Наші інтереси: 

Визнання окупації та порушення Росією Будапештського меморандуму 1994 року.

Підписуюсь на новини

Комментарии

Аватар пользователя Володимир Федько

Важлива дипломатична перемога України!

В той же час, результати голосування: проти – 19, 72 утрималися, свідчать про те, що у багатьох державах керівництво або корумповане Росією, або не бажає "псувати стосунки" з Росією!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!