Оксана Колосовська's picture
Оксана Колосовська
  • Visits: 16
  • Hits: 20

Як проходить вагітність у кішки

Моя оцінка корисності цієї статті: 
1 - Може колись знадобиться.

Вагітність у кішок, як і в інших тваринок, має ряд унікальних особливостей. Можливість зачаття настає під час досягнення кішечкою статевої зрілості, яка припадає на вік 6-8 місяців, що набагато раніше, ніж у котів. Вік статевої зрілості може варіюватися у залежності від породи, раціону, умов утримання й навіть клімату. Вагітна кішка потребує підвищеної уваги з боку господаря, який має знати особливості та зміни, які будуть проходити з нею в цей період.

Скільки кішка ходить вагітна? Строк виношування кошенят залежить від індивідуальних особливостей улюблениці та становить у середньому 58-72 дні або 9 тижнів.

Перебіг вагітності в кішки по тижнях

Упродовж 9 тижнів відбувається повне формування кошенят, від крихітних зародків-ембріонів, до повноцінних, нехай і крихітних тваринок. Як зрозуміти, що кішка вагітна? На ранніх етапах визначити вагітність може тільки ветеринар за допомогою УЗД-апарату. Після зачаття з кішечкою починають відбуватися зміни:

  • Зачаття. Буквально через добу після в'язки в кішки відбувається овуляція, а треба і запліднення повністю сформованих яйцеклітин. З фаллопієвих труб відбувається вихід зиготи та її закріплення в порожнині матки.
  • 1-3 тиждень. У цей термін вагітності кішки плід закріплюється на стінках матки, з подальшим формуванням його водної, судинної та сечової оболонок. Утворюється плацента, відбувається закладка внутрішніх органів, а розмір майбутнього кошеня досягає 1 см. На третьому тижні у вашої улюблениці може з'явитися токсикоз вранці, що супроводжується нудотою та блюванням, які тривають приблизно 3 днів. До кінця цього періоду соски тварини набухають, рожевіють, шкіра навколо них може трохи лущитися.
  • 4-6 тижні. На цьому етапі вже можна дізнатися кількість кошенят, навіть не вдаючись до використання УЗД-апарата. Розмір плодів досягає 4-6 см, на їх шкірі з'являються крихітні шерстинки. Самостійно здійснювати пальпацію в цей період не рекомендується – краще довірити ці маніпуляції ветеринару, щоб не нашкодити майбутній мамі та її кошенятам. До кінця 5-6 тижнів живіт кішки округляється й набуває грушоподібної форми. Однак варто врахувати, що такі зовнішні зміни мають місце тільки при багатоплідній вагітності. Якщо кошенят не більше двох, ваша улюблениця може поправитися зовсім незначно.
  • 7-9 тижні. У цей період плоди досягають 8 см завдовжки й ваги приблизно 100 г. Їх тіла покриває коротке хутро. З'являється рухова активність, так що власник кішки може спостерігати хвилеподібні коливання живота своєї улюблениці (особливо лежачи). У цей час набухають молочні залози й з'являються виділення з вульви. Кішці може стати складно ходити, більшу частину дня вона лежить, багато спить, апетит може знизитися.

Провісники пологів у кішок з'являються за 3-5 днів до важливої події. У цей період тварина намагається триматися якомога ближче до господаря, підшукує для себе затишне місце, де буде відчувати захищеність. Тривожність при цьому може пересилювати спокій, тому важливо проявляти максимум турботи до майбутньої мами, яка ось-ось народить.

Наші інтереси: 

Світ тварин.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стартувала міжнародна слідча комісія Нюрнберг 2.0 щодо коронавірусної афери (відео)

Польський депутат Гжегож Браун разом з іншими польськими державними діячами та німецькими адвокатами дав пресконференцію щодо створення парламентської комісії з розслідування зловживань та порушень...