Богдан Лакомський's picture
Богдан Лакомський
41

Як придбати квартиру без ріелтора?

Моя оцінка корисності цієї статті: 
4 - Дуже важливо

Час купляти власну квартиру, а з чого почати не знаєте? Або ж бачите тільки пропозиції від ріелторів з приводу «допомоги» у такій справі?

Купуємо квартиру самостійно

Наша задача - розповісти у статті як правильно вибрати нерухомість без посередників та зайвої витрати коштів. Адже тема важлива і потребує неабиякої уваги.

З чого почати?

На просторах інтернету багато ресурсів для пошуку житла, тому рекомендуємо розпочати з безкоштовних сайтів нерухомості. Єдиний мінус - це те, що на таких порталах ріелторів більше, ніж власників квартир.

Другий за популярністю варіант для пошуку - вулична або газетна реклама. В такому розповсюдженні інформації більш зацікавлений власник нерухомості, аніж сам ріелтор. Це додаткова праця, яка посереднику не потрібна.

Чому краще укладати договір з власником, аніж з ріелтором?

На ринку нерухомості вибір квартир наразі дуже великий. Так як попит на продаж зростає, то і посередників становиться все більше і більше. Хочемо сказати одразу: не розглядайте такий вид послуг, якщо хочете зекономити свій бюджет.

Ріелтори нав‘язують свою «допомогу» у юридичній частині оформлення договору та огляду квартири, при цьому бажають отримати близько 5% від вартості квартири.

По факту, все це вам геть непотрібно. Давайте розглянемо чому саме.

Насправді, ніяких послуг посередники не надають, а лиш оманою намагаються дістатися до ваших коштів та забрати хоча б невеличку їх частину.

Перевірка документів та їх оформлення

Частіше за все ріелтор пропонує проконтролювати та перевірити договір перед його підписанням, однак фактично робити цього не має права.

Посередники далеко не юристи, а тому не знають всіх нюансів та професіональних деталей.

Безпосереднім оформленням документів повинен займатися нотаріус, що має на це дозвіл (спеціальну ліцензію).

Придбати квартиру вигідно: міф чи реальність?

Немає нічого неможливого, саме тому купити житло без зайвих витрат реально. Для цього достатньо проаналізувати ринок нерухомості та порівняти ціни. Все це можна зробити на Недвіга-про.

Вартість квартири змінюється в залежності від певних факторів, тому потрібно слідкувати за їх динамікою.

Купівля квартири. Пошуки

Де знайти житло ми розповіли, тепер перейдемо до критеріїв вибору:

● місцеположення (район) вибраної квартири: дійсно, чим ближче до центру, тим дорожча вартість. Визначте свій бюджет і відштовхуйтесь вже від нього;

● якщо купляєте нерухомість на вторинному ринку, перевірте історію квартири (особливо коли житло перепродавалося кілька разів за поточний місяць);

● вигляд з вікна: оцініть ситуацію та подумайте, можливо у подальшому гарний вид може щось перекрити;

● поверх: перший або останній поверх будуть проблемними, однак і вартість такої квартири нижча за будь-які інші. Рекомендуємо вибирати поверх посередині (для вашого ж комфорту). Краще один раз сплатити більше, аніж мати проблеми усе подальше життя.

Знайшли житло мрії. Що далі?

Перегляньте ще раз вибрану квартиру, щоб акцентувати увагу на різних деталях, які могли не помітити з самого початку. Надалі рекомендуємо вдаватись до таких дій:

  1. Слідкуйте за своєю реакцією: не дозволяйте, щоб власник нерухомості бачив ваші емоції. Це може призвести до підняття ціни на пустому місці. Поводьтесь спокійно та стримано.
  2. Задайте всі питання, що вас цікавлять. Відкладайте їх тільки у тому випадку, коли отримали чітку та зрозумілу відповідь.
  3. Перегляньте всі документи на житло, щоб у подальшому майбутньому не було ніяких сюрпризів. Щось незрозуміло у документах? Можете запросити юриста і показати весь пакет документів і навіть сам договір. Таким чином будете впевнені у точності прийняття рішення.

Після всіх перевірок спробуйте дійти до переговорів з власником щодо вартості нерухомості. Завдяки такій стратегії, цілком вірогідно, що ціна на квартиру може знизитись. Хоч і не набагато, однак такий розклад подій є дуже приємним бонусом.

Наші інтереси: 

.