Народний Оглядач's picture
Народний Оглядач

Українська Галілея

Моя оцінка корисності цієї статті: 
4 - Дуже важливо

На півдні Тернопільщини, на водорозділі Серету та Нічлави, знаходиться дендро-заказник Галілея. Площа заказника — 1856 га. Це урочище окультурене дубовим лісом у 15 ст., нібито з метою прикриття Ягільницького замку (12 км) від татарських нападів. В шести кілометрах від Галілеї, на лівому березі Серету село Улашківці, в 7 км. на схід (назва зал. станції Пилат) — село Пилатківці, на південь (4 км) — Констанція.

Можливо, урочище Галілея захищена лісом від розорювання для того щоб зберегти артефакти культури галілеян (втікачів з Палестинської Галілеї) до слушних часів, а також щоб не втратити автохтонну назву старої і нової батьківщини, що надала притулок галілеянам. Воно розташоване на колишньому торговому шляху, що зв’язував Азію з Європою.

Про село Улашківці. Писана згадка — 1464 рік, наявність поселення фіксується періодом мідної доби. Протягом 16 ст. аж до 30 років 20 ст. тут щорічно влаштовувались торгові ярмарки, які починалися на свято Івана Купала і тривали до початку серпня. В давнину сюди крам завозили на верблюдах (за матеріалами Яромира Чорпіти).Польська листівка з видом лісу в подільській Галілеї. Підпис польською мовою: Podole, Halilea (Поділля, Галілея). Фото з сайту "Замки та храми України" – http://www.castles.com.ua

Можна припустити, що за порадою дружини галілеянки колишній римський намісник Понтій Пилат переселився на південно-західну Україну. Галілеяни тут заснувавши поселення Констанція (від. лат. — незмінна, остаточна). Подальше слово за спеціалістами: істориками, археологами, лінгвістами.  

ДИВІТЬСЯ: Фільм "Українська Галілея" на TV Сенсар (відео)


В тему:

Модель «Галілея»: програма-інсталятор Золотої доби

Найбільший Українець

Дружина Понтія Пилата заступилася за Ісуса

День святого Понтія Пилата

Наші інтереси: 

Пізнаємо історію рідного краю.

Теги:

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Як придбати книгу «Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «Піраміда», 2017)

Насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну вартість, надіслати переказ на картку Приватбанку і повідомити ел. поштою своє...