Володимир Федько's picture
Володимир Федько
  • Visits: 0
  • Hits: 0

Пряжка-пістолет: Секретна зброя СС

Моя оцінка корисності цієї статті: 
2 - Точно колись знадобиться.

Ця спеціальна зброя була створена для СС і так як область використання пряжки-пістолета була дуже обмежена, то їх було випущено досить мало. Існує дві модифікації пряжок-пістолетів – двоствольна (7,65 калібр) і чотириствольна (5,6 калібр).


Луїс Маркус (Louis Marquis), яким була розроблена стріляюча пряжка, потрапив в полон під час Першої Світової війни, де в нього виникла думка виготовити пістолет, вбудований в поясну пряжку. У 1930-40 роках цивільний конструктор Луїс Маркус допрацьовує механізми пряжки і в 1942 році він пропонує використання даної пряжки-пістолета офіцерами СС як замаскованої зброї.

У 1943 році після особистої зустрічі з рейхсфюрером Гіммлером, Маркус отримує дозвіл на випуск першої пробної партії. Поясна зброя отримала найменування «поясна пряжка-пістолет академії збройних сил СС». Пробна партія зброї була випущена на початку 1944 року на велосипедному заводі братів Ассманн в місті Лейбнице.

Пряжка-пістолет мала на поверхнях маркувальні позначення у вигляді тексту «Louis Marquis, W. Elderfield», цифрового позначення порядкового номера і калібру зброї, а так само клейма «DRP» («Deutsche Reich Patent»), випробувального клейма і символу військ SS в вигляді двох рун.

Пряжка-пістолет носилася на звичайному офіцерському ремені, незважаючи на те, що суттєво відрізнялася за розмірами від звичайної офіцерської пряжки.

Незабаром після випуску першої дослідної партії пряжок-пістолетів, підприємство братів Ассманн серйозно постраждало від бомбового удару авіації союзників.

Точних відомостей про кількість випущених стріляючих пряжок немає. Згідно літературних джерел в приватній колекції Г. Пірсона є пряжка-пістолет під номером 155, а в колекції М. Зомбера під номером 158.Джерело:

National Firearms Museum, USA.


Наші інтереси: 

Знати все про Третій Райх.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Подарунок на Різдво – «Євангеліє Ісуса Хреста» (Ігор Каганець, 2017) для нових прихильників AR25.ORG

Даруючи книги, ми розширюємо коло однодумців. Для придбання цієї книги насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну...

Comments

Михайло Харачко's picture

Хотів би мати таку милу іграшку :))

Сидить Мамай, в кобзу грає, що замислить - то все має.

Володимир Федько's picture

Така цяцька коштує баГГато грошей... :-(

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

ДЗен ДЗелень's picture

Чи могли такі пряжки виробляти на заводах компанії Дуркопп?

Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)

 

Володимир Федько's picture

Не знаю...

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Володимир Федько's picture

Не знаю...

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!