Polish translation unavailable for Як відрізнити натуральну сметану від фальсифікату?.

Comments

Вiктор Нокiд's picture

Особисто я вживаю не "сметану", а сметану. Тобто певну субстанцію, яка одержується сепаруванням свіжого (не прокислого) молока із допомогою пристрою, який зветься сепаратором.

Цю субстанцію я купую на базарі. Принцип вибору дуже простий. Сметана має містити у баняку. Причому (це вельми суттєво) поверхня тієї субстанції має бути вкритою слідами виходу бульбашок. Це доказ того, що субстанція виливалася із сепаратора у той баняк й після цого не перемішувалася.

Із часом та субстанція густішає. Якщо її поставити у холодильник без доступа повітря, то через певний час вона прогоркне.
Тому треба потримати при кімнатній температурі (20 -25 градусів за Цельсієм) із доступом повітря приблизно добу, щоб субстанція стала трохи кислою. При цьому жодних "заквасок" додавати не треба все відбувається природним чином.
Після цього субстанцію можна поставити до холодильника, отримаєте фактично натуральне масло.

Ось таку субстанцію я вживаю під назвою "сметана" у кількості 0,5 літра на тиждень. Купую у суботу у тієї самої господині вже кілька років. Чого й вам усім бажаю.
Ніколи не вживав рідину, що продається у різних торговельних місцях під назвою "сметана".

До речі на базарах сільські господині полюбляють ошукувати дурних міських мешканців, пропонуючи їм так звані "вершки", а насправді розведену молоком сметану.

Вершків на базарі не може бути впринципі. Вершки - це те, що витікає із сепаратора. Якщо молоко сепарується увечорі, то вранці маємо вже загуслу сметану. Яка вже ніколи "вершками" не стане.

Якщо хтось бажає отримати такі "вершки" додайте до
купленої на базарі свіжої сметани куплене там же свіже молоко, добре розколіть й отримаєте базарні "вершки"

Павло Свищ's picture

Є різні продукти, що називають "сметана"
те що продається в магазинах і те, що продається на базарі, різні речі.
"Базарна" сметана "збирана" та "сепараторна" - це теж різні продукти.
Усякі "сметанки" - продукти молоковмісні та "Сметана" згідно ДСТУ і "Сметана" по різних ТУ - теж різні речі.
Питання називати речі своїми іменами - досі відкрите)

Суть в тому, щоб робити світ кращим, а близьких людей - щасливішими )

Вiктор Нокiд's picture

До чого тут різні "...У..."?
Мені потрібна сметана, а не різні "...У...".
Мав щастя у дитинстві власноручно крутити ручку сепаратора, тому добре знаю, що таке "вершки" й що таке "сметана" на відміну від тих, хто, такого досвіду не має, й на базарі замість сметани купують "вершки" - розбавлену молоком сметану, бо не здатні цього зробити власноручно.