Арсен Дубовик's picture
Арсен Дубовик
  • Visits: 18
  • Hits: 19

Гобіт: фільм про боротьбу арійської і неарійської систем

Категорія:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Дуже цікаво і повчально! Ось яке враження найголовніше! Тут можна знайти відповіді на питання. І це знаково, сенсово, врешті-решт! Комусь до вподоби стане споглядання чисто видовищної частини фільму, а хтось зверне увагу на боротьбу систем – арійської і неарійської.

Можна провести паралелі. Наприклад, випадок, коли Великі Орли допомагали Ґендальфу і ґномам рятуватися від Сірого Орка та вовків (фільм "Ґобіт: Неочікувана подорож ") – нагадує об’єднання зусиль народу Наві та інших жителів планети Пандора проти колонізаторів-НЕандертальців(?!)… Така собі гра, що триває на інших просторах та рівнях (фільм "Аватар").

Думка про роль дракона, який забрав золото у ґномів

Нам уже відомо, що "дракон-семаргл є володарем чотирьох земних стихій: Землі (у нього лапи), Води (хвіст земноводного), Повітря (крила) і Вогонь (вогненний подих). Він був символом мудрості, безсмертя, життєвої і цілющої сили, володарем і охоронцем підземних скарбів". Ґноми надбали стільки скарбів, що самозаспокоїлись, відсторонилися від ігрової ситуації Середзем’я, саме тому дракон "вийшов з-під контролю" і відсторонив власників сонячної енергії (золото – концентрат енергії Сонця), а друїди-ельфи йому в цьому не противилися, тому щоб ґноми мали шанс усвідомити свою помилку (елемент навчання – "що робиться з власної волі, те добро"). Їм знову належало опанувати чотири стихії, тобто "подолати дракона".

Чому Ґендальф називається Сірий?

Залишилося невиясненим, чому Ґендальф називається Сірий? Адже його вчинки були шляхетні, мудрі, добрі… Це вже не Чорний (відмовився співпрацювати з темними силами), але ще й не Білий (не до кінця утвердився у доброті власних поступків, вчинків; той, хто ще не до кінця усвідомив істину "Все, що робиться з власної волі, те добро" – бо хочеться "щось поправити" у досконалому світі, не враховуючи добру волю інших співтворців; чи тому, що місце Білого ще зайняте)?

Мотаємо собі на вус

Навіть якщо ти Білий Маг, це ні в якому разі не означає, що ти "вхопив Бога за бороду", це не повинно самозаспокоювати (приклад духовного падіння Білого Мага Сарумана).

Філософський бік фільму

Вас повинен був(буде) зацікавити філософський бік фільму.
Ось, зверніть увагу на деякі цитати з фільму:
"— Що ти маєш на увазі? — спитав Ґендальф. —  Бажаєш мені доброго ранку, чи гадаєш, що цей ранок добрий, незалежно від того, хочу я цього чи ні, чи що цього ранку ти сам почуваєшся добре, чи що цього ранку всім належить бути добрими?", або ще: "– Як же багато всього ти вкладаєш у цей «Добрий ранок» — протягнув Ґандальф. — Тепер ти маєш на увазі, що хочеш відкараскатися від мене і що тобі буде найліпше, коли я заберуся звідси."

І все! Далі ми маємо про це згадувати кожен раз, коли захочемо вжити цей вираз. Дійсно, ми хочемо побажати, "щоб був день добрий для співрозмовника" чи лише ствердити, "що день добрий"? Правда, гарно?!

Мова

Прочитання таємничого напису на карті ґномів сталося завдяки збереженню ельфами-брахманами вміння читати древньою мовою. Звичайно, це не зовсім санскрит, але бережімо ж і ми це вміння! Наша мова розвивається, але колись потрібна буде можливість (і вже є стосовно древніх написів українців – Софія Київська, Велесова книга тощо) відтворити українську мову нашого часу.

"Руни — це стародавні літери, які спершу вирізьблювали чи видряпували на дереві, камені чи металі, й тому вони були тонкі та кутасті. У часи, про які піде мова, лише ґноми постійно користувалися ними, особливо для приватних і секретних записів. їхні руни передано в цій книзі українськими рунами, які нині відомі небагатьом." (Ще одна цитата, але з книги Дж. Р. Р. Толкін «Гобіт, або туди і звідти).

Приклад із фільму про існування, розвитку живої мови. "– Це ж треба! Дожитися до того, щоб з тобою так подобрийранкався син Беладонни Тук, ніби ти продаєш ґудзики під дверима!"  Правда, гарно?!

Інша цитата, приклад потреби сенсового використання слів: "… – Отже, заради твого старого дідуся Тука та бідолашної Беладонни я дам тобі те, чого ти просиш. — сказав Ґендальф.  — Вибачте ласкаво, але я нічого не просив! — заперечив Торбінс.  — Ні, просив! Тепер уже двічі. Мого вибачення. Я даю його тобі. І до того ж зайду аж так далеко, що пошлю тебе на цю пригоду  — відповів Ґендальф."

Мудрість від брахмана Ґендальфа

"– Світ не в книжках і не картах. Він за вікном". 

"– Хорошу історію не гріх і прикрасити."

"– Ви обіцяєте, що я повернуся?  – запитав Торбінс.

– Ні. Я обіцяю, що змінишся."

"– Поки ми дійдемо до мети, Більбо Беггінс, ти звикнеш жити без носовичків, серветок і ще без дуже багатьох речей... Ти зростав на пагорбах, рівнинах та струмках краю, але дім тепер позаду! Попереду – увесь світ."

Гра – це найцікавіше!

"– Пане Більбо, куди біжите?

– Відчепіться! На мене чекає пригода!"

Підсумок

Особливої ваги для нас набуває мудрість із діалогу двох брахманів.

"– Я не знаю… (примітка: чому саме гобіт )… Саруман вірить, що тільки дуже значна сила здатна опиратися злу. Але тут я з ним не згоден. Насправді це дрібні речі. Буденні вчинки звичайного люду стають на заваді пітьмі, вияв доброти і любові. Чому Більбо Беггінс?.. Мабуть тому, що я боюсь, а він повертає відвагу." – сказав Ґандальф.

І одразу заповідь від королеви брахманів-ельфів для аріїв: "– Нічого не бійся, Мітрандір. Бо ти не сам." Правда, як схоже на вчення Ісуса Хреста: "Нічого не бійтесь!"?

І це далеко не повний арсенал цитат! Почитайте книгу чи подивіться фільм обов’язково. Не пошкодуєте.

Висновок

Фільм "Гобіт" потрібно дивитися з олівцем і записником. 

Наші інтереси: 

Пізнаємо світ за допомогою кіномистецтва. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Полювання на орків (художник Якуб Розальськи)

Війна в Україні завершиться тоді, коли буде досягнута її мета (+аудіо)

Справжня мета цієї війни полягає у формуванні нової української нації – носія передових світогляду та соціальної організації. Отже, війна припиниться тоді, коли процес постіндустріального...

Comments

Арсен Дубовик's picture
0
No votes yet
Submitted by Арсен Дубовик on 15 April, 2013 - 16:25

Висновок - Фільм "Гобіт" потрібно дивитися з олівцем і записником.

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

ДЗен ДЗелень's picture
0
No votes yet
Submitted by ДЗен ДЗелень on 15 April, 2013 - 17:38

Усі фільми з каталогу варто дивитись із пристроєм для нотаток, збереження зображень та запису музики:)

Саме такі думки, як у Вас, у мене виникали стосовно причини приходу дракона і відмови ельфів допомогти жадібним гномам.

Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)

 

Богдан ДуБ's picture
0
No votes yet
Submitted by Богдан ДуБ on 15 April, 2013 - 18:20

знімати звук з фільму - лишня робота. та й якість буде поганою. зараз на сайтах з фільмами окремо зберігаються саундтреки до них, і в хорошій якості. Тут тільки одна проблема - зазвичай в такі збірки не попадають пісні з фільму від сторонніх авторів/груп, а тільки композитора, який писав основне музичне наповнення.

Добре написана стаття, здорово. Аж захотілось фільм ще разок подивитись. Особливо приємно, що можна відразу перейти і скачати достойний екземпляр. Якби не це - мабудь не качав би. Окремі аплодисменти заслуговують самі лаконічні висковки, які я будь-коли читав! )

Історія "в тему": Мені колись Каганець говорив: роби посилання так, щоб відкривались в новій вкладці. Я відразу не зрозумів взагалі, про що він.) Виявилось, що при створенні гіпертексту є ще одна вкладочка, де треба вибирати "в новій вкладці"(на англ.м.). Але і після цього ще деякий час я вставляв посилання, клац по яких відкривав на місці щойно відкритої статті посилання: я просто забувався робити їх правильно! Нічого, після того, як перейшов на відкриття вкладок з запрограмованої кнопки (яка все відкриває в новій вкладці), на звиайтий клік лкм - почав пам"ятати, як треба їх робити...)

"Революція без еволюції - це ідейна спекуляція"

Арсен Дубовик's picture
0
No votes yet
Submitted by Арсен Дубовик on 17 April, 2013 - 16:25

Ця кнопочка часом не "Вставити\Редагувати якір"?

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Оксана Лутчин's picture
0
No votes yet
Submitted by Оксана Лутчин on 15 April, 2013 - 16:56

Гарно написано. Автор вживає лаконічні речення.+

Шрифтове виділення.+ Порівнює, розставляє акценти на важливих моментах фільму.+

"Продовжується на інших рівнях" - триває на інших рівнях.

Дякую.

 

Творімо разом мову Сенсар!

Арсен Дубовик's picture
0
No votes yet
Submitted by Арсен Дубовик on 16 April, 2013 - 09:21

Спасибі усім за добрі коментарі, други! Це надихає!

Одразу прошу вибачення за огріхи в статті. І хотів би виправити, але чомусь зникла можливість вносити правки...

За посиланням "подолати дракона" має бути стаття "Мамай на драконі"

"В тему" - тут мало б бути значно більше линків, і підготовив для статті, але...

 

Хочу поступово доповнювати статтю новими цитатами, не лише з "Гоббіта", а й з інших творів епопеї Толкіна. Бачу тема цікавить гравців.

 

Прохання до адміністраторів дозволити редагування. 

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

ДЗен ДЗелень's picture
0
No votes yet
Submitted by ДЗен ДЗелень on 16 April, 2013 - 09:37

!Так, тема Гобіта і Володаря перстенів дуже цікава, тому бажаю Вам натхнення!

Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)

 

Миро Продум's picture
0
No votes yet
Submitted by Миро Продум on 16 April, 2013 - 10:47

Вже працює, редагуйте!

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Індіана Джонс's picture
0
No votes yet
Submitted by Індіана Джонс on 17 April, 2013 - 22:15

ну навіщо щось вигадувати про сюжет та думку автора. так можна будь яку ідеологію під фільм покласти.

я наприклад ще його не дивився повністю у якості. але по уривкам, трейлерам, вже бачу що знят з перехилом на тупого американського користувача.

і так, я ще також читав книги толіена у декількох переклдах.

 

Арсен Дубовик's picture
0
No votes yet
Submitted by Арсен Дубовик on 18 April, 2013 - 11:47

Так, звичайно. Сюжет екранізації творів Дж. Р. Р. Толкіна – це лише бачення сценариста і режисера. Думки, що виникатимуть під час споглядання їх екранізації, зовсім не озна́чують відлуння думок автора творів. Однак, ЩО́ це дає глядачу, який не на видовищність звертає увагу, а в першу чергу на глибинний сенс.

Означений сенс, зазвичай, для більшості невидимий, неосяжний та непізнаваний: "Споглядаючи видиме, ми частково бачимо невидиме" (якось ніби так сказано у когось зі святих). І кожен бачить тут своє – така собі мозаїка/пазл, яку(ий) людині-гравцю потрібно ще скласти в одне ціле, в єдину картинку, картину світобудови. Кожен гравець у прекрасну гру з назвою Життя шукає і отримує свої частинки мозаїки/пазлу.

І в кінці гри (можливо і через наступні втілення) у кожного гравця має вийти гарна, чиста, світла, повна картина. Споглядання не означає творення ідеології. А лише пошук частинок мозаїки/пазла потрібних для творення картини.

Даруйте, коли що не так. Автор цього допису лише побачив деякі частинки для своєї картини. І, як видно з коментарів інших гравців вони, здається, з правильної картини. :)

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Миро Продум's picture
0
No votes yet
Submitted by Миро Продум on 17 April, 2013 - 22:39

Звісно, фільм поступається "Володарю перснів", проте доповнює його деякими цікавими деталями. Наприклад, гноми-вайш’ї полюбляють картоплю з м’ясом, а ельфи - сироїди. У цих гномів послаблене відчуття честі: якщо вигідно, воно можуть "переробити план" (тобто зрадити).  

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Богдан ДуБ's picture
0
No votes yet
Submitted by Богдан ДуБ on 18 April, 2013 - 04:36

В кінці 3ї частини говоритсья, "так закінчилась 3тя епоха", тобто всі фільми про волдаря кілець - це усі фази чатур третьої махакали. Ось і відповідь "коли це було". Ми живем при закінчені 5ї.

"Революція без еволюції - це ідейна спекуляція"

ДЗен ДЗелень's picture
0
No votes yet
Submitted by ДЗен ДЗелень on 18 April, 2013 - 09:01

?Махакальпи?

Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)

 

Миро Продум's picture
0
No votes yet
Submitted by Миро Продум on 18 April, 2013 - 10:32

Ще цікаво: гноми вирішують свої справи в палких дискусіях за столом, наповненим їжею. Вони взагалі багато їдять. Натомість ельфи вирішують справи у тиші, без їжі. 

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Гендельф Білий's picture
0
No votes yet
Submitted by Гендельф Білий on 18 April, 2013 - 16:24

Цікаво, що Гендельфа у фільмі зображено, як талановитого воїна котрий добре володіє мечом та посохом. Арійські брахмани теж практикувалися в бойових мистецтвах. Один брахман за допомогою палиці, або голіруч, з легкістю міг перебити переважаючих чисельністю та озброєнням ворогів.

Ми не фантазуємо: ми розраховуємо! Але для того, щоб розраховувати, ми спочатку фантазували.

Миро Продум's picture
0
No votes yet
Submitted by Миро Продум on 19 April, 2013 - 10:22

Брахмани навчають кшатріїв бойовим мистецтвам і дають їм досконалу зброю, адже  брахмани є головними носіями творчості та інновацій. Про співвідношення брахманів і кшатріїв - у статті "Як стати брахманом

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Богдан ДуБ's picture
0
No votes yet
Submitted by Богдан ДуБ on 22 April, 2013 - 03:42

[video:http://youtu.be/gjASGHl4Q-k]

"Революція без еволюції - це ідейна спекуляція"

Богдан ДуБ's picture
0
No votes yet
Submitted by Богдан ДуБ on 22 April, 2013 - 03:55

[video:http://youtu.be/CuBWqdSk_GA]

"Революція без еволюції - це ідейна спекуляція"

Арсен Дубовик's picture
0
No votes yet
Submitted by Арсен Дубовик on 22 April, 2013 - 09:42

Оце подарунок до статті! Дякую!
Зверніть увагу на тривалість музикального супроводу - 1 год. 45 хв. 21 сек. - це ж більше половини фільму! І яка музика...

Богдане, Ви запитували яка музика мені подобається... тепер можу відповісти - народна, героїчна, надихаюча, змістовна. "Україна" - Тараса Петриненка, "Ой, на горі тай женці жнуть". Або схожа на цю. Або, якщо про музику з фільмів, ще візьміть Ганса Цімера - "Останній самурай"; чи "Аватар".

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Богдан ДуБ's picture
0
No votes yet
Submitted by Богдан ДуБ on 22 April, 2013 - 12:26

У вас на НО є колеги по вподобаннях. Прийдеться писати про сучасних помпозиторів.)

Дуже наглядно підмічено з тривалістю, фільм складається і з звуку.

"Революція без еволюції - це ідейна спекуляція"

Арсен Дубовик's picture
0
No votes yet
Submitted by Арсен Дубовик on 26 April, 2013 - 15:44

Хотів збагатити статтю новими враженнями від перегляду фільмів з циклу "Гобіт" - трилогії "Володарі кілець"... Але це, мабуть, буде трішки пізніше, коли з’явиться можливість форматування тексту (чомусь таки бетовість сайту все більше позначаєтсья на якості...).

Наприклад, "Той, хто не має меча все одно можуть від нього загинути" - до заклику "Озброюйся!". 
Ну і ще є... Хай буде досконалим сайт!

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Миро Продум's picture
0
No votes yet
Submitted by Миро Продум on 26 April, 2013 - 16:23

Текст можна форматувати: виберіть внизу Формат тексту - tinymce.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Гендельф Білий's picture
0
No votes yet
Submitted by Гендельф Білий on 26 April, 2013 - 17:29

Добре б було написати статтю не тільки про фільми, а й про комп’ютерні ігри, які відображають арійську традицію.

Ми не фантазуємо: ми розраховуємо! Але для того, щоб розраховувати, ми спочатку фантазували.

Еней Харалужний's picture
0
No votes yet
Submitted by Еней Харалужний on 13 June, 2013 - 08:51

Дивіться Тизер до другої частини фільма -
http://toloka.hurtom.com/viewtopic.php?t=47424

Інформація - це те, що приховується.
Все інше - реклама.

Арсен Дубовик's picture
0
No votes yet
Submitted by Арсен Дубовик on 13 June, 2013 - 10:54

Дякую!
Влучно сказано в тизері: - "Неякість - це єство Зла".

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Арсен Дубовик's picture
0
No votes yet
Submitted by Арсен Дубовик on 11 November, 2015 - 15:52

До Дня Української писемності:

Quote:
"— Що ти маєш на увазі? — спитав Ґендальф. — Бажаєш мені доброго ранку, чи гадаєш, що цей ранок добрий, незалежно від того, хочу я цього чи ні, чи що цього ранку ти сам почуваєшся добре, чи що цього ранку всім належить бути добрими?",
або ще:
"– Як же багато всього ти вкладаєш у цей «Добрий ранок» — протягнув Ґандальф. — Тепер ти маєш на увазі, що хочеш відкараскатися від мене і що тобі буде найліпше, коли я заберуся звідси."

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)