Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

США стежать за нами через принтери

Світ:

Кольорові лазерні принтери провідних фірм-виробників світу в усіх країнах працюють на спецслужби США, ставлячи на всі надруковані на них документи зашифровані пізнавальні коди, які відомі американських спецслужбам.
Про це повідомило американське відділення, що базується в Сан-Франциско (штат Каліфорнія), міжнародній правозахисній організації Electronic Frontier Foundation, що спеціалізується на питаннях прав користувачів.

"Секретна служба США визнала, що (закладена в принтери) відстежуюча інформація є частиною угоди, досягнутої низкою виробників лазерних принтерів, як стверджується, для виявлення фальшивомонетників", - говориться в повідомленні організації, групі експертів якої вдалося розшифрувати інформацію, закодовану в принтері моделі Xerox DocuColor, передає Newsru.com.

Інформація при друці кожної копії, зробленої на принтері, закладається в документи у вигляді мікроскопічних крапок жовтого кольору в певному порядку. Побачити малюнок крапок можна лише під мікроскопом в ультрафіолетовому світлі.
Electronic Frontier Foundation встановила, що при друці в документи закладається дата і час виготовлення документа, а також серійний номер принтера, на якому вона зроблена.

Секретна служба США стверджує, що ця інформація використовується виключно при проведенні кримінальних розслідувань стосовно фальшивомонетників, але в США не існує закону, який заважав би владі використовувати секретний код у принтерах з іншою метою, наголошується в повідомленні.

"Підпільні демократичні рухи, які випускають політичні або релігійні брошури і листівки, як російський "Самвидав" у 80-і роки, завжди потребують анонімності паперових документів, але ця технологія полегшує для уряду можливості виявляти дисидентів", - заявив старший юрист Electronic Frontier Foundation Лі Тієн.

"Ще гірше те, що уряд і бізнес укладають закулісні угоди для проникнення в наше приватне життя за допомогою маніпуляцій з устаткуванням, таким як принтери. Наступним логічним питанням буде поцікавитися, а які ще операції вже поміщені або зараз здійснюються для того, щоб наша техніка підглядала за нами?" – запитує Тієн.

Згідно з інформацією, опублікованою Electronic Frontier Foundation, наразі встановлено наявність таємних пізнавальних кодів для цілої низки поширених моделей кольорових лазерних принтерів, таких марок як Xerox, Canon, Tektronix, Ricoh, Lexmark, Kyocera, Lanier, Konica, Minolta, HP Color LaserJet, Epson, Brother.

Експерти правозахисної організації продовжують роботу з розшифровки інформації, що закладається цими принтерами в копійовані документи, і мають намір її оприлюднити, говориться в повідомленні.


В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Вічно юний Купало-Аполлон та його стріла

Гіперборійська традиція і сім чеснот Нагірної проповіді: внутрішнє і зовнішнє, особисте і соціальне

Джерелом античної філософії було боголюдське вчення Аполлона Гіперборійського, відомого під іменами Купал (захисник народу), Ной (новий, юний) і Гермес-Єрмій (святий). Свято Купала-Аполлона-Гермеса...

Останні записи