Категорія:

Помер Олесь Бердник

18 березня в Києві після тривалої хвороби помер Олесь Павлович Бердник, відомий письменник, громадський діяч, правозахисник.

Громовиця Бердник пише про свого батька…“Людино, вибери свою долю: серце дитини, меч

воїна, крила орла…”
Ці слова можуть стати життєвим кредо, духовним девізом Олеся Бердника – письменника-фантаста, футуролога, мислителя-філософа, громадського діяча. Бо він протягом усього свого життя, усіма думками, помислами, роздумами, творами і діями намагався, розбудити у своїх сучасниках еволюційну творчу силу…Народився Олесь Бердник у 1926 році. В часи Другої світової війни добровольцем пішов на фронт. Був поранений.Після війни Олесь Бердник заарештований по звинуваченню у “антидержавній діяльності” (причиною звинувачення став по-юнацькому палкий виступ проти партійної політики в області мистецтва).Отримавши амністію, почав писати. Перша книга, “Поза часом і простором”, вийшла у 1957 році.Сюжети наступних книг – “Шляхи титанів”, “Покривало Ізіди”, “Діти Безмежжя”, “Подвиг Вайвасвати”, “Чаша Амріти” – охоплюють минуле, сучасне і майбутнє Землі, в них Бердник шукає рішення основних проблем Буття, говорить про естафету віків, про долю цивілізації.З середини 60-х, в епоху Брєжнєва, пішла атака в пресі на його книги, і звинувачення у містицизмі та “космічному націоналізмі”. Після виходу роману “Зоряний корсар” письменника “відлучили” від літератури, виключивши зі Спілки письменників Радянського Союзу. Книги вилучаються з бібліотек.У 1976 році з групою однодумців Олесь Бердник створює правозахисну організацію “Українська Гельсінська група”, яка виступила у підтримку всесвітньої Декларації прав людини. Тоді ж приходить літературна слава за кордоном – книги Бердника виходять в США, Канаді, Польщі, Японії, Німеччині. І тоді ж уперше Бердник

говорить про “АЛЬТЕРНАТИВНУ ЕВОЛЮЦІЮ”. Так письменник назвав своє видіння преображеного людства і життя у колі Мудрості, Пізнання, Любові і Краси, космічного єднання усього сущого. Він пише есе під такою ж назвою, де дає розробку формування нового суспільства, нової людини, нових стосунків у оновленому світі. Цей документ був надісланий до ООН, зареєстрований там, як робочий документ і опублікований у західно-європейських мас-медіа.Але для тоталітарної системи були зайвими ідеї Альтернативної Еволюції – створення нового світу, об’єднаного радістю і любов’ю. Як і ідеї Духовних Націй, де людство було б об’єднане на фундаменті Духа. І Олесь Бердник знову був заарештований. На суді ідеї Альтернативної Еволюції, Духовних Націй, та діяльність Гельсінської Групи інкримінувалися йому, як “особливо небезпечний державний злочин” і “заклик до повалення існуючого ладу”.Після реабілітації з приходом до влади М.Горбачова, Бердник проводить активну громадську діяльність. Продовжується і літературна діяльність. В усіх романах останнього часу він несе у хаос сучасного життя, що поглинається наростанням техногену, ідею Альтернативної Еволюції. В романі-есе “Тайна Христа” подає в новому світлі розуміння постаті Христа.Свої прекрасні ідеї преображення Олесь Бердник дарує усьому людству. І уся творчість письменника – це географічна карта доріг і стежок у Світонію – нову Державу Духа. Основи Альтернативної Еволюції – це ідея возз’єднання усього живого, цілої біосфери на чолі з преображеною людиною.Бердник мріяв про експерименти преображення і трансформації, і в 1989 році створив громадську організацію Українська Духовна спубліка. Ентузіасти щорічно проводять Собори, на яких ставляться питання – якою має бути людина і суспільство ХХІ століття? Перший Собор, де була проголошена ідея братерства Духовних Націй Землі, отримав благословіння від Папи Римського Іоана Павла ІІ. Проголошуючи цю ідею, Олесь Бердник мав намір практично створити нове суспільство, що проголошувало б у своєму розвитку примат Духу.Мав поїздки до США, Канади, Індії, Тібету.

Зустрічався із Святославом Реріхом, Ричардом Бахом, тібетськими ламами.Читав курс лекцій “Школа Астросталкінгу” – нового розуміння Космоісторії.Жив і працював в хатині на березі Дніпра, у місцях древньої трипільської цивілізації.Всього Олесь Бердник написав близько 50 книг, багато з них вийшли за кордоном - у Росії, США, Канаді, Німеччині, Польщі, Чехії, Японії.У “Пісні Надземній” – підсумку філософських роздумів Бердника - сказано:“Бережіть зерна Духу для нового Поля. Для творення Духовних республік народів Землі, для Зоряного Братства людей. Стежка туди давно прокладена…”

Г. Бердник, 2003------------------------------------------------------------Громовиця БЕРДНИК: “Найрадісніший момент мого дитинства — коли тато повернувся з ув’язнення

Гравець: 
Народний Оглядач

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка