Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Помер Сергій Платонов

Сьогодні, у віці 58 років, пішов з життя один з найвідоміших вітчизняних колекціонерів старожитностей, підприємець-меценат, засновник колекції “Платар” Сергій Платонов.
Нагадаємо, влітку 2001 року Сергій Платонов передав в дар народові України колекцію з 1315 унікальних предметів культури різних племен та народів, які населяли територію нашої держави, починаючи з епохи неоліту, бронзового й раннього залізного віку, а також раритети з часів античних держав Північного Причорномор’я.

В подарованій експозиції було представлено експонати часів кіммерійців, скіфів, сарматів, ранніх слов’ян і Київської Русі, кілька історичних цінностей ХII - ХVII століття. Тоді ж пан Платонов пояснював, що до колекціонування старожитностей його підштовхнув прикрий факт масового вивезення з України її історичних цінностей та унікальних витворів мистецтва, і саме з цієї причини він вирішив збирати речі, що вважаються національним надбанням українського народу, й передавати їх державі та музеям.

Мрією всього життя Сергія Платонова було створення в Києві спільними зусиллями колекціонерів та шанувальників мистецтва музею історичних цінностей вищого світового рівня.

Прощання із Сергім Платоновим відбудеться завтра, 17 лютого в 11.00 в Трапезній церкві Києво –Печерської Лаври.
В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Піарники знову в ударі. Кадр з фільму «Хвіст крутить собакою» (Wag the Dog, 1997).

Підготовка до СКК «Вибори-2024»: у Демпартії США знайшли причину затримок зі зброєю для України

Про це 14 квітня 2023 року повідомив Юрій Швець – головний російськомовний рупор Демократичної партії США – на своєму ютуб-каналі, що має 1,28 млн користувачів. Виявляється, що головною причиною,...

Останні записи