Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Заробітчани продовжують залишатись одним з ключових джерел валютних надходжень в Україну

Категорія:

За перше півріччя 2022 року з-за кордону в Україну перерахували $6.46 млрд. Це всього лиш на 6,2% менше, ніж роком раніше, підрахували в Національному банку України.

Є підстави розраховувати, що в другій половині року перекази зростатимуть швидшими темпами, пише Ціна держави.

Обсяг переказів суттєво просів на перших 4-х місяцях цього року. При цьому фіксувалось падіння переказів офіційними каналами. А от рівень переказів через неформальні канали залишався приблизно сталим. Проте вже в червні обсяг приватних переказів сягнув $1.23 млрд. Це на 1.2% більше, ніж було в червні 2021-го року.

З одного боку швидке зростання чисельності вимушених мігрантів за кордоном призвело до значних обсягів відпливу валюти. Проте перекази від трудових мігрантів в Україну залишаються стабільними й забезпечують надходження валюти в Україну.

За даними НБУ у 2021 році обсяг грошових приватних грошових переказів в Україну з-за кордону склав $14  млрд, що на 25,4% більше, ніж у  2020 році ($11.9 млрд). Відтак можемо очікувати, що в поточному році загальна річна сума переказів  буде в районі $13-14 млрд. Прогноз НБУ наразі досить консервативний – там очікують, що у 2022 році приватні перекази складуть $12.6 млрд.

Втім, надходжень від заробітчан, як і загального обсягу міжнародної допомоги недостатньо для компенсації відпливу валюти з країни.

Цей відплив був забезпечений збільшенням готівки поза банками, операціями по зняттю валюти мігрантами в банкоматах за межами України та зростанням заборгованості за торговими кредитами (зокрема, через порушення логістичних ланцюгів та небажання експортерів заводити виторг до країни).

Суттєвого приросту переказів як у 2021 році наразі очікувати не вартує, оскільки маємо тенденції по зростанню інфляції в країнах, де перебувають мігранти, а також спостерігається загальне охолодження економік цих країн. Також потрібно враховувати фактор возз’єднання сімей (у випадку якщо на заробітках був чоловік і до нього приєднались дружина та діти).  Обмеження для виїзду чоловіків за межі України також не сприяють зростанню кількості переказів. Втім, можливо суттєвого приросту, разі зняття обмежень і не відбудеться, оскільки чимало чоловіків будуть возз’єднуватись з сім’ями, котрі виїхали раніше.

У 2016 році українські заробітчани переказували в Україну більше грошей, ніж давали міжнародні донори.

Наші інтереси: 

Українці можуть жити (і краще жити!) без участі держави. Самодостатні українці не потребують складних правил і втручання держави у їхнє життя. Треба творити вільну Україну вільних людей з мінімальною участю держави з її державними регуляторами в житті українців. Потрібно нарешті відходити від соціалістичної моделі, якою є нині Україна (по суті УРСР). Приклад заробітчан це наочно демонструє. Дуже багато українців-заробітчан вже мають за кордоном бізнес, який не змогли мати в Україні з її понад 40% державним втручанням у всі сфери нашого життя.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи