Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 1
  • Переглядів: 1

Після перемоги ми маємо зробити висновки, інакше буде нова війна – через 10, 15 чи 20 років

Категорія:

Це не "війна Путіна" – це війна всіх росіян. Хвора вся Росія. Коріння цієї війни лежить в історії, яку в Кремлі трактують по-своєму. Росіяни, з Путіним чи без, прагнули та прагнутимуть знищити нас.

20020802.jpg

Вигляд із острова Хортиця на греблю Дніпровської ГЕС

Зараз вкорінюється дуже небезпечна смислова конструкція. Мовляв, московсько-українська війна є "війною Путіна". Не росіян, а оскаженілого господаря Кремля, хворого на історичний маразм. Але проблема в тому, що хвора вся Росія, пише політичний аналітик Олександр Солонько на Ліга.net.

Попри те, що президент Росії Володимир Путін несе персональну відповідальність за воєнні злочини проти України, українців, проти людяності… не варто обманюватися і шукати хороших росіян. Це не допоможе нам перемогти. Щобільше, принесе нові проблеми в стратегічній перспективі.

Путін є породженням російського суспільства, якщо його можна взагалі називати суспільством. Його імперського ресентименту, хворобливої агресивності та ненависті до України. Москва замість того, щоб вкладати нафтові долари в модернізацію країни, вкачувала її у свої хворі ілюзії про повернення чи то в 1991-й, чи то в 1913 рік. Замість модерновості там обрали архаїзацію.

Коріння цієї війни лежить в історії, яку в Кремлі трактують по-своєму. Імперський реваншизм Москви приречений на провальний шлях без заволодіння Києвом. Все дуже просто.

Вийшовши на історичну арену, Московське царство почало агресивно привласнювати історичну, військову, релігійну спадщину Київської держави. Оголосило себе монопольним власником Великого столу Київського з правом на всі землі Київської держави.

Також заявка стосувалася права на присвоєння собі перемог Київських князів, їхні зносини з Константинополем – спадкоємцем римських цезарів. Прийняття християнства Києвом, чий патріарх на початку XIV століття переїхав спочатку до Володимира, а потім до Москви. Саме московська церква зіграла одну з ключових ролей в крадіжці Київської спадщини Москвою.

Існування України зі столицею в Києві перекреслює імперський державний міф. Самоусвідомлення себе українцями як самобутньої нації заперечує те, як себе усвідомлює Москва. Наше життя – екзистенційна загроза для імперії.

Саме тому росіяни, з Путіним чи без, прагнули та прагнутимуть знищити нас. Для обох сторін – це війна за право на існування. Для нас – в усіх сенсах. Навіть фізичному. Для них – існування в придуманій ними самими формі та змісті. Ці дві позиції виключають одна одну. Тому взаємовигідного чи навіть компромісного виходу з цієї ситуації просто не існує.

Путін заперечив наше право на життя. І зараз здійснює черговий геноцид української нації.

Сьогоднішня війна має глибокі історичні та ідеологічні причини. На жаль, далеко не всі їх розуміють.

З точки зору гуманізму, війна, яку розв’язали проти України росіяни, не має логіки, причини та змісту. Але з точки зору історичного прагнення росіян знищити нас, вона цілком пояснювана. Просто в Кремлі дали маху з будь-яким обґрунтуванням з точки зору логіки сучасного світу.

Раціональних причин напасти на Україну тут і зараз не було. Саме тому багато хто не може зрозуміти, чому це сталося. Але це було очікувано з точки зору Кремля. З точки зору історичних процесів.

Без Києва росіянам потрібно повністю переписати свій історичний канон. За існування незалежної України вони перестають бути прямими спадкоємцями князя Володимира. Він у їхньому розумінні росіянин. Але насправді це смішно. Це все одно, що вважати Карла Великого, імператора Франків, французом у сучасному розумінні того, хто такі французи.

Московити виявляються самозванцями. Саме тому їм потрібно приховати свої злочини та стерти з лиця землі їхніх свідків і свідчення – Україну, українців, нашу історичну пам‘ять.

Звідси й конструкція, яку роками просуває Москва: "ми брати, значить ми одне й те саме, значить ви – це ми, частина нас, значить українців не існує, значить ми вб’ємо всіх тих, хто себе такими вважає".

З огляду на це, ми не повинні називати цю війну "війною Путіна". Окрім того, що більшість росіян її підтримують, вона сталася б і якби Кремль очолювала людина з іншим прізвищем.

Щобільше, якщо після перемоги ми не зробимо правильні висновки з цих подій… Якщо ми не вчепимося зубами у світ, щоб він не дозволив цьому монстрові відновити свої сили. Не змінимо власну політику таким чином, щоб підготуватися до нової битви… Буде нова війна. Через 10, 15, 20 років реваншисти в Москві захочуть помститися за приниження, яке Кремль зараз отримує в Україні. За поразку. Підготуються краще і розв’яжуть нову війну. Щоб остаточно "розв'язати українське питання". 

Наші інтереси: 

Нарешті все більше і більше українців зрозуміли, що росія не відмовиться від наміру знищити українців. Спочатку вона це робила у сфері культури та історії, тепер вона знищує українців фізично.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Андрій Гарас.
5
Середнє: 5 (1 голос)

На дальньому плані в ріці - залишки Гераклових стовпів.

Див.: Сергій Піддубний.

Радіймо життю граючи!

Коментарі

Зображення користувача Андрій Гарас.
5
Середнє: 5 (1 голос)

На дальньому плані в ріці - залишки Гераклових стовпів.

Див.: Сергій Піддубний.

Радіймо життю граючи!

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Ненависть орків до українців має біологічну основу – це ненависть психопатів до людей.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Валерій Швець.
4
Середнє: 4 (1 голос)

На мій погляд, орки - нащадки неандертальців, які населяли європейський континент перед приходом сюди кроманьйонців-сучасних європейців.

Зображення користувача Микола Стригунов.
4.5
Середнє: 4.5 (2 голосів)

Та війна, що зараз йде - це, насправді, війна за незалежність України. Вона просто була відкладена через обережність києвських політиків, та слабкість РФ. Зараз Зеленський заручився сильною міжнародною підтримкою, та почав вести себе, як президент України, рішуче та незалежно. Зневажаючи важливі (для самої РФ) інтереси РФ в Україні. А, РФ відчула свою силу. Тому і йде ця війна.

Візьмемо, наприкла, Фінляндію. Вона отримала незалежність в 1918 році, а війна за незалежність з правонаступником Російської імперії - Радянським союзом, в неї була через аж через 21 рік. Аж в 1939 році.

В 1991 році, Україна, насправді, не стала незалежною. Про це свідчить доля наших радянських вкладів в Сбербанк. Вони всі були вивезині до РФ.  Про це свідчить доля нашої ядерної зброї - вона також була подарована РФ. Без жодних гарантій безпеки. Тактична ядерна зброя - без згоди України. Тобто, РФ просто вкрала ту тактичну ядерну зброю, що залишилась Україні в спадок від Радянського союзу. І, все це не лише не призвело до війни, але не призвело, навіть, до помітного погіршення стосунків! Тобто, Акт про незалежність 1991 року,  з подальшим референдумом, не привів до незалежності, а лише трохи послабив колоніальну залежність України від РФ. І, те, що РФ в нас відібрала Крим, та шматки Луганщини й Донеччини без війни - це теж ознака колоніальної залежності. Але, вже зовсім слабкої. 

До речі, наступна війна прогнозується не через 10 років, а через 2-3 роки. Незалежно від наших висновків. Але, від наших висновків будуть залежати її результати. 

Якщо прагнеш чуда - створюй його!