Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 158
  • Переглядів: 166

Спецперепустки та COVID-сертифікати не передбачені законами: чи може влада обмежити конституційні права

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Конституційну свободу пересування намагаються обмежити підзаконними актами та актами місцевої влади. Останнім часом активно обговорюється питання про те, що у разі введення нового локдауну люди, які пройшли повний курс вакцинації від COVID, зможуть пересуватися, щонайменше, на роботу і з роботи.

 Постановою КМУ від 29 червня 2021 № 677 затверджено Порядок формування та використання сертифіката, який підтверджує вакцинацію. Однак система таких сертифікатів досі не запрацювала, пише Судово-юридична газета.

«Основна ідея, яка використовувалася в інших державах, і яку, швидше за все, буде використовувати Україна, – це максимальне використання внутрішнього цифрового сертифіката. Він повинен стати умовним пропуском», – заявив раніше головний санлікар Ігор Кузін.

У Київській міській державній адміністрації вирішили розробити «власні сертифікати» – електронні спецперепустки на транспорт, незалежно від того, проходила людина вакцинацію чи ні.

І запровадження COVID-сертифікатів, і запровадження спеціальних перепусток не передбачено законами України. Таким чином, обмеження конституційних прав і свобод людини й громадянина намагаються врегулювати підзаконними актами та актами місцевої влади.

Стаття 33 Конституції України передбачає, що кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування. Від реалізації цієї свободи також залежить і реалізація права на працю, права на освіту тощо.

Суддя Конституційного Суду України Василь Лемак нагадав, що подібні обмеження не можуть встановлюватися лише не рівні підзаконного акта.

«Певні обмеження, які можуть бути запроваджені до осіб, залежно від їх вакцинації, слід запровадити завчасно (а не «на завтра») і обов’язково – саме ЗАКОНОМ. Я говорив і писав про це декілька разів. Мені не важко. Та це й не моя власна точка зору – це випливає з Конституції України та практики КСУ. І не слід заявляти про «добровільність», якщо йдеться про пов’язування факту щеплення з роботою, свободою пересування чи освітою цієї особи чи її дітей. Йдеться про обмеження прав людини з боку держави. Це нормальна практика цивілізованих держав, коли суспільна ціль (захист здоров’я) мусить бути збалансована з індивідуальними правами особи, серед яких, до речі, право на життя і здоров’я – серед основних. Ще раз – завчасно і законом. Щоб не вийшло, як часто – ухвалюємо «тяп-ляп», а «винуваті» суди, які констатують цей «тяп-ляп» та оцінюють його з огляду на Конституцію й закони», – зазначив він.

Наші інтереси: 

Розуміти, що нас готують до нового локдауну, а це не відповідає Конституції. 

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стартувала міжнародна слідча комісія Нюрнберг 2.0 щодо коронавірусної афери (відео)

Польський депутат Гжегож Браун разом з іншими польськими державними діячами та німецькими адвокатами дав пресконференцію щодо створення парламентської комісії з розслідування зловживань та порушень...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Зірка Вітошинська.

Те саме у Франції, Німеччині...

Оправдовуванням "санітарної безпеки", влади різних держав (подібно до Китаю, Московії, П. Кореї...) встановлюють тоталітарне правління.

А чинити так можуть лише зраджуючи Конституцію.

Здається, що всі ті "правителі" загрузли у страшну корупцію, і вирішили не патичкуватися з народним наглядом.

Але вони не враховували народного опору, який, де-не-де, починає переростати, поки що, у громадянську непокору. Далі можуть бути бунти, замахи й т.п.

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !

Зображення користувача Костянтин Струк.

Цитата:
І запровадження COVID-сертифікатів, і запровадження спеціальних перепусток не передбачено законами України. Таким чином, обмеження конституційних прав і свобод людини й громадянина намагаються врегулювати підзаконними актами та актами місцевої влади.

Ну, а можна уявити сюрреалістичну по суті ситуацію, що Верховна "Зрада" таки додумається ухвалити відповідний закон? Щоправда, не хочеться у таке вірити.

Поки дихаю - сподіваюсь!

Зображення користувача Микола Стригунов.

Чому сюрреалістичну? Вона ж його таки ухвалить, як люди й надалі будуть мовчати...Маю на увазі, масово не будуть протестувати та брати до рук зброю задля захисту своїх конституційних прав...

Якщо прагнеш чуда - створюй його!