Джинсові вишиванки: “мікс” українського й американського

Ще одне харківське ноу-хау. Джинсові вишиванки та джинси з українським орнаментом створює харків’янка Марина Лосєва. Вона модельєр-початківець. Але її колекція у національному стилі з’явиться у продажу вже цієї осені. За словами Марини, найдорожча річ коштуватиме близько 200 гривень.

У дизайн-ательє Марини Лосєвої безліч усіляких видань про моду та одяг різних часів та народів. Марина ретельно вивчає сучасні тенденції, потім творчо переробляє їх – додає національного колориту.
 

Марина ЛосєваМарина Лосєва, модельєр: В один прекрасний момент я зрозуміла, що на українському ринку немає бренда, який би був динамічний, який би був цікавий, який би був для людей, які хочуть самовиражатись і дуже важливо те, що б бренд мав би щось в дизайні таке, чого не мають інші бренди, європейські, американські.

Ця джинсова вишиванка, за словами Марини Лосєвої, повністю повторює крій 17-го століття. Навіть рукав вшитий не так, як на сучасних сорочках. Це так званий мікс, улюблений прийом Марини. Поєднання, наприклад, сучасної тканини із старовинним кроєм або із українським орнаментом, якому більше двох століть.

Марина Лосєва, модельєр: До речі цей узор – це має бути українська джинсова вишиванка. Це буде рукав, це останні розробки. Цю програму для вишивки хрестом ми замовляли аж в Індіанаполісі.

Свої моделі Марина оздоблює виключно оригінальними візерунками, якими в давнину прикрашали не лише одяг, але й рушники та скатертини. Каже, українських орнаментів настільки багато, і вони настільки різноманітні, що вистачить для тисячі колекцій. Головне – не перегнути палицю та не опуститися до кітча.

Перед тим, як розтиражувати колекцію, Марина разом із друзями випробовує на собі кожну модель від сорочки до паска.

Марина Лосєва, модельєр: Те, що має бути прошите, потім має бути вдягнено, і якби спробувано, весь час ти вдягаєш, причому на кожний розмір є своя людина, своя модель, яшо це L - має бути жінка 52-го розміру, якщо S – дівчинка, 44-го розміру. І весь час вона там різні рухи робить все, це те що касається техніки.

Хоча робота над колекцією осінь-зима 2004 ще не закінчена – Марина зараз працює над джинсами з українським орнаментом – але цей одяг вже демонструють на подіумах. Під час святкового “Адреналін-шоу” біля Палацу Спорту светри, сорочки та спідниці з українським орнаментом вдягали дівчатка, що змагалися за звання “Богині Харкова”.

Від Народного Оглядача:

Однією зі складових відтворення в Україні притаманного їй когерентного поля (дуже спотвореного сьогодні) є перехід до одягу, який би поєднував у собі сучасність і традиції, що живуть на цій землі протягом багатьох тисячоліть – від неоліту через Аратту, Скіфію, Русь, Козаччину – і до сьогодення. Ця проста ідея, схоже, починає захоплювати голови нашої молоді. На вулицях українських міст все частіше можна зустріти молодих жінок і дівчат у сучасних вишиванках, у футболках в “сарматському” стилі, в одязі, що містить елементи українського етнічного одягу. З’являються й цікаві приклади сучасно-етнічного чоловічого одягу. Скоріш за все ми стоїмо на порозі вибуху нової української молодіжної моди, що поєднує в собі сучасні тенденції в світовій моді та традиційне світосприйняття нашого народу.
 

Одяг ділової жінки від модельєрів ПЕРЕХОДУ-IVОдним із своєрідних індикаторів різко зростаючого інтересу до українського традиційного одягу є такий цікавий факт: як свідчать багато київських книготорговців, за останні два місяці (липень-серпень) відбулось різке зростання попиту на літературу, присвячену цієї теми. І за ці два місяці в Києві розкупили майже всю літературу про український одяг, видану протягом останніх чотирьох років (а ці чотири роки вона переважно лежала на складах). Подібна тенденція спостерігається і в деяких інших містах України.

Вже зараз “під крилом” журналу нової еліти “Перехід-IV” працює група модельєрів, що розробляє кілька колекцій одягу, які поєднують в собі сучасність і українську традицію. Як очікується, першу колекцію буде представлено публіці вже у жовтні.

Весною в Києві планується провести всеукраїнський фестиваль сучасної української молодіжної моди. Молоді (й не тільки) модельєри почали підготовку до цього весняного свята.

Гравець: 
Народний Оглядач
271

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка