Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

При поповненні картки на суму в понад 5 тис. гривень треба буде доводити законність цих коштів

Світ:

З 28 квітня 2020 року встановлюються нові вимоги до переліку інформації про платника та отримувача, що повинна супроводжувати переказ коштів. Однак це, за оцінками Національного банку, не матиме суттєвого впливу на здійснення переважної більшості операцій із переказу коштів. Банківська система почне моніторити всі фінансові операції з готівкою (внесення на картку, переказ, отримання коштів), а також грошові перекази в Україні та з-за кордону.

Зміни пов’язані з тим, що набуває чинності закон «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення», пише Бізнес-Схід.

Враховуючи, що нині карантин і все дуже ускладнено, ця новація може серйозно вдарити по багатьох громадянах, які в якийсь момент дізнаються, що їхні картки заблоковані і їм треба звертатися до банку, аби пояснити походження коштів, які їм надійшли на картку, або про свої платежі на суми понад 5 тис. грн.

Згідно з роз’ясненнями НБУ, законом встановлюються нові вимоги щодо супроводження переказу коштів інформацією про платника та одержувача, а також порядок проведення заходів належної перевірки під час здійснення переказів коштів без відкриття рахунку. Законом передбачені такі дві основні вимоги:

– здійснити ідентифікацію та верифікацію платника;

– супроводити переказ коштів необхідним переліком даних щодо платника та отримувача.

Вимоги Закону не поширюються на:

сплату житлово-комунальних послуг, оплату податків, штрафів, інших обов’язкових зборів та платежів (незалежно від суми);

сплату кредиту у сумі до 30 тис. грн;

перекази для оплати товарів і послуг, що здійснені платником за допомогою платіжної картки (або іншого електронного платіжного засобу), якщо її номер супроводжує переказ (незалежно від суми);

всі готівкові перекази в межах України у сумі до 5 тис. грн;

зняття коштів з власного рахунку.

Даний закон дозволяє переказ коштів готівкою та поповнення карткових рахунків в межах України у сумі, що є меншою ніж 5000 гривень без ідентифікації того, хто цей переказ робить.

Однак, якщо хтось думає, що у разі, коли сума більше, то достатньо її розбити на кілька платежів по 4,5 тис. гривень, то ви помиляєтесь.

У своєму роз’ясненні Нацбанк акцентував увагу, що отримати кошти по картці від операцій до 5000 гривень ви зможете за відсутності ознак пов’язаності такої фінансової операції з іншими фінансовими операціями, що в сумі перевищують 5000 гривень. Тобто, коли вам хтось скине на картку два рази по 4 тис. гривень, то будьте готові, що банк може пропустити, а може заморозити ваш рахунок та попросити надати роз’яснення походження даних коштів (це повернення боргу, матеріальна допомога від рідних, оплата за роботу чи проданий товар, дохід і т.д.). Лист НБУ від 13.04.2020 р. №25-0006/18603.

На підставі ваших пояснень банк може розблокувати кошти або заблокувати як такі, що не мають підтвердження законності походження. Окрім цього, навіть якщо вам надішлють кошти з картки на вашу картку і ця сума перевищує 5 тис. грн., або є ряд схожих платежів і в сумі вони понад 5 тис. грн., то хоча відправник й ідентифікований, вам все одно доведеться підтвердити законність походження даних коштів, тобто пояснювати, за що вам їх переказали. Якщо це оплата роботи, то сказати про це недостатньо, маєте мати підтвердження в вигляді договору, акту виконаних робіт і т.д. Якщо повернення боргу, то декілька раз це може бути як підстава, але потім банк може вимагати документальне підтвердження.

 

Наші інтереси: 

Усвідомлювати, що держава почала війну проти самозайнятих людей. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Цікаво, що офшорами та їхніми мільйонними оборотами вже ніхто не цікавиться. 5 тисяч гривень - це просто смішно. Це обмеження не має економічного сенсу. Я його розглядаю як засіб тиску на середній клас, і цей тиск має привести до самоорганізації середнього класу в масовий політичний рух.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Цікаво, що офшорами та їхніми мільйонними оборотами вже ніхто не цікавиться. 5 тисяч гривень - це просто смішно. Це обмеження не має економічного сенсу. Я його розглядаю як засіб тиску на середній клас, і цей тиск має привести до самоорганізації середнього класу в масовий політичний рух.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Микола Стригунов.
0
Ще не підтримано

Мені здається трішечки інакше. Мені здається, що держава може назвати тероризмом будь-яку ефективну діяльність проти себе та тих, хто фінансує державність (олігархів). То має стати, на думку чиновників, ефетиквним інструментом гоніння праведності. Тож готуймося до доведення законності своїх коштів.

Якщо прагнеш чуда - створюй його!

Зображення користувача Тарнай Стрілець.
0
Ще не підтримано

І яким чином тепер ми будемо галити?

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Суворість законів пом’якшується необов’язковістю їх виконання :)

Тарнай Стрілець каже:
І яким чином тепер ми будемо галити?

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Сергій Білецький.
0
Ще не підтримано

ігнорую владу нацменів

Зображення користувача Рамес Веселий.
0
Ще не підтримано

За який період будуть рахувати 5тис. ?

Я не меч, я тримаю меч.