Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Бельгія, Естонія, Франція, Німеччина та Польща зробили спільну заяву щодо збиття літака рейсу MH17

Як держава-учасник Спільної слідчої групи Україна закликає Росію виконати відповідну резолюцію Ради безпеки ООН і «повною мірою співпрацювати із кримінальним розслідуванням, що триває».

16050403.jpg

MH17 збили з "Бука" російської 53-ї бригади. Фото: independent.co.uk

Бельгія, Естонія, Франція, Німеччина і Польща зробили спільну заяву за підсумками обговорення в Раді безпеки ООН збиття літака рейсу MH17 в небі над Донбасом у 2014 році, повідомило 8 квітня у Фейсбуці Представництво України в ООН.

«У той час як кримінальне розслідування JIT (Спільної слідчої групи) триває, ми закликаємо всі держави, зокрема Російську Федерацію, виконати свої зобов’язання за Резолюцією 2166 ООН і повністю співпрацювати з міжнародним розслідуванням», – йдеться у заяві.

У документі вказується, що як держава-учасник Спільної слідчої групи Україна закликає Росію виконати відповідну резолюцію Ради безпеки ООН і «повною мірою співпрацювати із кримінальним розслідуванням, що триває».

П’ять країн вказали, що вітають початок процесу у справі MH17 нідерландським судом і висловлюють цілковиту впевненість в його незалежності, неупередженості та професійності».

«Яким би тернистим не був шлях, істина трагедії буде встановлена, а причетні – як виконавці, так і замовники – будуть притягнуті до відповідальності», – йдеться в повідомленні Представництва України при ООН.

9 березня в місцевості Схіпгол біля Амстердама почався перший судовий процес над першими чотирма обвинуваченими в збитті літака рейсу MH17. Це троє громадян Росії: Ігор Гіркін, відомий на прізвисько «Стрєлков», який у час збиття літака називав себе «міністром оборони» угруповання «ДНР», Сергій Дубинський, відомий на прізвисько «Хмурий», відставний полковник ГРУ Росії, а на час тих подій «генерал-майор» в угрупованні «ДНР», що очолював його власне «ГРУ», Олег Пулатов, відомий на прізвисько «Гюрза», полковник, колишній російський спецпризначенець, який на окупованій частині Донбасу був тоді заступником Дубинського, – а також громадянин України Леонід Харченко, відомий на прізвисько «Крот», який перебував у той час у лавах угруповання «ДНР» під командуванням Дубинського.

Їм висунені попередні обвинувачення в убивстві 298 людей і в спричиненні катастрофи літака, що призвела до загибелі всіх на борту. Всі обвинувачені на процес не з’явилися.

Чергове слухання справи має відбутися 8 червня.

Нагадаємо, що пасажирський літак «Малайзійських авіаліній», що виконував рейс МН17 з Амстердама до Куала-Лумпура, був збитий над окупованим Донбасом 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебували 283 пасажири і 15 членів екіпажу. Всі загинули.

Наші інтереси: 

Зло має бути покарано. Правда повинна перемогти.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи