Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 1
  • Переглядів: 1

Спіймати Єрмака. Головне про «плівковий скандал» навколо голови Офісу президента

29 березня в Україні розгорівся «плівковий скандал» навколо голови Офісу Президента України Андрія Єрмака. Нардеп від Слуги народу Гео Лерос виклав кілька відео, на яких брат голови Офісу Президента Денис Єрмак обговорює призначення на державні посади.

«Відеодокази, як Єрмак через свого брата барижить державними посадами, впроваджує свою програму у правоохоронні структури та оборонку (привіт з рф), ну і звісно заробіток на державі», — прокоментував на своїй сторінці у Facebook Гео Лерос публікацію кількох відео, на яких фігурує Денис Єрмак.

Журналісти проекту "Схеми", за словами яких Гео Лерос передав їм копії відеозаписів за день до їх публікації, повідомили, що загальний хронометраж відео близько 10 годин, «але, схоже, це не повний обсяг відзнятого». Зустрічі, зафіксовані на відео, датовані кінцем серпня — початком жовтня 2019 року.

На записах видно, як Денис Єрмак зустрічається з різними кандидатами і проводить співбесіди на державні посади у різних сферах. Він розповідає, що його брат – помічник президента, і сам він теж давно і добре знайомий із Володимиром Зеленським, пише Радіо Свобода.

На зустріч із Денисом Єрмаком претендентів приводить його помічник. А підбирати кадри допомагає ще одна людина, яка й здійснила відеозапис.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що виступає за всебічне розслідування обставин здійснення цих записів, передусім їхньої правдивості. Він також вважає, що Лерос перейшов «червону лінію», і попередив про відповідальність за «кожне слово брехні».

На «плівках», які є у розпорядженні «Схем», немає чітко зафіксованої передачі грошей безпосередньо самому Денисові Єрмаку. Але помічник Єрмака та автор зйомки між собою детально обговорюють, скільки коштуватиме кандидатові та чи інша посада і як розподіляється отриманий прибуток між учасниками схеми, включно з часткою брата нинішнього голови ОП.

Події, які потрапили на відео, датовані кінцем серпня – початком жовтня 2019 року. Це – старт сезону в повністю оновленій політичній реальності: завершились вибори у Верховну Раду, куди президент Володимир Зеленський провів 254 народні депутати.

Офісом президента тоді керує Андрій Богдан, у той час як Андрій Єрмак залишається на менш помітній посаді помічника Зеленського.

«Ми зараз зустрічаємося із Денисом. Андрій – його брат. У них так вибудувана система безпеки», – саме так найчастіше на різних відео представляють Дениса Єрмака.

А ось як сам Денис характеризує свою роль на цих відеозаписах: «Це те, що ми можемо запропонувати. Першим особам показати вашу програму. Дати рекомендації і відправити на розмову».

На відеозапису, датованому 16 вересня, Денис проводить співбесіду із кандидатом на керівну посаду в «Укрзалізниці».

Зустріч відбувається у столичній кав’ярні. Денис Єрмак презентує себе співрозмовникові.

«Я і брат – брат помічника (на той час – ред.) Володимира Олександровича, ми дружимо багато років. Я вирішив, що з огляду на велику кількість ідей, людей, резюме, «договорняків», хтось щось носить у сумках, у валізах тощо – ми вирішили зробити таку невелику, але таку незалежну групу впливу і відбирати людей, проекти, які ми дійсно «пропустили» через себе. (…) Враховуючи мої дружні відносини і посаду брата, я маю можливість особисто, практично в будь-який час, ознайомлювати президента, прем’єр-міністра з якимись ідеями, якими я не «фонтаную», бо через п’ять зустрічей в день всі вже будуть втомлені, але, менше з тим, я відбираю із того, що є», – каже він.

14 вересня, у суботу, Денис проводить низку співбесід у кафе на бульварі Дружби Народів у Києві, неподалік місця своєї реєстрації. Зокрема, на голову Тернопільської облдержадміністрації, що на той момент не мала свого очільника. На співбесіду приходить ось цей чоловік.

Це – Руслан Комар-Чорний, який на той момент вже подав свою декларацію як претендент на посаду голови Тернопільської ОДА. За Януковича він керував одним із районів Тернопільщини. Зрештою, Зеленський призначив іншу людину на посаду голови ОДА.

Під час розмови з журналістом Руслан Комар-Чорний не захотів надати коментарів. 

А це – Анатолій Хмільківський. На відеозапису, датованому 22 серпня 2019 року, він зустрічається із Денисом Єрмаком, щоб обговорити його можливу роботу в Одеському регіоні. Черкащанин, під час співбесіди він розповів про свій досвід роботи з фондовим ринком, будівництвом та інвестиціями – зокрема, у 2015–2017 роках він керував Агентством розвитку Черкащини Черкаської обласної ради. Цікавився посадою «зама по економіці» на Одещині – вочевидь, мова йшла про заступника голови Одеської ОДА. Про гроші – як оплату за крісло – на цій зустрічі не йшлося. Зрештою, призначений на цю посаду Хмільківський так і не був.

У коментарі журналістам Анатолій Хмільківський спочатку сказав: «Перший раз про це чую абсолютно. Ви, мабуть, помилилися». Утім, потім підтвердив усі факти трудової біографії, які він озвучував під час співбесіди, зафіксованої на відео.

Найбільш сумнівні із точки зору закону розмови відбуваються не під час самих співбесід, а напередодні – під час організації зустрічі. 

Після самого Дениса Єрмака другою ключовою фігурою на записах є його помічник. Саме він складає графік зустрічей і погоджує, хто потрапить на співбесіду, а хто ні. У розмовах він відверто розповідає, що його мета – це отримання грошей.

Після однієї із зустрічей він детально описує, як розподілилися кошти лише за її організацію: «Я собі ось із цієї суми беру «трьошку», Денису йде «п’ятірка». Чому? Тому що ми пішли в сторону – а він далі х***ть».

Із розмов зрозуміло, що помічника Єрмака звати Сергій. «Схемам» вдалось встановити його особу. Це – Шумський Сергій Зіновійович.

5 вересня Сергій розповідає чоловікові, який знімає його на приховану камеру, що вони з Денисом Єрмаком були в Ірані, де отримали від місцевої компанії пропозицію виходу на український ринок задля отримання бюджетних підрядів на тендерах.

«Вони просять допомогти виграти тендери на будівництво. Цікавлять цифри від 20 «лямів» і вище. Краще 50. Денис виграш тендера забезпечить. Гроші «рвемо» на три частини», – каже він співрозмовникові.

Третій ключовий фігурант – це чоловік, який і веде всю приховану зйомку. На записах чоловік бере активну участь в організації співбесід і пропонує кандидатів Сергієві Шумському, який згодом складає графік їхнього прийому у Дениса Єрмака.

«Схемам» вдалося встановити, що чоловіка, який вів запис, звати Дмитро Олександрович Штанько. Йому 39 років, і він родом із Харкова. Закінчив Харківський національний університет внутрішніх справ.

Він власник декількох компаній – у сфері надання фінансових послуг та в аграрній. Про одну зі своїх агрофірм на Рівненщині він побіжно згадує на записах від 23 вересня, після співбесіди кандидатки на голову Сарненської податкової служби, до якої він «відправляв директора». Про його дотичність до сфери агро свідчить і його активна участь у перемовах про кандидатів на голів держпідприємств Національної академії аграрних наук.

Чи працював він за власною ініціативою, чи на приватне замовлення, чи записи здійснювалися у рамках роботи правоохоронних органів? Це ще належить з’ясувати.

 

 

Наші інтереси: 

Вивести на чисту воду "нові обличчя" нової влади.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ласкаво просимо до церкви програмістів Aryan Softwerk

Стартап Aryan Softwerk запрошує ІТ-фахівців спільноти Народний Оглядач до освоєння ринку самоорганізації арійських церков

Метою «церкви програмістів» Aryan Softwerk є колективне досягнення Царства божого шляхом розробки софту для самоорганізації шляхетних духовних демосів – арійських церков. Розробка церковного софту –...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Зверніть увагу, якою мовою розмовляє ця еліта. Це реально гопники. І там нема українців.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Зверніть увагу, якою мовою розмовляє ця еліта. Це реально гопники. І там нема українців.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Бард Рой.
0
Ще не підтримано

Так, прослуховуючи розмови оцих неповноцінних, мимоволі думалось: якби між собою вони говорили українською, значить, Україна для них - вищий інтерес. За що можна було би пробачити їхні "бока". А-ні - їхні балачки це свідчення, що вони є нащадками своїх дідів та батьків - сільських п'яниць, ледарів, стукачів та іншого бидла.

Хай буде!

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Схоже, що російсько-єврейський експеримент в Україні якось не вдався.

Все, що робиться з власної волі, – добро!