Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

У Росії живе 50 мільйонів гопників – дослідження московського центру (+аудіо)

Категорія:

Світ:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Такі дані містяться в доповіді Центру проблемного аналізу та державно-управлінського проектування, що присвячена молодіжним субкультурам в сучасній Росії та їхньому соціалізуючому потенціалу.

Аудіоверсія: У Росії живе 50 мільйонів гопників – дослідження московського центру

Доповідь, яку наводить у своєму блозі Микола Подосокорский, опублікована окремою 72-сторінковою брошурою в 2014 році. Автор доповіді О.В. Куропаткіна (Зеленова).

Автор розуміє під "субкультурою" в широкому сенсі "частину культури, яка за своїми цінностями і зовнішнім формам відрізняється від культури громадської більшості. Основні розпізнавальні ознаки субкультури це особливий світогляд, захоплення, зовнішній вигляд, ставлення до суспільства і т. і. «Носіями» субкультури є соціальні групи".

Завантажити:

Всього Куропаткіна виділяє 4 види субкультур:

1) субкультурні групи, що функціонують як громади-гуртожитки;

2) спільноти, учасники яких регулярно збираються для спільної діяльності, поділяють спільні цінності і досить жорсткі правила;

3) групи, які об'єднані спільними захопленнями, але не обов'язково збираються разом;

4) спільноти, які об'єднує перш за все стиль життя і зовнішній вигляд.

Другий вид включає в себе кілька підвидів, одним з яких є "напівкримінальні групи". До них-то і відноситься субкультура "гопників".

Ось що написано про російських гопників в цій доповіді:

Гопники. Чисельність до 50 млн., з яких 21-24 млн. підлітки 14-18 років. Субкультура в сучасному вигляді оформилася в СРСР наприкінці 1980-х років, хоча має давні традиції (вулична шпана в СРСР).

Слово «гопник» походить або від слова «гоп-стоп» (на бандитському жаргоні це означає «грабіж»), або від абревіатури 1920-х років, де ГОП це міський гуртожиток пролетаріату. Самі себе гопники в окрему групу зазвичай не виділяють, вважаючи за краще називати себе «пацанами». Групуються навколо двору і району. У кожному такому об'єднанні є свій ватажок, районний князьок, який підпорядковується, в свою чергу, «старійшинам» вищим кримінальним авторитетам.

«Район» гопники агресивно захищають від «чужих», особливо, від неформалів і «чорних». Нападають завжди групою. Важливість компанії однодумців зведена в культ: будь-який подвиг хороший, тільки якщо його побачили і оцінили товариші.

Стиль поведінки гопників нахабний, грубий і агресивний. Незважаючи на те, що гопники це «реальні пацани», тобто чисто чоловіче братство, в їх субкультуру на правах «подруг» входять і дівчата, що розділяють цінності гопників,   як правило, з бідних сімей і без повної середньої освіти.

Гопники носять дешеві спортивні костюми, кеди і кепки-таблетки» або бейсболки. Зачіска коротка стрижка. Зазвичай слухають так званий «російський шансон» або «блатну пісню». Усередині субкультури гопників є міні-субкультури «чави» і «полугоп».

Чави така ж напівкримінальна група дрібних хуліганів, які стали добре оплачуваними фахівцями. Носять одяг спортивного стилю, але, на відміну від звичайних гопників, брендовий і дорогий.

Полугопи респектабельні представники середнього класу, які намагаються нічим зовні не відрізнятиметься від звичайних людей, проте зберегли «гопницьку» нахабну і агресивну самовпевненість, обмеженість і крайній прагматизм, культ компанії «реальних пацанів» (тільки це не районні князьки, а успішні бізнесмени) і напівтюремний жаргон.

Власне з цього опису "гопників" я нічого нового для себе не взнав, пише Микола Подосокорскій. Про "чав" і "полугопов", правда, прочитав вперше, але що мене, дійсно, здивувало, так це цифра в 50 мільйонів гопників серед росіян.

З огляду на, що загальна чисельність жителів Росії не перевищує на сьогоднішній день 150 мільйонів людей, то кількість гопників просто зашкалює. А якщо відняти із загального числа зовсім юних дітей і старих, то гопником по суті є чи не кожен другий росіянин.

Може, в цьому і криється секрет супер-популярності Путіна, який також має "пацанську психологію" і любить використовувати в своїй промові сумнівні жарти і обороти, властиві субкультурі гопників?

Дивно також і інше: яка ж це субкультура, якщо гопників серед загального числа росіян так багато?! Швидше, це вже друга культура, а може, і основна, офіційна... Чави і полугопи, що стали депутатами, міністрами і ефективними менеджерами, без всяких сумнівів і докорів сумління громлять російську науку і культуру, оптимізують всю гуманітарну сферу, щоб вислужитися перед паханом.

Наші інтереси: 

Знати і розуміти, що таке сучасний російський народ. Враховувати модель поведінки переважної більшості росіян при можливих контактах з ними.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Теги: 
Мордор
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Подарунок на Різдво – «Євангеліє Ісуса Хреста» (Ігор Каганець, 2017) для нових прихильників AR25.ORG

Даруючи книги, ми розширюємо коло однодумців. Для придбання цієї книги насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Стан Кучеренко.

Щось я дуже сумніваюся що там є 21-24 млн. – підлітки 14-18 років

Скільки там всього складає населення Росії?

Зображення користувача Ігор Каганець.

Схоже, що це оцінка на основі перепису населення Росії 2002 року, адже стаття "Гопники", яка обґрунтовує число 50 млн., опублікована в 2008 році.

Населення з того часу дещо скоротилося, але субкультура гопників поширюється на всі верстви суспільства і рясно представлена у владних структурах, причому у вищих ешелонах.

Гоп-політика, гоп-журналістика, гоп-релігія – державна субкультура Росії (2017).

Стан Кучеренко каже:
Щось я дуже сумніваюся що там є 21-24 млн. – підлітки 14-18 років
Скільки там всього складає населення Росії?

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Ігор Каганець.

Додав озвучення цієї статті про гопників. Слухаємо і поширюємо.

Все, що робиться з власної волі, – добро!