Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Візит радника президента США в Мінськ може стати історичним. Геополітика повертає Білорусь в русло американської політики

Радник президента США Дональда Трампа з національної безпеки Джон Болтон відвідав Мінськ, щоб обговорити питання регіональної безпеки і повідомити про підтримку США суверенітету та незалежності Білорусі. У цьому столітті це перший візит представників уряду США в Білорусь на такому високому рівні.

19083004.jpg

Лукашенко і Болтон в Палаці незалежності у Мінську

Але питання відновлення дипломатичних відносин між США і Білоруссю на рівні послів не обговорювалося під час зустрічі з Лукашенком, повідомляє Білоруська Хартыя'97.

«Як я вже сказав раніше, у нас є непрості питання в двосторонніх відносинах. Нам потрібно побачити прогрес з цих питань, і тоді будуть вирішуватися інші. Завданням мого приїзду не було відповідати на окремі питання типу цього. Думаю, що розмова була цікавою », - сказав Джон Болтон.

Болтон заявив, що Вашингтон сподівається знайти спільну мову з Мінськом в питаннях дотримання прав людини і нерозповсюдження зброї. Олександр Лукашенко зазначив, що Білорусь завжди виступала за нормалізацію відносин зі США і хоче почати з чистого аркуша.

Як пише у своїй статті на «Радыё Свабода» Валерий Карбалевич, геополітика знову повертає Білорусь в русло американської політики. Всі експерти приходять до висновку, що нинішній візит Болтона пов'язаний з прагненням Росії змусити Мінськ до «поглиблення інтеграції».

Це особливо і не приховується. Наприклад, під час недавнього візиту до Білорусі делегації Палати представників Конгресу США на чолі з конгресменом Майком Квіглі посольство Сполучених Штатів в Мінську повідомляло, що його цілі - «підкреслити прихильність США підтримки суверенітету і незалежності Білорусі».

"У липні 2019 року під час відвідин Мінська заступником помічника державного секретаря США Джорджем Кентом я мав можливість особисто коротко поговорити з ним. Його цікавило одне: білорусько-російські відносини, масштаб загрози суверенітету Білорусі з боку Москви. Неприкритий тиск Росії на Білорусь логічно викликає стурбованість Вашингтона. До речі, Лукашенко не зустрівся ні з Джорджем Кентом, ні з конгресменом Майком Квіглі. Хоча раніше він прймав американських політиків подібного рангу. Думаю, правитель відмовився від зустрічі з тієї ж причини, по якій він вже два роки відкидає всі запрошення відвідати держави Євросоюзу. Бо не хоче дратувати Москву в момент дуже гострих білорусько-російських переговорів, - пише Валерий Карбалевич.

Ще один момент. США вийшли з Договору про ракети середньої і меншої дальності і недавно випробували нову ракету, дальність польоту якої виходить за межі тієї угоди. Путін заявив, що якщо такі ракети з'являться в Європі, то Росія дасть адекватну відповідь. Не виключено, що розглядається варіант розмістити аналогічні російські ракети на білоруській території. Можливо, Болтон хотів би прозондувати це питання під час переговорів в Мінську.

Що стосується обговорення долі Мінських угод щодо України і ролі Білорусі в урегулюванні української кризи - не думаю, що це сильно цікавить Болтона. Новий саміт в «нормандському форматі» (Росія, Україна, Німеччина, Франція) пройде, згідно із заявою Ангели Меркель, в Парижі в наступному місяці. Ймовірно, Мінські угоди скоро будуть замінені або сильно доповнені Паризькими угодами.

Але в будь-якому випадку візит Джона Болтона в Мінськ може стати історичним. Перш за все як попередження, що США не потерплять нового переділу регіону Східної Європи.

 

Наші інтереси: 

Новий поворот у геополітичній грі. Вимальовуються контури можливого союзу в нашому регіоні.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Робота з формування Міжмор’я триває. Білорусь має бути з нами.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Робота з формування Міжмор’я триває. Білорусь має бути з нами.

Все, що робиться з власної волі, – добро!