Важливість: 
4
Формування української нації та її еліти відбувається під час війни. У Києві пройшов Марш захисників України - фото

24 серпня в День Незалежності України у Києві пройшов Марш захисників України. За різними оцінками в ньому взяли участь від 12 тисяч (дані Нацполіції) до 50 тисяч осіб. Це був захід без політиків, без промов і криків "Ганьба". Це йшов нобілітет, потенційна шляхта - ніким не визнана знать хоробрих і шляхетних, тих, хто не йде грабувати Україну, а віддавав і готовий віддати за неї своє життя. Часто без винагороди і визнання заслуг.

19082507.jpg

Фото: Ігор Жук (Facebook)

Це було імпровізоване національно-духовне переформатування активу пасіонарної частини української нації, пише на своїй сторінці у Фейсбук Сергій Жижко, один з фундаторів Конгресу українських націоналістів і заступник його голови.

Йшли колони ветеранів із батальйонів сформованих у областях і воїнів, які служили у призовах в ЗСУ з відомих бригад і родів військ. Окремо крокували ветерани з відомих добровольчих батальйонів: Айдар, Донбас, Київська Русь. 

Виділялися мілітарні добровольчі формації, створені політичними організаціями із ідеологічною мотивацією: Азов, УДА, УНСО, С14, Правий сектор.

 

Йшли козацькі групи, громадські організації, волонтерські середовища. Попереду родичі полеглих у російсько-українській війні із портретами.

Але головним у цій зустрічі людей фронту і українського активу була не сама хода, не так кількість людей, а настрій громади. Люди, які створили живий коридор обабіч бульвару, без підказок політаніматорів: "поаплодіруєм-аплодіруєм... встайом і скандіруєм!..", без інструкцій і заготовок, добровільно, за власною волею, не стихаючи побільше години, аплодували ветеранським колонам і скандували: "Дякуємо!".

Такого масового вивільнення емоцій і сутностей, катарсису, очищення і піднесення не було за 30 останніх років в українському таборі жодного разу. Були сльози на очах, стиснені вуста й зуби у ветеранів, ланцюг посмішок. Жінки підбігали до воїнів з поцілунком і для фотографування.

Нація черговий раз оновлювалася помимо електоральних показників, результатів виборів, поза політиками, без промов, обіцянок, криків "Ганьба", "Геть", "На нари!".

За замовчуванням відбувався процес демонстрації національного оптимізму, опору, устремління у майбутнє.

На чолі колони не було голів партій, які брали участь в останніх виборах, кандидатів у президенти, професійних депутатів, чиновників, не було партійних прапорів (окрім стягів батальйонів, ветеранських організацій і областей).

Так, йшла українська енергія без національного проводу, бойова українська воля. Йшла на день народження України. І цим нагадала широким масам денаціоналізованого населення та владоутримувачам, що Україна буде вільною, зауважив Сергій Жижко.

Наші інтереси: 

Прискорене формування нової української еліти. 

Гравець: 
Олена Каганець

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка