Зображення користувача Світ Зелений.
Світ Зелений
 • Відвідувань: 0
 • Переглядів: 0

Парадичка

Максимізація часу є постійною боротьбою. Швидкий та ефективний спосіб покращити продуктивність - це техніка Pomodoro. 

Метод Pomodoro

 

 

Метод Pomodoro — це метод керування часом, розроблений Франческо Чірілло в кінці 1980-х.[1] Цей метод використовує таймер для того, щоб розбити роботу на 25-хвилинні інтервали, які називаються «pomodori» (італійське слово, що означає «помідори») і розділені короткими перервами. Тісно пов'язаний з такими поняттями, як timeboxing й ітеративна та інкрементна розробка, що використовуються в розробці програмного забезпечення. Метод був адаптований для використання в контексті парного програмування[2] і бере за основу таку ідею: часті перерви можуть покращити спритність думки.[3][4]

Зміст

Принципи в основі методу 

Є п'ять кроків до виконання методу:

 1. Оберіть завдання, яке потрібно виконати.
 2. Встановіть pomodoro (таймер) на 25 хвилин.
 3. Працюйте, поки таймер не продзвенить; запишіть це позначкою «x».
 4. Зробіть коротку перерву (від 3 до 5 хвилин).
 5. Кожні чотири «pomodori» робіть довшу перерву (15–30 хвилин).

Етапи планування, моніторингу, запису, обробки та візуалізації є фундаментальними для методу. У фазі планування задачі пріоритизуються за допомогою запису їх в щоденний список задач. Це дозволяє користувачам оцінити зусилля потрібні для задачі. Коли «pomodori» закінчуються, вони записуються, додаючи відчуття досягнення та надаючи чисті дані для подальшого самоспостереження та вдосконалення.[1]

Для потреб методу термін «помодоро» позначає неподільний 25-хвилинний відрізок часу. Після завершення задачі весь час, що залишився в «помодоро», присвячується перенавчанню. Регулярні перерви робляться з метою асиміляції. Короткий (від 3 до 5 хвилин) відпочинок розділяє послідовні «помодорі». Чотири «помодорі» утворюють набір. Між наборами помодорі роблять довшу перерву (на 15-30 хвилин).[1][5]

Найголовнішою метою методу є зменшення впливу внутрішніх та зовнішніх відволікальних факторів на увагу та потік. «Помодоро» неподільний. Якщо під час «помодоро» роботу переривають, то або інша діяльність повинна бути занотованою та відкладеною (інформувати — обговорити — запланувати — повернутись) або ж «помодоро» повинен бути відкинутим.  

Інструменти 

Творець методу та інші заохочують низькотехнологічний підхід з використанням механічного таймера, паперу та олівця. Фізична дія заведення таймера підкреслює рішучість користувача взятись за задачу, цокання нагадує, що час спливає, а дзвінок повідомляє про перерву. Потік та увага асоціюються з цими фізичними стимулами. 

Для цього методу створили програмне забезпечення для багатьох платформ. 

Програмне забезпечення 

Назва

Платформа

Посилання 

Опис

 

Pomodoro

веб

https://pomodoro.increaser.org

Безкоштовний Помодоро таймер з відкритим вихідним кодом

pomodoro.me

веб

http://www.pomodoro.me/

Простий браузерний таймер

Tomato Planner

Android

https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.tomatoplanner.tomatoplanner

Створює розклад по техніці Помодоро і повідомляє на початку і в кінці кожного «помідора»

Clockwork tomato

Android

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.phlam.android.clockworktomato

Таймер з статистикою, звуками при заведенні та під час помодорі, автоматичне переведення телефону в режим літака під час помодорі

Pomodorium

Windows/MacOS/Linux

http://pomodorium.blogspot.com/

Програма для ґейміфікації роботи, суміш помодоро-таймера з RPG

KanbanFlow

веб

https://kanbanflow.com/

Канбан дошка з pomodoro таймером.

Tomighty

Windows/MacOS

http://tomighty.org/

Безкоштовний спеціалізований таймер

TeamViz

Android/Windows/MacOS/Linux

http://www.teamviz.com/downloads/

Мультиплатформовий сервіс, облікові записи, синхронізація, Free / Pro

Pomotodo

веб, Windows, MacOS, Android, iOS, додаток до Chrome

https://www.pomotodo.com/

Мультиплатформовий додаток, можливість вказувати комментарі після кожного помідору

 

[icon]

Цей розділ потребуєдоповнення(лютий 2014)

Назва  

Метод Pomodoro отримав свою назву через кухонний таймер у формі помідора, який був вперше використаний творцем методу Франческо Чірілло, коли він був студентом університету (pomodoro італійською означає помідор).[10]

Критика 

Застосування чистого методу Pomodoro неможливе для команд людей, бо сильно обмежує комунікацію. Проте, більшість людей застосовують звичайний timeboxing[en] називаючи його технікою помодоро, бо не роблять оцінки складності в помодоро, не роблять ретроспективу помодоро, не дотримуються часу перерв, не виконують всю роботу, в тому числі читання пошти в середині помодоро, не записують результати в щоденний список задач, залишаючи від Pomodoro лише 25-хвилинні таймбокси 

Орест Івасів: Управління часом -- мрія чи реальність?

 

Максимізація часу є постійною боротьбою. Швидкий та ефективний спосіб покращити продуктивність - це техніка Pomodoro. 

Наскільки потужною є практика підрахунку ваших помідорів?

Мотиваційний оратор і підприємець Кріс Уінфілд довгі роки боролися за правильне використання свого часу. Після незліченних досліджень, проб і помилок, і трохи стукань головою об стіну, Кріс виявив, що ключ до життя його найпродуктивнішого життя становить 25 хвилин.

Відчайдушно прагнучи покращити свою продуктивність  і звільнити більше свого часу, Кріс врешті-решт виявив і влаштувався на техніку Pomodoro . Винайдена Френсісом Чирілло в 1980-х роках, техніка Pomodoro збільшує час і ефективність, блокуючи 25 хвилин безперервного фокусу. Завдяки цій теорії управління часом, Кріс розрізав свою робочу тиждень навпіл, перетворив свою кар'єру і, головне, врівноважив своє життя.

Представляємо техніку Pomodoro

Перед тим, як зануритися в історію Кріса про основну трансформацію продуктивності, ось короткий відео-підручник для визначення часу виконання ваших завдань (після чого потрібний перерву):

Подолання нещастя часу

Працюйте швидше з технікою Pomodoro та перервами в управлінні часом

Кріс визнає, що він був колишнім трудоголіком, який регулярно працював на робочому місці в 60-80 годин. Незважаючи на зайві години, які він заклав у співзасновник однієї з його компаній, маркетингове агентство, речі не йшли точно, як планувалося. Багато хто з найстрашніших побоювань Кріса збувся як підприємець, і, за його власними словами, «компанія повністю вибухнула».

Але історія не закінчується; насправді, він просто починається. "Невдача в чомусь змусила мене поглянути на неї як на остаточне благословення, тому що я зрозуміла, що я абсолютно нещасний і неефективний", - пояснює Кріс.

Кріс тепер цитує цю невдачу як одну з найкращих речей, які коли-небудь траплялися з ним, тому що вона мотивувала його до перетворень у тому, як він підходить не тільки до своєї роботи, але і до всього свого життя.

"Озираючись назад, я був настільки неефективним", - визнає він. "Я витрачав 80 годин на щось, але не багато зробив, тому що я просто не розумів, як працювати".
 

Пакт Pomodoro для продуктивності

планування методу помодоро

Кріс досліджував всі способи більш продуктивно працювати, перш ніж він нарешті наткнувся на техніку Pomodoro. Техніка Pomodoro - це практика вибору одного завдання і невелике зобов'язання витрачати 25 хвилин повністю зосереджено на цій ініціативі, а потім - на коротких перервах.

Ось як працює ця техніка, заснована Франческо Чирілло:

 1. Виберіть завдання, яке потрібно виконати.
 2. Встановіть таймер на 25 хвилин.
 3. Робота над завданням до 25 хвилин закінчується.
 4. Зробіть коротку п'ятихвилинну перерву (це означає завершення роботи одного з "Pomodoro").
 5. Повторіть кроки 1-4.
 6. Після кожних чотирьох помодоров потрібно зробити більш тривалий перерву, наприклад, 20 хвилин або більше.

техніка francesco cirillo pomodoro

Назва Pomodoro є похідним від томатного кухонного таймера, який засновник руху Франческо Чирілло використовував під час вдосконалення техніки.

Кріс почав маленький, вирішуючи виконати один Pomodoro в день. Він швидко виявив, що додавання приуроченої структури навколо його процесу змусило його зосередитися так, як раніше не був здатний.

Кріс почав поступово збільшувати свої сесії Pomodoro кожен день, прагнучи оптимізувати свою продуктивність і згодом допомогти йому знайти більше балансу в його житті. Тепер він має тверду відданість 40 Pomodoros на тиждень, що дорівнює 17 годинам. Він стверджує, що він робить більше зараз, через 17 годин, ніж він коли-небудь робив, коли він регулярно витягував 60 + годинні робочі тижні.

Кріс Уінфілд в голові

 

"Коли ваша енергія орієнтована тільки на одну річ, тоді ви стаєте більш потужними".

- Кріс Вінфілд

 


Кріс використовує дошку Trello, щоб розбити великі проекти на невеликі завдання, призначивши кожну окрему картку. Потім, коли він готовий до завдання «Помодоро», він переміщує цю карту до списку «Прогрес», запускає таймер і йде вниз у режим фокусування. 

Дошка Трелло також надає Крісу візуальне уявлення про те, скільки Помодоросів він завершив і скільки ще він повинен їхати, поки він не зможе зробити перерву і очистити свій розум.

Бій свій власний рух опору

збільшення фокусу за допомогою техніки помодоро

Усунення всіх відволікань і присвячення часу одній ініціативі нелегко, і це вимагає практики. Люди витрачають величезну кількість часу на те, чому вони не хочуть щось робити, або стурбовані тим, що кінцевий продукт не буде певного калібру. Кріс зрозумів, що єдиним способом пройти його розумові ігри було відмовитися від витонченості і просто почати.

«Відмовтеся від перфекціонізму. Просто зробіть це все одно. Після того як ви почали дійсно щось робити, ви закінчите його закінчення. І ти, як правило, виконаєш хорошу роботу, - стверджує Кріс. Іноді важка частина просто йде, але він підкреслює, що просто щось пригальмує, що завгодно, навіть якщо це просто джиббери, має вирішальне значення для вашого імпульсу.

Одна з книг, яку Кріс називає впливовою для його філософії, - це Війна мистецтва Стівена Прессфілда. У ньому обговорюється ідея, що ми схильні говорити про те, що ми робимо щось, але у нас є сила боротися з опором усередині себе. Для Кріса він бореться за свій власний опір, залишаючись дисциплінованим у своїх повсякденних завданнях і дотримуючись структури управління часом, щоб вони все зробили.

Рішення про дисципліну

як удосконалити метод pomodoro

Один з найбільших питань, що виникає з дотримання високо визначеного процесу, це те, як залишитися достатньо дисциплінованим, щоб набрати в процесі Pomodoro. Поради Кріса прості: почніть з зубною ниткою .

Ні, серйозно. Кріс першим сказав вам, що він не вийшов з гармат, що спалахнули, вирішуючи 40 помидорів щотижня на початку своєї подорожі по продуктивності. Це почалося з простого рішення покращити його життя. Для нього це почалося з рішення регулярно чистити зуби.

«Я приурочу це: мені знадобилося 53 секунди, щоб зуби чистити зуби. І я сказав собі: "Якщо я не можу позбавитися 53 секунд, щоб зробити щось, то яка надія є, що я можу здійснити великі речі?"

Кріс зрозумів, що це все зводиться до згинання м'язової принади, і будує на ньому. Тепер, він може похвалитися 40 сеансами Pomodoro на тиждень, він тренується п'ять разів на тиждень, і проводить достатньо часу з дружиною і дочкою. Ох, і він регулярно чистить нитки.

Особлива подяка Крісу Вінфілду за те, що він поділився своїми порадами та порадами. Дізнайтеся більше про його подорож, щоб працювати менше і досягти більше  тут . 

Чи ви допомагаєте своїй продуктивності? Розкажіть нам про це в Twitter , Facebook або в коментарях нижче. 

 Далі: Чому розхитування може прискорити вашу продуктивність

Надішліть це на:

Наші інтереси: 

+

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Теги: 
техніка
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи