Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
157

Рада ухвалила зміни до Конституції про курс України на вступ до ЄС і НАТО

Категорія:

Спецтема:

Важливість: 
3

Верховна Рада розглянула у другому читанні законопроект про закріплення в Конституції стратегічного курсу України на членство в Європейському Союзі і НАТО, за який проголосували 334 народних депутатів.

19020701.jpg

Фото Mikhail Palinchak

Нагадаємо, що для ухвалення конституційних змін у другому читанні і в цілому необхідно, щоб на наступній черговій сесії після першого читання за них проголосували не менше 300 народних депутатів, пише Еспресо.

Представляв законопроект "Про внесення змін до Конституції (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС та в Організації Північноатлантичного договору)" голова комітету ВР з питань правової політики і правосуддя Руслан Князевич.

На засіданні Ради присутній президент України Петро Порошенко.

Як йдеться у пояснювальній записці, "закріплення на конституційному рівні правової визначеності курсу України на членство в ЄС і НАТО мобілізуватиме українське суспільство і українську владу та сприятиме реформам, спрямованим на досягнення критеріїв повноправного членства".

Законопроект вносить зміни у чотири статті Конституції України. У запропонованій редакції йдеться про те, що президент, Верховна Рада та Кабінет міністрів повинні забезпечувати реалізацію стратегічного курсу України на членство в Європейському Союзі й НАТО.

У перехідних положеннях до законопроекту сказано, що використання існуючих військових баз в Україні для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди в порядку, визначеному міжнародними договорами.

До речі: США можуть застосувати ленд-ліз в обмін на оренду українських портів – The Hill (США)


Нагадаємо:

  • 20 вересня Верховна Рада ухвалила рішення про включення до порядку денного і направлення до Конституційного суду законопроекту про поправки до Конституції щодо інтеграції в ЄС і НАТО.
  • 22 листопада Конституційний суд України визнав законними євроатлантичні зміни до Конституції.
  • 22 листопада 2018 року Верховна Рада підтримала законопроект №9037 про внесення змін до Конституції щодо курсу України на вступ у ЄС і НАТО.
  • Порошенко 4 лютого заявив, що голосування за "євроатлантичні" зміни до Конституції стане розпізнавачем "свій-чужий" в українській політиці.
  • 6 лютого депутати парламентської фракції "Блок Петра Порошенка" принесли у Верховну Раду 1,5 млн підписів на підтримку конституційних змін про курс до Європейського Союзу і вступ до НАТО.
Наші інтереси: 

Важлива і знакова подія. Під майбутній ленд-ліз підведено законодавчу базу. 

Поширити цю сторінку: 

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.

Знову звертаю увагу на те, що сотня народних депутатів саботує важливі державотворчі і оборонні законопроекти!

Виникає запитання: чому ми повинні утримувати на державному забезпеченні ворогів нашої державності!?

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Ігор Каганець.

Практичне значення має ось цей пункт перехідних положень: Використання існуючих військових баз в Україні для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди в порядку, визначеному міжнародними договорами.

Все, що робиться з власної волі, - добро!