Важливість: 
3

Спецтема:

"Нафтогаз" залучив США до суду з "Газпромом": з'явилося рішення на користь України

Федеральний суд США у Нью-Йорку задовольнив вимоги "Нафтогазу" на отримання інформації про активи ВАТ "Газпром" у Європі. Як повідомляє прес-служба НАК, найближчими днями "Нафтогаз" надішле цим компаніям відповідні повістки.

"Суди вже задовольнили вимоги "Нафтогазу" на отримання інформації від GLAS Americas, Deutsche Bank Trust Company Americas і Bank of New York. Найближчими днями "Нафтогаз" надішле цим компаніям відповідні повістки", — сказано у повідомленні.

НАК також звернулася до окружного суду Південного округу Техасу (США) з позовом проти компанії Gazprom Marketing&Trading USA. Він був поданий для подальших судових розглядів з "Газпромом" у Нідерландах і Швейцарії про виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

"Газпром" продовжує зухвало не виконувати рішення міжнародного арбітражу. Навіть незважаючи на те, що "Газпром" програв у апеляційному суді Швеції про призупинення примусового виконання рішення арбітражу", — написав у Facebook виконавчий директор НАК Юрій Вітренко.

За його словами, у російського газового монополіста нема жодних законних підстав не платити Україні за цим рішенням.

"І США — це не остання юрисдикція, де на "Газпром" чекають проблеми. Поки вони не заплатять нам усю суму. А якщо підтвердяться недобросовісні дії "Газпрому" щодо ухилення від виконання рішень судів — вони будуть притягнуті до відповідальності", — повідомив Вітренко.

Пізніше виконавчий директор "Нафтогазу" заявив, що суд у Нью-Йорку погодився з вимогами України щодо "Газпрому".

"Це лише перший крок у США. Подробиці пізніше. На рішення суду в Техасі ще чекаємо", — резюмував Вітренко.

 

 

 

 

"Нафтогаз" намагається залучити американські суди до розгляду з "Газпромом" про стягнення $2,6 млрд, які присудив української компанії Стокгольмський арбітраж. Зазначається, що Україна хоче через суд зобов'язати структуру "Газпрому" GM & T USA і його аудитора DeGolyer & MacNaughton надати відомості, які дозволять подати новий позов у Нідерландах.

 

Джерело

Наші інтереси: 

У російського газового монополіста нема жодних законних підстав не платити Україні за цим судовим рішенням. 

Гравець: 
Оксана Колосовська

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка