Зображення користувача Чарльз Бейл.
Чарльз Бейл
 • Відвідувань: 0
 • Переглядів: 0

Мед: його різновиди та користь від споживання

Багато людей полюбляє їсти мед. Його їдять просто ложкою, добавляють в чай та інші напої або ж намащують на різне печиво. Популярність такого продукту можна пояснити дуже просто: він корисний, містить багато мікроелементів, смачний і часто використовується в приготуванні кондитерських виробів. Крім того, мед часто використовують як ліки при хворобах шкіри, ротової порожнини та шлунково-кишечних захворювань. Часте вживання цього цінного продукту укріплює імунітет людини і її стійкість до застуд.

Слід знати, що сьогодні майже кожна пасіка обладнана спеціальним інвентарем, за допомогою якого виробництво меду відбувається ефективніше та швидше. Такий інвентар  можна знайти та придбати в спеціалізованому інтернет-магазині uleyshop.com який пропонує різний інвентар для бджолярів. Саме тут можна знайти якісні приладдя та речі, які знадобляться на пасіці як професійним пасічникам, так і початківцям: воскотопки, медогонки, спеціальний одяг, рамки, вулики, димові пушки і т.д. 

Ціни на мед є досить високими, оскільки його виробництво – це не швидкий процес, який потребує вміння та терпіння. Виробляється мед на пасіках, де у вуликах бджоли перетворюють нектар з додаванням власної слини на густу речовину. Бджолярі або пасічники – це ті люди, завдяки яким ми можемо куштувати смачний мед у себе вдома.

Вважається, що мед темного кольору більш корисний, аніж світлий. Взагалі існує чотири види цього смаколика та декілька сортів. За видами мед буває:

 • Травневий. Викачується першим. Назва не пов’язана з якостями меду, а має лише обивательський характер.
 • Монофлерний. Називають мед, коли більше 40% нектару зібрані із одного медоносу.
 • Падевий. Виробляється в посушливе літо з виділень комах та медвяної роси. Має колір частіше темний, але може бути і світлий, якщо зібраний поблизу хвойних дерев. Такий мед може мати неприємний аромат або зовсім не мати запаху. Використовується часто кондитерами.
 • Поліферний. Виробляється з нектару декількох видів рослин, а назву має в залежності від виду медоносу: гірський, луговий, степовий.

За сортами виділяють:

 1. Акацієвий мед. Він вважається найкращим, оскільки довго не кристалізується. Має гарний смак, світлий колір. Його застосовують при лікуванні безсоння та інших хвороб.
 2. Вересовий мед. Вважається низьким сортом, оскільки він не кристалізується, а згортається і стає схожим на желе. Він має бурий колір, специфічний запах та терпкий смак. Також має лікувальні властивості.
 3. Гречаний мед. Один із кращих сортів, оскільки добре кристалізується, має пряний смак і приємний аромат. Містить залізо і білок, що дуже корисно для організму.
 4. Буркуновий мед. Першосортний продукт, який має світло-жовтий колір та містить багато глюкози. Досить часто використовують та вживають в лікуванні та материнстві, коли дітей годують молоком.
 5. Липовий мед. Найкращий сорт, який у чистому вигляді зустрічається рідко. Він має прозорий колір, високі смакові властивості та відчутний аромат липи.
 6. Луговий мед. Першосортний, після кристалізації стає дрібнозернистим. Колір має жовтуватий.
 7. Травневий мед. Ранній сорт, який є найсолодшим. Колір буває світло-сірий та жовтуватий. Гарно тонізує в спеку та має ментоловий аромат. Організм його гарно засвоює.

Мед – це природній продукт, який вироблений завдяки старанню і праці мільйонів бджіл та зібраний пасічниками. І дійсно не шкода заплатити високу ціну за такий смачний та корисний смаколик.

Наші інтереси: 

:)

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Гра в пазли

Гра в пазли: вільний софт «Добра Новина» та його самоактивація в кінці світу

Після знайомства з проектом «Галілея-IV» та його несподіваним «зникненням з радарів» виникають запитання: Чому Галілейська церква не виступила засновником нових місцевих церков? Чому її вплив на...