Зображення користувача Володимир Федько.
Володимир Федько
  • Відвідувань: 433
  • Переглядів: 464

Модна сьогодні зачіска «Hitlerjugend» – історія стилю

Все нове – це добре забуте старе. Чоловіча мода любить звертатися до класики і сьогоднішній образ чоловіка стає тому підтвердженням. Сучасна чоловіча зачіска «гітлерюгент» / «під фрица» є стильною інтерпретацією стрижки 1930-х років.


Незважаючи на епатажну назву і непряме відношення до Адольфа Гітлера, зачіска користується великою популярністю. Скандальні розмови і суперечки про неї, інспіровані лівацькими і ліво-ліберальними колами, не вщухають, але те, що вона неймовірно красива і модна, залишається беззаперечним фактом.

Що ж вона собою являє?

Чому навколо неї так багато розмов?

Hitlerjugend стрижка як у Гітлера?

Не зовсім так!Історичні коріння походження зачіски «гітлерюгент» починаються в 1930-х роках. Перше становлення сталося в період націонал-соціалістичного правління Адольфа Гітлера. У такій манері стали стригтися молоді юнаки, починаючи з 1926 року. Акуратно укладене волосся підкреслювали строгість, стриманість і були яскравим проявом прихильності культу дисципліни фюрера.


Горст Лю́двіг Ве́ссель (нім. Horst Ludwig Wessel, 9 жовтня 1907 — 23 лютого 1930) — націонал-соціалістичний активіст, штурмфюрер СА, поет, автор тексту до пісні Горста Весселя, що стала гімном націонал-соціалістичної партії (НСДАП). Після вбивства Горста комуністами, націонал-соціалісти перетворили Весселя на національного героя та мученика, його ім'ям були названо численні вулиці, станцію метро, військові з'єднання й корабель.Пізніше вже штурмовики та всі солдати і офіцери стали прикрашати свої голови за тією ж манерою.


Ернст Юліус Рем (нім. Ernst Julius Röhm; 28 листопада 1887, Мюнхен, Баварія, Німецька імперія — 1 липня 1934, Мюнхен, Баварія, Третій рейх) — один з лідерів націонал-соціалістів і керівник Штурмового управління (СА).Українські хлопці, які працювали в Третьому Райху на добровільній основі чи по мобілізації (1942-1943 рр.), також носили стрижку "гітлерюгент"... Зверніть увагу, як шляхетно одягнені: костюм, сорочка, краватка, зачіска [1].


Другий пік моди на зачіску трапився в 1980-х роках минулого століття. Стилісти спробували видозмінити образ «гітлерюгент» і відійти від провокаційної назви. Тепер стрижка асоціювалася з багатими людьми, чий образ випромінював доглянутість і успішність в суспільстві. Акуратний проділ з зачесаним назад волоссям став візитною карткою тієї епохи.


Новий сучасний виток популярності стрижки почався з 2013 року. Стилісти стали активно використовувати тренди, які були візитною карткою солдатів і офіцерів. Зараз в салонах люблять вживати просту сленгову назву – «під фрица».

Зачіска hitlerjugend доповнює чоловічий образ і поєднується з будь-яким стилем. Вона буде виглядати однаково модною як із костюмом з краваткою, так і зі шкіряною байкерською курткою. Такий стиль пасує як діловим і солідним чоловікам, так і молодим творчим хлопцям з татуюваннями.Незвичайний ефект досягається завдяки текстурі виголених скронь і довгого верху, акуратно зачесаного назад. Чудовим доповненням стає акуратний проділ набік, який підкреслює витончений перехід і контрастує між шевелюрою.

Ефект від зачіски гарантує створення строгого образу з відкритим обличчям, де відбувається видозміна за рахунок відсутності густих пасом. Дуже часто стрижка доповнюється гладким укладанням з ефектом «мокрого» волосся. Все акуратно, строго і стримано. І в цьому вся краса.

Універсальність стрижки полягає в тому, що вона виглядає дуже стильно і яскраво на будь-якому чоловікові. Незалежно від одягу і образу, акуратна зачіска з поголеними скронями і укладеними в проділ волоссям візуально подовжує обличчя.

Найкраще в цьому стилі виглядають чоловіки і хлопці з худими обличчями і яскраво вираженими вилицями.

Hitlerjugend в повній мірі підкреслює красу, яка була в розумінні Європи в 1930-х роках.

Як пояснити перукареві, що ви хочете?

Ось тут починається делікатний момент. «Гітлерюгент» – дуже провокаційна назва, яка на підсвідомому рівні викликає у певних людей роздратування і масу критики. У 2014 році в Москві трапився скандал з цього приводу. Клієнти, побачивши таку назву в каталозі, порахували її неприйнятною і підняли в ЗМІ велику хвилю суперечок.


Думки розділилися, але при цьому істотних змін не відбулося. Зачіска тільки привернула більше уваги і обросла альтернативними назвами, які зробили більш доступним спілкування між майстром і відвідувачем салону. Але як слід правильно пояснити свої бажання?

Перукарю можна сказати оригінальну назву. Якщо він професіонал і стежить за сучасними тенденціями – він зрозуміє вимогу клієнта.

У народі добре закріпилася назва «стрижка під фрица». Багато стилістів виконують таку зачіску згідно з усіма правилами і закріпленим тенденціям. Погодьтеся, досить проста і зрозуміла асоціація?

В якості альтернативної версії можна використовувати назву «Preppy». Вона з'явилося в Америці в 1980-х роках і в повній мірі відображає стандарти «гітлерюгент». Перейменування було зроблено тільки з метою відхреститися від німецьких штурмових загонів.

Серед професійних стилістів вкоренилася назва Undercut Prof.

Дві стрижки Undercut і Hitlerjugend схожі між собою, але остання вимагає від перукаря більшої майстерності і часу.

У чому відмінності Hitlerjugend і Undercut?

Ці дві стрижки легко сплутати, але при всій схожості вони мають ряд ключових відмінностей. Якщо подивитися на фото Hitlerjugend і порівняти з Undercut, то можна помітити характерні особливості:

  • На кордоні коротких і довгих волосся є плавний перехід «козирком».
  • При виголюванням машинкою скронь і потилиці відсутній різкий перепад між довгою. Волосся плавно збільшуються у напрямку від шиї до маківки.
  • Стрижка вимагає постійного укладання із застосуванням воску, гелю або лаку.


Якщо Undercut вітає експерименти з формами, проділами і укладанням, то зачіски Третього Райху вимагають повної акуратності і строгості. Допускається тільки асиметричний проділ і укладання волосся на бік або назад.

Хто зі знаменитостей носить Гітлерюгент?

Вагомим аргументом на користь визнання і популярності такої стрижки стали сучасні стилі голлівудських зірок. Першим, хто розкрив витонченість і стиль Гітлерюгент перед великою аудиторією, став Бред Піт. Його образ офіцера у фільмі «Лють» (англ. - Fury) підкреслив всю красу зачіски і спонукав молодих хлопців і чоловіків на сміливі зміни в стилі.До нього постійними прихильниками такої моди були футболісти Девід Бекхем і Серхіо Рамос.Ще одним прихильником є Адам Левайн, соліст групи «Maroon 5». Його модельний образ і манера одягатися створені для такої стрижки. І він цим регулярно користується.


Прихильники «неоднозначної» стрижки: Репер Macklemore, політолог Річард Спенсер і футболіст Девід Бекхем (справа). Фото: Reuters; Linda Davidson/The Washington Post; Andrew Innerarity/Reuters.Здавалося б із стрижкою Hitlerjugend все зрозуміло...

Але готуючи блог я наштовхнувся в Інеті на цікаву фотографію радянського солдата 1956 року. Фотографія має підпис: "Нашёл фото своего деда. Обратите внимание на причёску. Фото из армии 1956 год. 13.07.2016 его не стало" [2].

Фотографія викликала багато відгуків! В тому числі з фотографіями... (всі фотографії за вказаним посиланням).

Chaiffer: Вот мой модный дед.


OlGo: дед справа, 58 год.


Punkeroff: У меня дед тоже хипстер был.


ksenobianinSanta: Дед нашел свою армейскую фотку. Обратите внимание на прически. Мой - третий слева.


Певна схожість зі стрижкою Hitlerjugend є, але це стрижки "бокс" / "полубокс" (рос. транскр.).


Яким документом регламентувалася стрижка в Радянській Армії періоду 1946 - 1960-х мені знайти не вдалося. 

Пам'ятаю, що в кінці 1960-х років, під час навчання, стригся під "полубокс". Перша стрижка була ритуальною - наголо (під "0"), а вже потім можна було вибирати варіанти: "бокс", "полубокс" і "ёжик" (навожу назви в російській транкрипції, оскільки офіційною мовою навчання і спілкування в армії тоді була російська мова). На жаль фотографій, за винятком декількох в шапці (дозволена фотосесія в лютому...), не збереглося [3].

А вже на Кубі ми носили коротку стрижку, але суто цивільну, оскільки, висловлюючись сучасною мовою російського Генштабу, "нас там нєт!". Як вона тоді називалася у наших перукарів я вже не пам'ятаю. Тим більше, що стрижка була єдиною для всіх. І "молодших спеціалістів" (сержанського складу Бригади), і для "старших спеціалістів" (офіцерів). Але проділ (правий чи лівий, за бажанням) робити дозволялося [4].


Після 1975 року армійська стрижка в загальних рисах визначалася Статутом, але практично це були "бокс", "напівбокс" і "їжак".

«УСТАВ ВНУТРЕННЕЙ СЛУЖБЫ ВООРУЖЕННЫХ СИЛ СССР

(Утвержден Указом Президиума ВС СССР от 30 июля 1975 года)

Глава 14

СОХРАНЕНИЕ ЗДОРОВЬЯ ВОЕННОСЛУЖАЩИХ

Общие положения

365. Все военнослужащие должны носить аккуратную прическу. Солдатам, матросам, сержантам и старшинам срочной службы, а также всем курсантам военных училищ разрешается ношение короткой прически».


Посилання:

[1] Архів Військово-історичного товариства "СПАДЩИНА".

[2] https://pikabu.ru/story/prichyoska_1956_goda_4428526

[3] Власний архів В. Федька.

[4] Там само.


Наші інтереси: 

Знати про тенденції у світовій моді.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи