Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 5
  • Переглядів: 6

День вишиванки 2018 у Києві: афіша святкових заходів

Категорія:

Щорічно День вишиванки відзначають у третій четвер травня. Цього року свято припадає на 17 травня.

Незважаючи на те, що традиція прикрашати одяг вишивкою в українців з'явилася декілька століть тому, День вишиванки - досить молоде свято.

Ідею такої патріотичної акції у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича Леся Воронюк.

Дівчина разом з одногрупниками та іншими студентами обрали один день, щоб всім разом одягти вишиванки. З невеликої локальної ініціативи в наступні кілька років свято розрослось до всеукраїнського, а потім - і до світового рівня.

У День вишиванки - свято, присвячене українській національній культурі і традиціям - прийнято масово одягати вишиванку на роботу, навчання або просто на прогулянку. В цей день у різних містах України та світу проводять святкові акції, флешмоби, паради, виставки, фотосесії і так далі.

Долучитися до святкування Дня вишиванки цьогоріч може кожен з нас. Пропонуємо ознайомитися з афішею культурних подій Києва, приурочених до Дня вишиванки 2018.

Мегамарш у вишиванках

Де і коли: 19 травня о 11:00 біля Золотих воріт

19 травня в столиці пройде ювілейний ХХ мегамарш у вишиванках. Спочатку подія була приурочена до Дня Києва, але через проведення в ці дні фіналу Ліги чемпіонів, марш відбудеться раніше.

Концерт Думи мої. Думи мої

Де і коли: 17 травня о 19:00 в Національній філармонії України

Музика деяких українських композиторів - тих, що не банально адаптують фольклор у своїй творчості - часом нагадує вишивку. Так, музичні полотна можна порівняти зі звуковим шиттям, за яким вгадуються-прочитуються традиційні українські візерунки та орнаменти. Додайте до цього ще й регіональні відмінності, яким відповідають свої стилістичні домінанти, характер і колір, і отримаєте картину особливо яскраву, різноманітну, і навіть дещо строкату.

Саме такою є програма чергового концерту Національного духового оркестру України, де прозвучать твори українських композиторів різних поколінь і регіонів - Центрального, Західного і Східного. Зокрема будуть представлені дві прем'єри: буковинця Олександра Бродовінського і молодого композитора родом з Івано-Франківська Едварда Кравчука. За диригентським пультом - майстриня звукової вишивки Вікторія Жадько.

Концерт присвячений Всесвітньому Дню вишиванки, тому музиканти закликають приходити у вишиванках.

День вишиванки в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва

Де і коли: 17 травня з 11:00 до 18:00 в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва

Музейне зібрання української вишивки XVII - ХХ століть включає кілька розділів:

  • церковне шиття, представлене вишитими фрагментами православного священного облачення, церковними вишитими тканинами, призначеними для літургійних служб, хоругвами;
  • вишивка на батисті, філейній сітці "білим по білому" з використанням різних філігранних технік;
  • вишиті рушники різних регіонів України;
  • народний одяг: хустки, очіпки, перемітки, стрічки, фартухи-запаски, кожухи, сукняні свити, кептарі, вишиті сорочки.

Щогодини протягом дня будуть проходити короткі лекції "Головне про сорочці за 15 хвилин". Відвідувачам, які прийшли до музею у вишиванці, обіцяють невеликий подарунок.

День Вишиванки в ТРК Проспект

Де і коли: 19 травня в ТРК Проспект

Для українців вишиванка - це символ благополуччя і любові в сім'ї, а свято вишиванки символізує національну єдність нашого народу. Одягайте свої найкрасивіші вишиванки, беріть із собою хороший настрій і приходьте в ТРК Проспект святкувати День вишиванки. В програмі свята:

14:00 - 17:00 - дитячі майстер-класи (розпис дерев'яних іграшок, Петриківський розпис - підставка під чашку, ліплення з глини, створення оберегів);

14:00 - 17:00 - зустріч чудового робота у віночку і вишиванці;

17:00 - 19.00 - виступ тріо бандуристок.

Чоловіча Nоша. Виставка традиційного чоловічого одягу

Де і коли: 10 травня - 8 липня в Музеї Івана Гончара

Вперше в українському музейному просторі буде представлена ​​виставка традиційного українського чоловічого одягу кінця XIX - середини ХХ століття. Це спільний проект Музею Івана Гончара і колекціонерів Ігоря Турейського і Максима Очкура.

В рамках експозиції буде представлено традиційний одяг хлопчиків і підлітків, хлопців і наречених, зрілих чоловіків і чоловіків похилого віку. Історія одягу буде доповнена предметами побуту й унікальними древніми фотографіями з художнього історико-етнографічного альбому Івана Гончара Україна та Українці.

Виставка буде діяти до 8 липня і передбачає серію інтерактивних екскурсій для дітей, лекцій з вивчення чоловічого одягу та демонстраційних майстер-класів з пошиття народних зразків чоловічих сорочок і штанів.

Джерело

Наші інтереси: 

Долучаємось до святкових заходів – таке буває тільки раз на рік!

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи