Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 4
  • Переглядів: 4

Країна-плагіатор: у СРСР майже не було нічого оригінального

У радянських «запозиченнях» особливо вражають дві речі: їх величезний масштаб і дивовижний цинізм. Копіювалося буквально все - від величезних заводів, автомобілів, танків, літаків і ракет до фотоапаратів, побутової техніки та дитячих іграшок.

plagiator.jpg

Р-1 (1948г.) — Фау-2 (1942г.)

Клонів виявилося стільки, що серед них вже складно знайти хоч щось оригінальне. І все це, часто скопійоване до останнього гвинтика, отримувало російські назви й на блакитному оці видавалося за чергову перемогу вітчизняної конструкторської думки.

Найціннішим трофеєм СРСР у війні з Німеччиною виявилися ракети Фау-2. Для вивчення німецької ракетної програми на базі трьох заводів по збірці Фау-2, інституту «Рабе», заводу двигунів «Монтані» і випробувальної бази в Німеччині був створений так званий інститут «Нордхаузен». Гайдуков став його директором, Корольов - головним інженером, а Глушко очолив відділ по вивченню двигунів Фау-2.

З 1945 по 1947 роки радянські фахівці збирали в Німеччині всі доступні дані про виробництво німецьких ракет. А збирати було що: конструкторську документацію, готові зразки, виробниче обладнання та устаткування, методики розрахунку теплопередачі, розрахунку термодинаміки та сумішоутворення в камері, газодинаміку вильоту газів із сопла і т.д.

На те, щоб скопіювати Фау-2, у радянських фахівців пішло кілька років - позначалася низька культура виробництва і відсутність необхідних вітчизняних компонентів: в німецькій ракеті використовувалося 87 марок і сортаментів сталі та 59 кольорових металів, в її вітчизняному клоні Р-1 - 32 і 21 відповідно.

Зрозуміло, без добровільно-примусової допомоги німецьких фахівців не обійшлося. Всіх, хто не потрапив до американців, зібрали в «Нордхаузені». У двадцятих числах жовтня 1946 р німецьких фахівців, які працювали у виробничих підрозділах інституту «Нордхаузен», несподівано розбудили радянські солдати, запропонували зібрати необхідні речі та разом з сім'ями зануритися в підготовлені залізничні вагони для відправки в СРСР.

Спочатку їх розмістили в підмосковних санаторіях в Моніно, Валентинівці і на Клязьмі, а потім побудували на острові Городомля посеред озера Селігер, ціле містечко.

«Радянські німці» дали світу технічні рішення, що стали зараз класикою ракетобудування: головні частини, що відділяються, несучі баки, проміжні днища, гарячий наддув паливних баків, плоскі форсункові головки двигунів, управління вектором тяги за допомогою двигунів і інше. Ними ж були виконані проекти балістичних ракет з дальністю польоту 600, 800, 2500 і 3000 км, на міжконтинентальну дальність.

По суті, все сімейство ракет Р-7 (Схід, Схід, Союз та інші), на яких ми до сих пір літаємо в космос - це глибокий розвиток закладених в ФАУ-2 рішень і ідей німецьких фахівців.

Повний текст статті (рос.), автор - Вадим Жартун.

Наші інтереси: 

Руйнуємо міфи про "велич" імперії СРСР.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ласкаво просимо до церкви програмістів Aryan Softwerk

Стартап Aryan Softwerk запрошує ІТ-фахівців спільноти Народний Оглядач до освоєння ринку самоорганізації арійських церков

Метою «церкви програмістів» Aryan Softwerk є колективне досягнення Царства божого шляхом розробки софту для самоорганізації шляхетних духовних демосів – арійських церков. Розробка церковного софту –...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Ця стаття, а особливо її повний варіант, підтверджує, що творчість і несвобода несумісні.

Тиранічні системи можуть існувати тільки за рахунок крадіжок і брехні, але лише доти, доки про це дізнаються творці і не дозволять у себе красти.

У цьому напрямку працює Трамп, що веде до дедалі більшого відставання Московії і Китаю.

Це видно з російськомовної статті Страна-копипаста

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

За опублікованими свідченнями розвідників, по атомній бомбі в Лос-Аламос радянською агентурою було скопійовано (тобто вкрадено) більше 10 000 аркушів технічної документації! Також за допомогою агентури були відправлені в СРСР прилади і стратегічні матеріали!
***
В опублікованих спогадах Серго Берія він зізнається, що під його керівництвом було більше 130 (!) німецьких інженерів і техніків, які розробляли корабельні ракети (примусово).
***
Знаменитий "Автомат Калашникова" (Ак-47, АКМ, АКМС - всі моделі під патрон 7,62 мм), який радянська і російська пропаганда видає за "геніальну розробку" безграмотного самоучки Калашникова, розроблявся під керівництвом Шмайсера та німецьких інженерів (примусово).
***
Список вкраденої інтелектуальної вартості включає тисячі і тисячі розробок!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Ця стаття, а особливо її повний варіант, підтверджує, що творчість і несвобода несумісні.

Тиранічні системи можуть існувати тільки за рахунок крадіжок і брехні, але лише доти, доки про це дізнаються творці і не дозволять у себе красти.

У цьому напрямку працює Трамп, що веде до дедалі більшого відставання Московії і Китаю.

Це видно з російськомовної статті Страна-копипаста

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Андрій Ясун.
0
Ще не підтримано

Вже не говориться про музику, кіно і т. д.

Si vis pacem, para bellum

Зображення користувача Явсе Світ.
0
Ще не підтримано

СРСР як сировинний придаток "цивілізованого світу" мав бути самоокупним; і ще до того повинен був трохи лякати "цивілізованого гобіта" своїми залізяками...Тому "цивілізовані" совкам трохи підганяли технологій,ховаючи це під різні шпигунські історії...

Були також талановиті і радянські вчені,яким вдавалося творити навіть в умовах тоталітаризму...

Вірю в те, що розумію.

Зображення користувача Рамес Веселий.
0
Ще не підтримано

(Схід, Схід, Союз та інші) - в оригіналі (Восток, Восход, Союз и другие)

Я не меч, я тримаю меч.

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

У заголовку є слово "майже". Тобто щось своє таки було, але воно не грало важливої ролі.

Наприклад, СССР мав власні ЕОМ "Мир" і "Наири" (я на них навіть встиг трохи попрацювати), але потім повністю перейшов на ЕС і СМ, передерті в американців.

Все, що робиться з власної волі, – добро!