Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач

Знайдено кроманьйонську карту сузір'я Оріона

Знайдено одну з небагатьох пам'яток побуту древніх європеоїдів періоду Оріньяку (33-19 тис. років тому), про яких практично нічого не відомо, крім того, що вони вдерлися до Західної Європи зі сходу і поступово витіснили місцевих неандертальців.

Доктор Міхаель Раппенглюек (Michael Rappenglueck), співробітник Мюнхенського університету, стверджує, що на пластинці з кісти мамонта, знайденої в 1979 році у долині Ак (Ach) у Німеччині, зображено найдавнішу з усіх відомих нам карт зоряного неба. А вірніше, її фрагмент, що зображує людиноподібну фігуру, яка нагадує сузір'я Оріона. Так само, як і в сузір'я, ліва нога цієї фігури коротша за праву, а талія дуже вузька. Крім того, на поясі висить певне знаряддя, що нагадує "меч" Оріона.Раппенглюек відзначає і ту обставину, що розташування зірок у сузір'ї Оріона було в той час трохи іншим — а вуглецевий аналіз вказує на те, що вік пластини складає від 32,5 до 38 тисяч років. Зображення на пластині збігається з тодішнім розташуванням зірок, що на погляд Раппенглюека, є додатковим доказом його правоти.На тильному боці пластини і з боків вирізані загадкові знаки. Виходячи з їхньої кількості (86 штук —як раз рік мінус дев'ять місяців) Раппенглюек думає, що це міг бути примітивний "жіночий" календар, призначений для визначення часу пологів у жінки.Здогадно, це одна з небагатьох пам'яток побуту древніх людей періоду Оріньяку, про які практично нічого не відомо, крім того, що вони вдерлися до Західної Європу зі сходу і поступово витіснили місцевих неандертальців.

В тему: 
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Пандемія!

Політична зоологія: психопати і соціопати в ситуації глобальної кризи ­– повстання мавп (+аудіо)

«Психопати можуть імітувати почуття, проте єдиним реальним почуттям, яке вони мають, є своєрідний голод, який хижак відчуває щодо своєї майбутньої здобичі. Коротко кажучи, психопат є хижаком людства».