Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Чому мозок складається з двох половинок і які це нам дає переваги

Світ:

Людський мозок еволюціонував, щоб мати дві половинки, і ця подвійна конструкція дає нам певні переваги, повідомляє нове дослідження, проведене вченими з кафедри біопсихології Інституту когнітивної неврології Рурського університету в Бохумі (Німеччина), повідомляє senfil.net.

Ми давно знаємо, що різні половинки людського мозку мають різне призначення.

Наприклад, ліва половина або ліва півкуля, як правило, відповідає за мову і вимову, в той час як права півкуля зазвичай контролює розпізнавання осіб і емоції.

Одною з переваг наявності двох половинок певної області мозку, яка відповідає за виконання конкретної і складної задачі, може полегшити роботу мозку при одночасному виконанні різних функцій.

Іншими словами, якщо одна частина мозку має справу з конкретною функцією, як мова й вимова, інша частина може виконувати щось інше, наприклад, розпізнавання осіб, що в свою чергу дозволяє мозку «жонглювати» різними функціями дуже ефективним чином.

Але крім того, вочевидь, від цього ділення навпіл виграють пізнавальні навички, включаючи вербальну комунікацію і навички читання.

До 1970-х років вчені вважали, що асиметрична природа мозку була винятковою характеристикою людини. Експерименти показали, що такі асиметрії можна також знайти в інших тварин, таких як зяблики, пацюки і кури.

Недавні дослідження показали, що насправді ми можемо знайти їх навіть у безхребетних, таких як черв'яки, слимаки і бджоли.

Незважаючи на останні дані, як і раніше, потрібне проведення набагато більшої кількості досліджень, щоб в повній мірі зрозуміти складність асиметрії мозку, говорять дослідники. У кінцевому рахунку, ця асиметрія мозку може допомогти вченим краще зрозуміти, як влаштований мозок.

 

Наші інтереси: 

Вивчаємо власні можливості.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Піарники знову в ударі. Кадр з фільму «Хвіст крутить собакою» (Wag the Dog, 1997).

Підготовка до СКК «Вибори-2024»: у Демпартії США знайшли причину затримок зі зброєю для України

Про це 14 квітня 2023 року повідомив Юрій Швець – головний російськомовний рупор Демократичної партії США – на своєму ютуб-каналі, що має 1,28 млн користувачів. Виявляється, що головною причиною,...

Останні записи