Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
100

Дніпро стане частиною транспортної мережі Міжмор'я: Україна та Білорусь створять річковий портовий хаб

Спецтема:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Україна та Білорусь мають намір спільно створити річковий портовий хаб з метою включення Дніпра до транс'європейської транспортної мережі. Про це  повідомив заступник міністра інфраструктури Віктор Довгань,

5 травня відбулися міжурядові переговори з білоруською делегацією й Міністерством транспорту Республіки Білорусь.

"Це не просто ідея створити портову інфраструктуру, їхня ідея більш глибока - з'єднати водні шляхи Республіки Білорусь через український Дніпро із Чорним морем, і далі мати виходи на країни Азії. Ця ініціатива також підтримується польською стороною, і ми - 3 країни - вирішили відновити цей міжнародний транспортний коридор", - сказав заступник міністра.

Довгань повідомив, що Україна виступила із заявкою про включення Дніпра до транс'європейської транспортної мережі, й далі планує подавати в Єврокомісію запит на технічну допомогу в розвитку цього міжнародного транспортного коридору.

Він підкреслив, що у проекті національної транспортної стратегії до 2030 року великий акцент робиться на розвиток судноплавства й розвиток внутрішнього водного транспорту.

Водночас Довгань вказав на необхідність введення річкового збору, закладеного в законопроект про внутрішній водний транспорт, з метою фінансування розвитку внутрішніх водних шляхів.

 

Наші інтереси: 

Країни Міжмор'я повинні мати надійне транспортне сполучення.