Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Про інформаційні технології та армію. Погано це чи добре для війська ХХІ століття?

Категорія:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
2 - Точно колись знадобиться.

Сучасні інформаційні технології активно змінюють не лише цивільну, а й військову культуру: солдати ХХІ століття за допомогою смартфонів і планшетів підтримують онлайн-взаємодію між собою та з цивільною частиною суспільства, чого не було раніше, — війська стають більш відкритими, що надає додаткові можливості, насамперед для підвищення ефективності демократичного цивільного контролю за Сектором безпеки і оборони держави. 

Низка топ-керівників категоричні щодо смартфонів і планшетів у військах, особливо в контексті використання у війську соціальних мереж, аргументуючи свою позицію ризиками витоку «чутливої» інформації. Проблемним також залишається питання впровадження інформаційних технологій на різних рівнях військового управління.

Спробуємо розібратися у напівтонах.

По-перше, «старі добрі часи», коли військова сфера була повністю закритою від суспільства, поступово відходять у минуле — останні події яскраво свідчать про це. В умовах нової генерації війн важливість якісної мотивації військових відкриває шлях для ефективного лідерства, яке не може будуватися на заборонах і негативній мотивації.

У вік інформації краще знаходити можливості для правильного використання сучасних інформаційних технологій — вчити підлеглих бути обізнаними «юзерами», тобто правилам безпечного щодо військових аспектів використання програмних засобів для онлайн-спілкування, а також захисту від кібернетичних загроз, ніж обмежуватися малоефективними заборонами.

По-друге, смартфони і планшети, поєднані із сучасними програмно-апаратними засобами захисту передачі масивів даних від різноманітних сенсорів, надають можливість будувати інтерактивні комунікаційні системи військового призначення, які створюють новітні бойові спроможності військ. Це вкрай важлива річ, яка потребує розуміння топ-лідерами (цивільними і військовими) важливості у новій генерації війн новітніх технологій виявлення та онлайн-стеження за противником на всю глибину його оперативної побудови, передачі-прийому інформації про його місцезнаходження з похибкою не більш ніж 5 метрів, спеціального програмного забезпечення, яке полегшує штабну роботу та підтримує прийняття рішень, а також програмно-апаратних засобів надійного захисту інформації.

Принциповим у цьому контексті питанням залишається збільшення обізнаності військового істеблішменту в галузі сучасних інформаційних технологій і переваг їхнього цільового використання у військовій справі.

По-третє, військові обмінюються меседжами і інформацією на Facebook, яка може бути корисною для удосконалення системи безпеки і оборони держави. Навіть, коли вони висловлюють своє розчарування бюрократією і логістикою, це вказує мудрому топ-керівнику на вузькі місця в системі військового управління, підказує напрями, де слід попрацювати над собою та мотивувати на доцільні зміни найближчих підлеглих.

Соціальні медіа допомагають військовим будувати мережі, які включають в себе як товаришів по службі, так і цивільних друзів. Інтернет-відносини військових з цивільними особами допомагають громадськості зрозуміти наші Збройні сили, а солдатам — суспільство, якому вони служать. Військові, які призвані за мобілізацією чи на строкову військову службу або підписали контракт, до цього були цивільними, навіть після багаторічної військової кар’єри вони повернуться до цивільного життя. Соціальні медіа можуть зробити цей перехід набагато простішим.

В цілому сучасні інформаційні технології створюють новітні комунікаційні можливості у військовій сфері. Ігнорувати їх і відгороджуватися заборонами означає відстати технологічно та втратити перспективи. Технологічний прогрес зупинити неможливо, саме тому нерозуміння природи і суті новітніх можливостей генерує помилки і промахи при прийнятті рішень, а це у свою чергу загострює проблеми безпеки і оборони (що вище рівень — то більш болючі). Не слід наступати на одні й ті ж граблі, краще керувати процесами і спрямовувати їх в доцільному руслі.

Наші інтереси: 

Армія повинна йти в ногу з часом, а ще краще - випереждати його.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Подарунок на Різдво – «Євангеліє Ісуса Хреста» (Ігор Каганець, 2017) для нових прихильників AR25.ORG

Даруючи книги, ми розширюємо коло однодумців. Для придбання цієї книги насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.

Особливо корисною інформація, якою "військові обмінюються меседжами і інформацією на Facebook" може бути для розвідки противника!

Цитата:
військові обмінюються меседжами і інформацією на Facebook, яка може бути корисною для удосконалення системи безпеки і оборони держави.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Миро Продум.

Для дезінформації противника. Раніше це називалося "радіо-гра".

Володимир Федько каже:
Особливо корисною інформація, якою "військові обмінюються меседжами і інформацією на Facebook" може бути для розвідки противника!

Цитата:<blockquote class="bb-quote-body">військові обмінюються меседжами і інформацією на Facebook, яка може бути корисною для удосконалення системи безпеки і оборони держави.</blockquote>

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Арсен Дубовик.

Розумне використання засобів зв'язку - "Перетворення зла на добро" - це перевага Бога! ))

Володимир Федько 19 Березень, 2017 - 14:08 каже:
Особливо корисною інформація, якою "військові обмінюються меседжами і інформацією на Facebook" може бути для розвідки противника!

Ось як це використав "розумний укр" у кіноповісті Богдана Жолдака "Укри":
1-http://nrcu.gov.ua/images/ckeditor/files/Sound/ACh/3/02-06-16.mp3 (радіо-гра)
2-http://nrcu.gov.ua/images/ckeditor/files/Sound/ACh/3/08-06-16.mp3 (підірвали авто зрадника-генерала)
3-http://nrcu.gov.ua/images/ckeditor/files/Sound/ACh/3/09-06-16.mp3 ("Електроніка дає змогу навестися на неї по телесигналу - Wi-Fi, GPS, Skype")

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)