Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Держдума РФ перемогла. Української мови в ЗМІ не буде

Категорія:

Президент України Леонід Кучма вважає, що не варто перебільшувати значення останньої заяви Нацради з питань телебачення і радіомовлення про мовлення українських ЗМІ лише державною мовою. «Я думаю, передусім треба уважно прочитати це рішення, оскільки воно не має юридичної сили. Я так вважаю. Тільки пропонується це зробити», - сказав Кучма в четвер, перебуваючи в Криму.
Як повідомила прес-секретар Президента Олена Громницька, глава держави заявив, що рішення Нацради не відповідає Конституції і воно повинне бути приведене у відповідність з чинною Конституцією. «Я переконаний, що так воно і буде», - наголосив Кучма.

Як повідомлялося, рішенням Нацради № 317 від 14 квітня «Про виконання законодавства України щодо мови телерадіопередач і програм” поставлено вимогу загальнонаціональним каналам забезпечити мовлення державною мовою. Місцеві телерадіоорганізації мають можливість на прохання громад національних меншин, які проживають в тому або іншому регіоні і на основі даних останнього перепису населення, врегулювати мовну ситуацію в ефірі шляхом звернення в Національну раду. Національна рада ладна врахувати побажання ТРО і внести відповідні зміни до ліцензій щодо відсотків мовлення на інших мовах (в місцях компактного мешкання нацменшин).

Нацрада постановила також провести моніторинг вітчизняних ТРО на предмет виконання ними вимог даного рішення і затверджених рекомендацій, утворити постійну групу з питань вживання і нормативного використання державної мови в сфері діяльності аудіовізуальних засобів масової інформації.

ForUm
В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи